Jump to content

Accesorii si mici modificari


75NOR
 Share

Postare recomandată

Salut, din cate stiu "io" nici optional nu puteai comanda. dc era asa, poate ca gaura respectiva , partea de electrica o rezolvai cumva . Si-ti venea bratul stregatorului si motorasul etc. Asa , trebuie tu sa o iei de la zero. Si mai cred, ca trebuie sa te deranjeze foarte tare sa te apuci de asa ceva.

  Solutia low cost este sa-ti cumperi .........anti-rain. exista mai multe firme care produc astfel de solutii bazate pe nanoparticule care efectiv ( daca ai viteza potrivita) te scutesc de actionarea stergatorului.( asta se refera mai mult la parbriz, dar si pentru luneta e valabil intr-o oarecare masura.

 

  Alta solutie nu am. :icon_geek:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Se da un Superb 2010 cu dsg si volan multifunctional al ei si un volan multifunctional cu padele. Se poate monta? ,,plug&play,, sau necesita si alte investitii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este plug&play, trebuie schimbat si calculator coloana volan + codare vcds.

Modificat de crisss7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU poti coda tu si nici eu si nici altcineva de pe aici Bite 18 de la skoda . Ca acolo e tot ce inseamna lumini pe masina. ATENTIE< nu e ca la G6.

 

Testat pe pielea mea, vezi in posturile de la masina mea.

Acum se poate coda si byte 18 fara sa fie online.

Nu este plug&play, trebuie schimbat si calculator coloana volan + codare vcds.

LA ce sa schimbi calc de coloana de volan, cand el deja are volan multifunctional ?

Este doar de schimbat volanul si de codat calc de coloana de volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt interesat de o masca protectie la grila inferioara bara fata. Am vazut ca se gaseste pe Superskoda, dar intrebarea mea este daca distribuie cineva si in tara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU. Dar poti sa faci comanda direct de acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vor fi oferte la Superskoda - 20% la orice produs in perioada 27.12-02.01.2015.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urmariti preturile, din ce am vazut si ei fac un 'bait and switch' clasic, inainte de promotie umfla preturile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe al meu Superb am footlights fata-spate se poate cumva modifica sa functioneza ca si lumina ambientala(undeva la 50% intensitate) si la deschiderea portierelor 100%?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teoretic ar trebui. In maxidot la meniul Light apare ceva legat de Footwell?

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, vreo 3-4 setari (drl, travel light, ...) mai putin footlight

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie intrat cu VCDS pe 09 Central electronics si vazut ce se poate face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, footwell lights with terminal 58d!

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A inlocuit cineva emblemele fata/spate cu cele model nou? Am posibilitatea de a le lua pe cele de superb facelift dar nu stiu daca se potrivesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok... pe maine ar trebui sa-mi ajunga cele 2 embleme, imi poti spune de unde ai luat grila?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

superskoda, a mea este la vanzare, nou nouta - 60% din cat este pe site

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am montat aparatore fata/spate la Avia, original Skoda parts, 230 lei, am sa revin cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

CAm scump, tinand cont ca sunt 50 -60 lei perechea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerile sunt impartite, eu sper sa protejeze impotriva pietrelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal, ma enerveaza maxim sa iau pietre in capota, aripile fata si bara si imi pare rau ca nu mi-am infoliat elementele astea. Incerc pe cat posibil sa pastrez distanta de masina din fata, dar tot am 2-3 ciupituri in capota si aripile fata

 

In ceea ce priveste mud flaps-urile, absolutely no offence, dar arata a masina de pesionar, ii mai lipsesc deflectoarele alea de la geamurile laterale. Nu pot sa-mi scot din cap "dotarile astea" de pe Dacia 1310 "full extra"

Cat despre utilitate, vopseaua pe praguri e foarte solida, in plus are un strat gros de teroson sub ea, deci zona e super protejata

 

Revenind, ai mei au la O2 FL "mud flaps"-urile astea si arata fix a masina de pensionar, ceea ce este si cazul, motiv pentru care le-am inteles fixul cu aparatoarele astea...deh traumele anilor 70, ce includeau si Antifon si alte prostii, gen prelata... 

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parere personala. Stai sa vezi si la a ta, cand o sa apara sablarea pragului in dreptul usii spate.... 

Eu consider ca sunt foarte utile si ca arata destul de Ok pe Superb.

lasand la o parte aspectul care oricum nu e de masina de pensionar, astea sunt drumurile patriei , pavate cu pietricele..... 

 

OFF - fain eleronul ala Cristi, de unde il ai ?:D

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!