Jump to content

Eliminare (inlocuire) suport telefon


7Andrei7
 Share

Postare recomandată

in urma cu 6 luni l-am lipit acolo si vad ca sta foarte bine telefonul in el, pot sa si tastez

20160510_194259.jpg

Modificat de stefanutz30
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
On 7/18/2015 at 3:14 PM, 7Andrei7 said:

Salutare!

 

Ma gandesc ca nu sunt singurul care de-a lungul timpului nu a folosit niciodata suportul de telefon montat pe bordul masinii. Si cum mie imi place ordinea si eficienta in habitaclu m-am gandit ca poate gasim o solutie impreuna.

Ma refer la suportul din fotografia atasata.

 

Eu am deja bluetooth pe RNS asa ca acel suport este absolut inutil. Am auzit ca daca se demonteaza raman niste gauri destul de urate. A facut cineva asta? Poate pune o poza? Bucata din bord din partea dreapta se gaseste separat sau cum vine?

 

Sau, o alta solutie ar fi inlocuirea cu un suport util in care sa se potrivreasca orice telefon, fara adaptoare suplimentare. A facut/vazut cineva asta?

Eu am tot cautat pe forumuri dar fara o solutie concreta.

 

Sunt foarte curios voi cum traiti cu suporturile voastre.

Spor!

post-93218-0-37487300-1437221635_thumb.j

Salutare. In functie de ce telefon ai si ce bury ai in bord, poti cumpara adaptor pentru telefonul pe care-l ai. Sper sa nu gresesc, insa alta solutie nu am gasit :(. 

Eu am un iphone si iata ce am gasit! 

https://www.buryshop.de/halterloesungen/system-9/53/bury-activecradle-apple-iphone-6-plus-/-6s-plus-iphone-7-plus-fuer-system-9

Sper sa-ti fie de folos informatia!

Cu bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus o iconita in locul suportului:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@-Cristian- Ti-ai si luat cumva asa ceva? Chiar vazusem si eu acum cateva zile si ma gandeam serios sa imi comand suportul de iPhone 6. Am tot cautat insa poze cu unul montat sa vad cum arata si nu am gasit. Sunt foarte curios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa arata montat: 

 

IMG_5977.JPG

Modificat de mihai p
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, 7Andrei7 said:

@-Cristian- Ti-ai si luat cumva asa ceva? Chiar vazusem si eu acum cateva zile si ma gandeam serios sa imi comand suportul de iPhone 6. Am tot cautat insa poze cu unul montat sa vad cum arata si nu am gasit. Sunt foarte curios.

Salutare 7Andrei7,

din nefericire :( nu am apucat luna aceasta sa-mi comand produsul! Cauza: depasirea bugetului alocat cheltuielilor de intretinere, care au avut prioritate ;) ! Insa, ma bucur ca exista aceasta solutie...

Sper sa reusesti mai repede decat mine sa-l achizitionezi! :P 

Poate revii cu poze, impresii, sugestii...

O seara excelenta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Mi-am montat si eu Bury Universal 3XL

Asa arata. :)

IMG_20170325_190845.jpg

IMG_20170325_190903.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cablul de incarcare telefon de unde l-ai alimentat?

in felul acesta ai eliminat bluetooth?

Modificat de LoliSor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am eliminat nimic

Suportul ala vine pe cel din bord si are alimentare pentru telefon. In rest conecatere normala la bluetooth.

Eu am modul standard si imi merge doar incarcarea, dar pt cine are premium se poate si conecta normal.

Asa arata din spate.

61L0GxwrcpL._SL1500_.jpg

 

 

 

Acum imi e putin ciuda ca am gasit ceva mai misto si mai ieftin. Eu am dar 53euro pe asta si am gasit asta acum.

http://www.telebox-live.com/bury-mounting-plate-system-9-fuer-hr-universal-halterung-vw
 

Modificat de florin.idita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant si modelul asta dar, personal, nu-mi place firul ala atarnat pe langa. La mine vine mascat pe langa suport si iese prin partea de jos. Nu se prea vede. Dar, recunosc, pretul de 37€ este foarte atractiv si cand nu-l folosesti, arata binisor cu capacelul ala de la Bury.

Spor !

LE Vad ca la banii astia este doar suportul cu capacelul de rigoare. Mai trebuie achizitionat si soportul in functie de telefon. Deci tot pe la 50€ ajungi.

Modificat de mihai p
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firul se poate scoate. Se conecteaza cu mini usb la suport.

Imi place modelul meu mai mult ca ai posibilitatea sa pui mai multe tipuri de telefoane, iar cand e conecatat nu ma deranjeaza foarte mult firul. E destul de mic

Modificat de florin.idita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Gata, mi-a venit mie suportul Burry pentru iPhone 6. Mai exact acesta: http://www.ebay.com/itm/321773904329?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Din pacate insa am realizat (abia acum) ca suportul de baza se alimenteaza cu energie de la modulul bluetooth de sub scaunul din dreapta, modul pe care eu l-am eliminat cand mi-am montat RNS315-le. Si l-am si vandut ulterior, gandindu-ma ca imi e inutil.

Asa ca, e frumos, dar nu imi incarca telefonul. E asadar destul de inutil pentru mine. O sa il returnez si o sa caut o varianta in care sa elimin pur si simplu suportul. Daca e cineva totusi interesat il pot preda la exact costul de achizitie. A durat ceva research-ul + asteptarea livrarii de pe eBay.

Iata si cum arata in bord.

17917023_1375572225863274_798510688_o.jpg

17901844_1375572149196615_824333619_o.jpg

17948456_1375572122529951_1796325465_o.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 31.03.2017 at 6:11 PM, florin.idita said:

Nu am eliminat nimic

Suportul ala vine pe cel din bord si are alimentare pentru telefon. In rest conecatere normala la bluetooth.

Eu am modul standard si imi merge doar incarcarea, dar pt cine are premium se poate si conecta normal.

Asa arata din spate.

61L0GxwrcpL._SL1500_.jpg

 

 

 

Acum imi e putin ciuda ca am gasit ceva mai misto si mai ieftin. Eu am dar 53euro pe asta si am gasit asta acum.

http://www.telebox-live.com/bury-mounting-plate-system-9-fuer-hr-universal-halterung-vw
 

Ce înseamnă premium? Deci acest suport se montează in suportul masinii de telefon bluetooth. Nu afecteaza bluetooth deloc. Alimentarea se face automat din suport? Daca da ma gandesc ca varianta universală este cea mai bună.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In functie de ce modul ai, ai diferite functii in plus sau minus.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

Daca ai modul, primesti curent prin suportul ala si se poate incarca telefonul. Daca nu ai modul de bluetooth, nu iti merge incarcarea. In rest nu afecteaza cu nimic functionarea bluetooth -ului.

Nu am masurat inca intensitatea curentul, dar am impresia ca e de 1A. Si incarcarea se face printr-un cablu. Se vede in poza postata mai sus.

Iar daca ii pui un cablu usb mini cu usb iphone. Merge incarcarea si iphone. Nu am incercat, dar nu vad de ce nu ar merge.

E mișto pentru ca poti pune aproapre orice telefon cu touch. Are 4 tipuri de capete de colturi ce le poti inlocui in functie de telefon.

Sunt si versiuni mai mici. Eu am luat 3xl care era cel mai mare si S7-le cu husa slim de silicon intra cam la limita. Nu am inca ceva mai mare.

Telefonu sta fix si nu se misca. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu caut cum să pun acolo un suport de pahar. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A dat cineva jos suportul si a masurat gaura efectiva ramasa? Eu nu am cu ce sa desfac suruburile si masurata asa pe exterior pare sa aiba cam 3,5cm. 
Ma gandeam sa pun unul din acesta. Varianta premium. Cred ca ar da bine dar nu stiu daca acopera toata gaura. E si o poza pe site-ul lor da nu imi e clar daca e pus peste gaura sau pur si simplu pe un bord normal.

Ce parere aveti? Stie cineva marimea gaurii?

http://www.magnet-o.ro/#page-top

xmagneto_slide_1,P20-,P20thb.jpg.pagespeed.ic.LX5dfhgIkC.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 3/12/2017 at 2:40 PM, mihai p said:

Asa arata montat: 

 

IMG_5977.JPG

Salut, imi poti confirma daca suportul este system 9 de la burry? vreau si eu sa comand suport pt iPhone 6.

se si incarca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, 

Da, se incarca. Nu stiu sa-ti zic ce system este. Din ce m-am uitat acum pe site, pare system 9.

Spor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum mi-am comandat de pe ebay pt iphone 6. sper sa mearga. e tot de la burry pt system 9

ai si o poza cu telefonul pus? mersi

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 hours ago, APL said:

acum mi-am comandat de pe ebay pt iphone 6. sper sa mearga. e tot de la burry pt system 9

ai si o poza cu telefonul pus? mersi

Vezi un pic mai sus ca am pus eu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/25/2017 at 10:20 AM, 7Andrei7 said:

Vezi un pic mai sus ca am pus eu poze.

da am vazut, dar nu ai si cu telefonul pus in suport:)

exact din asta am comandat si eu. se si incarca, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florin.idita

Daca mai ai un modul de bluetooth sub scaun se si incarca. Nu conteaza ce modul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 minutes ago, florin.idita said:

Daca mai ai un modul de bluetooth sub scaun se si incarca. Nu conteaza ce modul.

Am bluetooth dar nu stiu unde este

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!