Jump to content

Golf VII R


kadettro
 Share

Postare recomandată

in cazul in care e cineva nehotarat cu privire la culoare...

 

SideView_zpsb93a1b78.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut si eu unul gri cu nr rosii de IF pe DN1...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Administrator

Desi sunt fan golf R albastru cum am avut R32ul acel golf rosu postat de Koro este superb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Daca va programati la drive test in Cluj la autoworld puteti cere sa testati Golf R. Am testat eu acum cateva saptamani masina despre care se vorbeste mai sus.

 

Ma rog, in final am comandat totusi un GTI, tot alb. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce trecere ...  de la Clio la GTI :001: . Felicitari! Asteptare usoara! :001:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Thanks. Programat week 39 sa ajunga... deci asteptarea este cam la inceput. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca va programati la drive test in Cluj la autoworld puteti cere sa testati Golf R. Am testat eu acum cateva saptamani masina despre care se vorbeste mai sus.

 

Ma rog, in final am comandat totusi un GTI, tot alb. :)

 

Maine ma duc la Autoworld sa-mi schimb parbrizul. Cu ocazia asta m-am programat si eu la un test drive cu Golf 7 R.  Merci de info, alexbejan :001:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No problem. Enjoy! E tare masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu ai luat R, totusi e 4motion ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am avut parte de cele mai wow 15 minute din viata mea automobilistica :001: .....nu exista cuvinte sa descrii senzatiile traite la volanul unui Golf 7 R, in modul Race...

Modificat de DDoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat eram azi la Autoworld, a venit un tip cu Golf 7 GTI cu chip MTM , 300 cai. Tuningul acesta costa undeva la 1000 euro. Intrebarea mea este: combinatia GTI la 300 cai este = cu Golf R 300 cai? Ma refer la acceleratie, viteza maxima, handling?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa mai negociezi, nu e mult mai scump. Eu zic ca merita diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa mai negociezi, nu e mult mai scump. Eu zic ca merita diferenta.

 

Vreo 10.000 euro cam cat este diferenta GTI - R....nu este o suma de neglijat... aproape 30% in plus... Daca era asa si noi astia cu golfuri peste 25.000-26.000 euro daca puneam 10.000 ne luam GTI full sau un R chel de tot :001: ...si totusi....nu am facut-o :001: ....

Modificat de DDoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La pret de catalog sunt aprox 10k euro diferenta.

Mi-ar fi placut dar poate ca va fi urmatoarea... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La pret de catalog sunt aprox 10k euro diferenta.

Mi-ar fi placut dar poate ca va fi urmatoarea... :D

 

De la Clio din 2002 sa treci direct la Golf R 2015 era prea de tot :001: :001: .

Dupa ziua de azi, deja ma gandesc cum sa scap cat mai repede de leasingul actual si sa cumpar un R...M-a marcat pe viata masina asta cu 300 cp :001:

Modificat de DDoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa vezi ce te marcheaza un 16% in oras mers normal. A stai, nu esti din Bucuresti, bine, poate mai putin ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa vezi ce te marcheaza un 16% in oras mers normal. A stai, nu esti din Bucuresti, bine, poate mai putin ...

 

Mda...si asta-i adevarat....eu vad si la al meu 1.4 tsi de 140 cai, cum fac aprox. 2500 km/luna, aprox. 7% consumul mediu general...inseamna vreo 1300 RON/luna/benzina. Nu stiu colegii cu GTI sau chiar R ce consumuri au, medii, dar clar ca peste 7%... Oricum, daca-ti cumperi R, nu te mai uiti la consum chiar tot timpul :001: ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar fiind model special, se poate obtine un discount suplimentar - cel putin asa mi-au zis cei de la Autoworld. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce anume, covorase de cauciuc? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are idee cineva dupa ce se da comanda, cam cate luni/saptamani se asteapta pentru livrarea unui R? :001:

Modificat de DDoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal se asteapta in jur de 2.5-3 luni cam asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Are idee cineva dupa ce se da comanda, cam cate luni/saptamani se asteapta pentru livrarea unui R? :001:

mai exact 11 saptamani, fara restrictii de dotari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

Vreo 10.000 euro cam cat este diferenta GTI - R....nu este o suma de neglijat... aproape 30% in plus... Daca era asa si noi astia cu golfuri peste 25.000-26.000 euro daca puneam 10.000 ne luam GTI full sau un R chel de tot :001: ...si totusi....nu am facut-o :001: ....

 

 

Adevarat dar acea diferenta este vizibila in performante si in dotari tehnice, deci se justifica.Tractiunea integrala este un punct forte. Acum este optiunea fiecaruia daca sa platesca sau nu.

Interesanta trecere de la Clio la GTI.Imi aduce aminte cum eu acum 4 ani am trecut de la golf 4 la un ferrari.Placuta senzatie. :Driver: .

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce intelegi prin dotari tehnice de 10.000 euro?

Alt motor sa zicem (asta daca nu e doar alta turbina) si 4motion. In rest tine de estetica. R-ul a fost, este si va fi pentru pasionati, pentru cei care o mai scot pe circuit.

Fara indoiala ca reprezinta cel mai puternic si rapid Golf.

 

Totusi cadem in mirajul cailor putere foarte repede. Mi se pare superficiala gandirea. Putin mai mult pragmatism nu strica.

Ce faci zilnic cu 300cp si cu tractiune integrala? Ai nevoie de ei? Unde ii folosesti pe toti cei 300?

 

Una este un testdrive si complet alta poveste sa o folosesti zilnic.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!