Jump to content

Accesorii si mici modificari


75NOR
 Share

Postare recomandată

Multumesc andrei_221, am comandat si eu,au ajuns, consider ca sunt foarte utile... :salut:

Modificat de gyzmo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am vreo sansa sa se potriveasca cutia de plastic a bateriei de pe un golf V/ octavia 2/ .... pe Superb 2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la husa aia in care sta bateria ? 

 

Din cate am vazut e la fel ca la Octavia 2 FL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, are husa si ma gandesc sa o inlocuiesc cu acea cutie de plastic!

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Deci am inceput sa am erori de bec ars in bord. Nu apar de fiecare data , astfel incat nu pot stabili un tipar( fie ca sunt cu faza scurta aprinsa sau numa cu DRL). Desi stopurile merg impecabil si nu am nici o problema la stopul de ceata stg spate care imi tot zice sa-l verific.(Check rear left fog light).

  Asta asa , pt cei care isi vor comanda stopuri cu led sau care au deja , sa stie la ce se pot astepta.

 

 Va pup!! :icon_bounce:

 

  Radu

Modificat de radu81
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Da, am citit si sectiunea respectiva la momentul respectiv. Am postat aici pentru ca stopurile sunt cu led, ( deci nu originale ale masinii) cumparate de la cehi , si intra in categoria accesorii si mici modificari. Si nu are legatura cu "cabluri intrerupte" si nici cu varianta "sedan".

  Totul e clar pana aici sper.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am patit-o si eu cand am pus pe Passat becuri LED cu CAN Bus. Au fost o carca de bani si exact asa pateam, comportament asimptomatic.

 

La Superb nu mi-am mai pus niciun LED...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA superb, se poate anula interogarea de bec ars pentru fiecare bec/pereche de becuri in parte acolo unde sunt leduri si nu mai apare in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salutare tuturor.

Sunt posesorul unui Superb 2 din 2012, motor CFFB de 2.0 și 140cp DSG. Nu am foarte multe dotări pe ea și as vrea sa adaug cate ceva.M-ar interesa sa știu dacă pot sa ii pun  volan cu comenzi pt radio-cd, tempomat, și cat de curând și navigație. Vreau și eu păreri și sfaturi pentru achiziție și montare.

Va mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De putut sigur se poate.

Trebuie vazut insa daca modulele suporta toate upgrade-urile pe care le doresti sau unele trebuie schimbate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Și pentru a vedea dacă este sau nu nevoie de alte module unde ma sfătui sa ma duc sau ce as putea face. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12.03.2016 at 11:57 PM, VproFu said:

Salutare tuturor.

Sunt posesorul unui Superb 2 din 2012, motor CFFB de 2.0 și 140cp DSG. Nu am foarte multe dotări pe ea și as vrea sa adaug cate ceva.M-ar interesa sa știu dacă pot sa ii pun  volan cu comenzi pt radio-cd, tempomat, și cat de curând și navigație. Vreau și eu păreri și sfaturi pentru achiziție și montare.

Va mulțumesc

Vei avea ceva de lucru si mai ales de investit,pentru ca din punct de vedere financiar va fi un efort!

 

Eu mi-am montat voulan (piele)cu comenzi si navigatie.Diferenta este semnificativa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Știu ca se schimba tot când faci aceste schimbări , pe mine ma interesează sa știu dacă modelul asta de mașină îmi trebuie alt modul sau este deja ce trebuie și de unde sa îmi achiziționez aceste lucruri ( site-uri, etc.)  

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In bucuresti sunt cativa colegi care te pot ajuta cu scanarea masinii, iti pot spune daca ce ai pe masina e compatibil sau trebuie schimbat si te pot ajuta cu montajul, nu trebuie decat sa te uiti un pic mai sus de postul tau, sau in aria de prestari servicii.

Apoi de cumparat... verifica aria de vanzari a topicului, olx, carsystems.pl, cars-equipment.com, ebay, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian_ciurariu

salut

as dori sa stiu daca a schimbat cineva imitatia de piele de pe schimbatorul cutiei dsg ,e greu de efectuat ? ma poate ajuta cineva cu un tutorial de scoatere a manetei ?

vreau sa pun piele , pentru ca ce am acum sa deteriorat rau si arata foarte urat .

va multumesc

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Nu e piele acolo ? Curios, traiam cu senzatia ca maciulia are piele pe ea (parca scria si in configurator asta). Eu chiar o hidratez de 2 ori pe an :) cu crema

Din cate stiu trebuie sa scoti rama de la baza schimbatorului - aia cu butoanele din lateralul maciuliei si apoi ai acces la maciulie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian_ciurariu

si acea maciulie cum o scoti de acolo sa poti baga noua husa din piele?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Este cineva care si-a montat la masina monitoare cu sau fara dvd la tetiera? Le vad ca pe o solutie foarte ok de a tine copilul/copii ocupati pe parcursul calatoriilor mai lungi.

Urmaresc o astfel de solutie si iau in calcul inclusiv varianta mai accesibila de a cumpara genul asta de accesorii si sa folosesc ca monitor tabletele pe care le am deja:

Smart Holder - adaptor http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/smart-holder---adaptor-3v0061128x

Smart Holder - multimedia holder http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/smart-holder---multimedia-holder-3v0061129x

Impreuna arata asa: https://www.youtube.com/watch?v=n7FufT0iL_0

Am dat peste accesoriile astea intr-un catalog de accesorii pentru Skoda Superb 3. Am gasit pe net si poze cu accesoriile si montajul final. Ce parere aveti, are cineva, este cineva interesat?

img_0048_576x768.jpg

img_0059_576x768.jpg

img_0063_1024x768.jpg

img_0066_1024x768.jpg

img_0074_576x768.jpg

img_0076_576x768.jpg

img_0077_1024x768.jpg

img_0079_576x768.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am o solutie mult mai simpla, aplicata si la masina precedenta: "infig" tableta intre scaunele din fata. Sta foarte bine fixata si o poti lua oricand fara sa demontezi/montezi ceva. Eu am tot timpul doi pasageri in spate si sub nicio forma nu vrea vreounul sa fie nedreptatit, astfel ca pozitia tabletei este ideala.

Mai mult, o conectez pe BT la masina, iar daca e si noapte ai senzatia ca esti la cinema, daca ai un film cu sunet de calitate. Va recomand.

Modificat de cipo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/1/2015 at 8:24 PM, bZ1 said:

Pt laterale spate recomand x-shades, eu am pe Octavia.

http://www.x-shades.eu/en/category/1

Site-ul e momentan down, de mai bine de 3 saptamani, are din intamplare cineva informatii suplimentare? Le-am scris si un e-mail acum cateva zile dar n-am primit niciun raspuns. Le stiam de mai multa vreme, le-am aruncat intr-o zi inca o privire sa vad preturile si conditiile, apoi la 2 zile am vrut sa intru din nou pe site ca sa fac comanda insa... supriza - "The page is being updated" si asa e de atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca se potrivesc arcurile de pe un Golf 6 1.6TDI pachet drumuri grele pe o Skoda Superb 1.6TDI break?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În mod normal se montează pe buzunarul compartimentului din spătarul scaunelor din față și, firește, este util pentru cei din spate. Montat în compartimentul din ușă (cum îl țin și eu) va avea capacitatea redusă de câteva ori dar va putea fi folosit și de către șofer sau pasagerul din față.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/12/2016 at 4:48 PM, giamgiu said:

stie cineva daca se potrivesc arcurile de pe un Golf 6 1.6TDI pachet drumuri grele pe o Skoda Superb 1.6TDI break?

Golful are aprox 1,300kg. Superbul break vreo 1,600kg. Ti se pare o idee buna sa muti arcurile in felul asta - presupunand ca s-ar potrivi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!