Jump to content

Service-uri Ramnicu Valcea


Aditu
 Share

Postare recomandată

Eu am fost si o sa vin iar la service-ul vostru. Chair sambata sunt programat. Feedback-ul e unul bun, doar ca la manopera cam scumput.

Plusuri: baietii sunt cooperanti si binevoitori per ansamblu.

Minusuri: ... nu stiu, preturile :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • edi2009

    25

  • Aditu

    17

  • gaudi

    5

  • Johnny Bravo

    3

Eu am acum Jetta in service la Nurvil in urma unui accident care a avut loc in Rm Valcea. Datorita faptului ca cei de la service au fost de acord sa bage masina imediat in reparatie am lasat-o la Nurvil(nu am mai venit cu ea la Craiova). Pana acum e totul ok, comunicarea cu cei din service este foarte buna. Saptamana viitoare cand va fi gata reparatia va voi spune si concluziile.

Daca voi fi multumit voi mai veni si in viitor la Nurvil.

Modificat de slowdriver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vineri am luat masina de la Nurvil si pot sa zic ca sunt foarte multumit de modul cum au lucrat cei din service. Vopseaua a iesit perfect si masina merge la fel de bine ca si inainte. S-a schimbat absolut tot ce trebuia si cum exact trebuie.

Pe total sunt multumit si voi reveni si pt o revizie sa vad cum stau si la acest capitol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salutare colegi de VW,

Schimb de ulei la Nurvil Rm.Valcea:

245 RON (cu tot cu TVA).

- ulei CASTROL SLX 5 W 30 (tip B4 - e un ulei nou care indeplineste,cica,norma 505.00 si 505.01)

- filtru ulei

- manopera

Uleiul il au la butoi cu o pompa digitala care arata cantitatea.

Am primit o scrisoare de la ei de oferta si vad ca s-au incadrat in pret.

Timp de stationare in service - 1 ora cu tot cu spalare exterior (gratuita).

M-au lasat sa stau putin langa masina...

Recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu luna trecuta la Nurvil pentru revizia de 15.000 km.

Foarte multumit am fost de baieti, totul a durat in jur de o ora si un pic, cu un spalat exterior gratuit la sfarsit.

Costul total pt schimbare ulei, schimbare filtre ulei, aer si polen, in jur de 600 lei.

Revizia am facut-o la Audi pt ca am fost sambata si alterneaza programul sambata, doar unul dintre cele doua service-uri este deschis (ori Audi, ori VW).

Din punctul meu de vedere, a meritat sa vin din Bucuresti la Rm. Valcea sa fac revizia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Merg si eu maine sa schimb discurile, placutele si lichidul de frana. Revin cu pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

edi2009, de unde esti din VL din oras? sau....

as vrea sa discutam despre un schimb de ulei cu filtru de ulei, filtru de motorina, filtru de aer, cat m-ar costa cu piesele voastre si cat m-ar costa doar manopera, piesele si uleiul le voi cumpara eu.

mss

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

edi2009, de unde esti din VL din oras? sau....

as vrea sa discutam despre un schimb de ulei cu filtru de ulei, filtru de motorina, filtru de aer, cat m-ar costa cu piesele voastre si cat m-ar costa doar manopera, piesele si uleiul le voi cumpara eu.

mss

Salutare,

Sunt din Valcea si lucrez la Nurvil.Daca e vorba de masina din semnatura (PASSAT 2006 1,9 TDI) atunci o astfel de revizie ar trebui sa coste 700 RON cu ulei CASTROL 5W30 (B4) la butoi de 208 l.Pretul contine manopera de 250 RON si este cu tot cu TVA.Atentie la intervalul de inlocuire a lichidului de frana (max.2 ani).Cu ocazia reviziei se efectueaza o serie intreaga de verificari suplimentare.

Regula spune ca se accepta piesele aduse de clienti cu conditia prezentarii unui certificat de conformitate.In acest fel ne asiguram ca nu se monteaza decat piese si consumabile conforme cu prescriptiile fabricii (pentru a putea asigura garantia lucrarii) si este o conditie impusa prin acreditarea TUV.

Pentru o informatie corecta si completa ar trebui sa imi comunici cumva seria de caroserie.Voi putea astfel sa verific existenta unor actiuni ale fabricii pentru masina.

Toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Daca tot vad o binevointa din partea dealer-ului Nurvil, cat si a feedback-ului ok, as da si eu o fuga pana la Valcea pentru prima revizie a masinii din semnatura. Fiind la ceva distanta de Valcea, as vrea sa vin intr-o sambata. Imi puteti da o data si un pret estimative la care m-as putea prezenta pentru acest lucru?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu de obicei folosesc site-ul lor si ii sun. Cer cu un consilier de service si ... Uite aici : http://www.nurvil.ro/Haendler/R10161/?vw&a...=1&detail=3 .

Daca intrebi aici poate ai ceva de asteptat pentru un raspuns din partea utilizatorului care ii reprezinta.

In plus e mai oficial si mai veridic sa vorbesti direct cu ei.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot vad o binevointa din partea dealer-ului Nurvil, cat si a feedback-ului ok, as da si eu o fuga pana la Valcea pentru prima revizie a masinii din semnatura. Fiind la ceva distanta de Valcea, as vrea sa vin intr-o sambata. Imi puteti da o data si un pret estimative la care m-as putea prezenta pentru acest lucru?

Salutare,

Raspunsul lui Aditu e ok.Se poate face programare si pe site,sau la unul din nr.tel:0250/703630 ; 0250/703621 ; 0250703622 sau mobil 0751144028 ; 0752131932.

Lucram si sambata din doua in doua saptamani.Azi 10.10.2009 suntem liberi,deci lucram sambata viitoare,pe 17.10.2009,intre orele 9-14.

In mod normal prima revizie (ulei,schimb ulei si manopera) nu ar trebui sa depaseasca 350 RON cu TVA inclus.

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mercimesc frumos Edi. Din pacate eram destul de presat de timp si nu prea am timp liber la dispozitie si prin umare am mers asi la PBN unde am lasat 800+ :)). Poate data viitoare si ... tineti-o tot asa cu transparenta si acceptarea oricaror feedback-uri pentru ca evident din treaba asta nu poate iesi nimic rau, ba din contra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

edi2009 , ai putea sa te interesezi daca la voi acolo imi poate verifica cineva reglajul timoneriei, cabluri, bucse si tot ce e intre maneta si cutia de viteze? Intereseaza-te te rog daca poti si posteaza aici raspunsul.

Mai e valaibila promotia aia cu masini mai vechi de 5 ani la manopera si la piese?

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare Aditu,

Pentru lucrarea solicitata am rugamintea sa suni la unul din consilieri si sa stabiliesti o programare.Ar fi util daca ai putea oferi mai multe amanunte cu acea ocazie cu privire la necesitatea respectivelor reglaje (simptome,diagnoze anterioare etc.)

In legatura cu reducerile,avem mai multe promotii in curs,atat la piese cat si la manopera,insa nu stiu sigur daca am voie sa le prezint aici.Ele sunt oricum disponibile pe site la sectiunea "oferte speciale service".

Masinile cu cel putin 5 ani vechime beneficiaza de o reducere de 20 % la manopera si la anumite piese originale (amanunte in sectiunea amintita de pe site),cel putin pana la 31.12.2009.

Toate cele bune,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci! Deocamdata nu vreau sa vb cu un consilier...vroiam doar sa astiu daca la voi se poate face o astfel de operatie in caz ca o solicit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La capitolul tinichegie si vopsitorie sunt buni mi-au vopsit o bara, usa si o oglinda si au facut o treaba super. In schimb "meseriasii" astia la Nurvil la ultima revizie nu mi-au strans piulita de la directie, cand am aflat de la un mecanic de la Carstil si mi-a venit sa cad din picioare. A doua zi m-am dus la ei si mi-au spus ca nu se poate sa nu o fi strans ei cum trebuie si ca e vina mea. Acum apelez la ei doar in cazul in care trebuie sa schimb ceva mai serios atat.

Modificat de Nemo_08
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
edi2009 [/ b], ai putea sa te interesezi daca la voi acolo imi place poate verifica cineva reglajul timoneriei, cabluri, bucse si tot ce e intre maneta si Cutia de viteze? Intereseaza-te te rog daca poti si Posteaza aici raspunsul.
Modificat de gaudi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In luarea unei decizii fiecare analizeaza mai multe argumente,printre care si cele de ordin personal.

Consider ca o adevarata echipa isi arata forta chiar si atunci cand un membru alege alta cale (pe care i-o dorim cat mai buna).

Deci echipa Nurvil va continua sa acorde,cu profesionalism,toata atentia si tot interesul problemelor ridicate de clienti.

Prin acest mod de lucru ne-am facut un renume in piata si nu ne vom schimba,iar atunci cand considerati ca am gresit,va rog sa ne "trageti de maneca" imediat pentru a lamuri orice situatie si a incerca sa o rezolvam in interesul dumneavoastra.

Toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Edi 2009,

Din pacate pt service-ul dumneavoastra,multi clienti se intorc sau se intorceau inapoi.numai pt faptul ca exista de multe ori o persoana (poate ca cea care a plecat) care se ocupa de acel client ca sa-i rezolve problema acestuia cu profesionalism. Acum nu stiu cum o sa descurcati,dar cred ca prin plecarea unui singur om din echipa dumneavoastra (din cite am inteles destul de bun) ati pierdut mult mai mult,investitia umana sete mai pretioasa decit orice.Oricum bafta in continuare si succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o intrebare pentru edy, poate ma ajutati si pe mine..

Am un golf4 si trepideaza foarte rau motorul si se aude cand merge ca ceva nu e in regula, parca merge in 2 pistoane , ;)

Am inteles ca ar putea fi de la sonda lambda..

Intrebarea ar fi, cat costa aceasta sonda+montajul la dumneavoastra in service?

Masina este din 2003, 1,4 benzina. Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sonda lambda costa in jur de 650-750 de lei,dar inainte de toate faceti o citire de defecte pe motor si apoi ia o decizie. De exemplu poti avea o problema pe unul din cilindri cum ar fi o bujie sparta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o intrebare pentru edy, poate ma ajutati si pe mine..

Am un golf4 si trepideaza foarte rau motorul si se aude cand merge ca ceva nu e in regula, parca merge in 2 pistoane , :icon_cool:

Am inteles ca ar putea fi de la sonda lambda..

Intrebarea ar fi, cat costa aceasta sonda+montajul la dumneavoastra in service?

Masina este din 2003, 1,4 benzina. Multumesc !

Salutare,

La acest tip de motor simptomele descrise pot avea mai multe cauze,nu doar o functionare necorespunzatoare a sondei lambda.

De aceea recomandarea noastra este sa va prezentati pentru diagnoza in atelierul nostru.

Autoturismul dumneavoastra se incadreaza in oferta pe care o promovam pana la sfarsitul anului si anume diagnosticare electronica (interogare memorie defecte) si verificare sistem rulare - GRATUIT.

Datele de contact se gasesc pe site-ul nostru www.nurvil.ro.

Toate cele bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista oferta asta? "diagnosticare electronica (interogare memorie defecte) si verificare sistem rulare - GRATUIT"

Ieri am fost pe la voi dar nu mi-a zis nimeni nimic si mi-ar fi placut sa beneficiez si eu de asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista oferta asta? "diagnosticare electronica (interogare memorie defecte) si verificare sistem rulare - GRATUIT"

Ieri am fost pe la voi dar nu mi-a zis nimeni nimic si mi-ar fi placut sa beneficiez si eu de asa ceva.

Salutare,

Oferta se refera la prima intrare in service-ul Nurvil in anul 2009,asa cum este postat si pe site.

Imi cer scuze ca nu am fost suficient de explicit.

Retin insa ca observatie faptul ca nu reusim inca sa ne facem cunoscute suficient de bine ofertele si actiunile de fidelizare a clientilor.

Ofertele actuale vor fi continuate si imbunatatite si in 2010.

Toate cele bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveati acolo in showroom niste pliante mici cu "Schimb la stergatoare" si nimeni de la piese de schimb nu a stiut sa imi explice despre ce e vorba... Nici consilierii de service dar ei nu era musai sa stie.

Mi-au zis ca cei 76 lei in cazul meu se refera la manopera :drunken: schimbului de stergatoare.

Si ce ar mai fi ok ar fi sa se pastreze mai departe si n anul urmator promotile pentru masinile mai vechi de 5 ani.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!