Jump to content

Dimensiuni bieleta


Marand&
 Share

Postare recomandată

Dragi colegi,

 

Vă cer scuze în cazul în care s-a mai deschis un astfel de topic, însă situația/urgența în care mă aflu m-a împiedicat să fac o cautare amănunțită legată de problema mea, care este următoarea;

Am mașina - un Golf 3, 1,9Tdi, 81Kw, 1997  - la service, în urma unui accident.Trebuie să achiziționez o punte spate, (poate are cineva una neruginită, sau mai puțin ruginită, fară joc la rulmenți - toate cele pe care le-am văzut pe net sunt niște târșuri...), un braț suspensie roată, și o bară de direcție cu cap de bară.Ultima - bara de direcție cu cap de bară - mi-a dat cale mai mari bătăi de cap, pentru că sunt mai multe modele ca dimensiuni și nimeni nu știe exact care este modelul care se potrivaște mașinii mele.Am rugămintea la cei mai pricepuți ca mine, de a vă uita cu atenție la dimensiunile afișate în pozele de mai jos, poate așa voi afla dimensiunea corectă,  pentru ca apoi să fac comanda de piese.

[Totodată am văzut că există două sisteme ( :question: ) , TRW și ZF.]. Vă mulțumesc.

 

P.S.   Serie șasiu ; wvwzzz1hzvw144814 

post-123955-0-98271600-1440054913_thumb.

post-123955-0-07697200-1440054929_thumb.

Modificat de Marand&
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bieleta de directie o cumperi in functie de caseta de directie ce o ai montata pe masina si anume ZF sau TRW. Asa ca te bagi sub masina si identifici ce marca este caseta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bieleta de directie o cumperi in functie de caseta de directie ce o ai montata pe masina si anume ZF sau TRW. Asa ca te bagi sub masina si identifici ce marca este caseta.

 

 

Locuiesc departe de service-ul unde este lăsată mașina.Ai idee, însă, ce tip de casetă de direcție ar avea acest model de Vw?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au montat ambele sisteme. Ori identifici tu ce fel de casetă de direcţie ai ori te duci cu seria de şasiu la reprezentanţă sau la un magazin de piese care să aibă un program în stare să filtreze după seria de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu iti filtreaza nimeni serie din 97,doar pe baza decodarii seriei si a PR-ului care apare in dreptul sistemului de directie.

Partea stanga:

1 sistem trw (JAR967 mm 371+JTE344)

2 sistem zf (JAR969 mm 382 +JTE344)

Partea dreapta:

1 sistem trw (JAR967 mm371 +JTE345)

2 sistem zf (JAR969 mm382 +JTE345)

 

post-64586-0-62411500-1440064478_thumb.j

post-64586-0-74937300-1440064493_thumb.j

post-64586-0-39309700-1440066282_thumb.j

post-64586-0-48473300-1440066288_thumb.j

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca au programe destepte...decodeaza si dupa serie.

Vorbeste totusi cu cei de la magazin ...cumpara ambele tipuri de bieleta...mergi la service...le montezi pe cele care se potrivesc...si apoi mergi si le duci inapoi la magazin pe celelalte.

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!