Jump to content

service ROLOGISTIC GRUP


nst.alex
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor,
 
Am ramas incantat de cum lucreaza acesti baieti la preturile bune ( zic eu ) si 
lucreaza doar cu piese de ORIGINE. Mecanicii "au istoric Porsche" nu sunt vre'un Dorel, asa ca am decis sa-i laud public pentru a benificia si voi de aceleasi conditii.

 

Singurul "dezavantaj" este locatia : Str. Viseul de sus, nr.23, sector3, pe soseaua Catelu dar daca vrei sa mergi pe maini bune bati cativa km in plus.

 

Cam asa am ajuns la ei:
 

Vroiam sa-mi fac revizia la DSG ... sun la Marian de la "La Service" fiind mai comod si fiind aproape de serviceul lor .. imi ofera un pret de :banghead:  400 lei manopera  :banghead: ( schimbat ulei + filtru DSG ) .. nu mi-a convenit pretul, sun si la PBN imi ofera un pret de 930 lei = manopera + ulei + filtu (manopera era 150 lei fara tva) .. sun si la AVIA MOTORS MILITARI ... imi ofera un pret de 860 lei = ulei + filtru + manopera (manopera = 150 ron cu tot cu tva).

 
Masina pe care mi-am cumparat-o avea istoricul de service la baietii de la ROLOGISTIC, asa ca am decis sa caut ceva info despre ei si iata ce am gasit:
 
 
Colegul daniel80 isi spune si el parerea aici : http://vwforum.ro/topic/78465-mesto-grup-srl-bucuresti/
 
citez un coleg de pe alt forum VAG: " Eu de aproape 3 ani merg la service ul MESTO GRUP SRL care pana la inceputul lui august al acestui an se afla pe Str. Badea Cartan din sectorul 2, in apropiere de Lizeanu, Bucur Obor iar acum s-au mutat tocmai pe Str. Viseul de sus, nr.23, sector3, pe soseaua Catelu...
Daca va intereseaza sa-i contactati ca orice om de buna credinta vi-i recomand cu caldura: Dl.Cristi Stoian 0722707775; Dl.Robert Stoian 0722311242;Dl. Robert Meres 0722543015 ( asta in caz ca va intereseaza icon_e_smile.gif cu toate ca pasionatilor la place sa-si bibileasca singuri bijuteriile pe 4 roti consider ca mai exista si oameni care au nevoie de un service.)

Sunt niste baieti adevarati si de incredere care isi fac treaba serios si practica preturi foarte bune.

Din pricina distantei de centrul capitalei cred ca vor pierde multi clienti si de aceea m-am interesat si eu daca exista ceva mai bun ( de incredere) prin comunitateaa noastra.

Va doresc toate cele bune si cat mai putine vizite la service-uri "
 
Asa ca am lasat comoditatea deoparte si l-am sunat pe Robert de la ROLOGISTIC GRUP, m-a programat pentru vineri (azi) pentru revizia DSG mi-a oferit un pret 700 lei manopera + ulei + filtre.

 

Am ajuns, a verificat istoricul masinii si revizia la DSG fusese facuta la 78.000km, in prezent avand 104.000km. Mi-a spus ca nu este cazul si ca poate sa imi faca revizia doar ca sa-mi ia banii asa ca m-am decis sa fac schimbul de ulei + schimbat burduf planetara stanga - constatat la verificarea de rampa.

 

Ii recomand cu caldura pentru felul cum lucreaza, pentru faptul ca poti sta langa mecanic in timp ce lucreaza si ii poti "stresa" cu intrebari.

 

P.S. M-au servit si cu o cafea cand am ajuns :king: 

 

Va atasez o poza cu cartea de vizita si poze de la fata locului.

post-65586-0-73788900-1370619770_thumb.j

post-65586-0-65731200-1370619774_thumb.j

post-65586-0-28574400-1370619777_thumb.j

post-65586-0-94383300-1370621595_thumb.j

post-65586-0-66314500-1370621682_thumb.j

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!