Jump to content

Accesorii si mici modificari


75NOR
 Share

Postare recomandată

un ma prind cum, dar acel acel covoraj de cauciuc peste tunel spate este disponibil la toate modele (rapid, superb, fabia) dar mai putin pentru Octavia. Si aici ma refer la produsele originale de skoda, din cataloagele lor. Cele de pe superskoda(http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-OEM-rubber-mat-over-the-rear-tunnel) nu sunt 100% originale, deoarece am cerut acest produs la noi(ivas, brady) si mi-au zis ca nu exista acest produs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian_ciurariu

sal

am o skoda superb combi 2011 si vreau sa schimb stopurile spate cu unele led de pe o skoda superb facelift

unde pot gasi acel kit de conversie ca sa nu de a eroare ? 

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian_ciurariu

multumesc

am gasit si eu produsele , intrebarea e daca nu da eroare ?!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in principiu se poate coda centrala electrica sa nu dea eroare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 28.11.2016 at 2:36 PM, doggy said:

un ma prind cum, dar acel acel covoraj de cauciuc peste tunel spate este disponibil la toate modele (rapid, superb, fabia) dar mai putin pentru Octavia. Si aici ma refer la produsele originale de skoda, din cataloagele lor. Cele de pe superskoda(http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-OEM-rubber-mat-over-the-rear-tunnel) nu sunt 100% originale, deoarece am cerut acest produs la noi(ivas, brady) si mi-au zis ca nu exista acest produs.

Uite aici, OEM: 8.99 Eur

http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-OEM-rubber-mat-over-the-rear-tunnel

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian_ciurariu

Am pus stopurile led de pe varianta facelift si sunt superbe , dar nu reusesc sa scap de eroarea de bec ars. Am incercat cu vcds ul si nu am gasit nimic sa pot modifica niste coduri pt a nu da eroare. Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu eu nu toate BCM urile suporta ca sa le poti coda pe stopuri led la combi. Adica sa scapi de eroare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
On 22.06.2016 at 6:55 PM, andrei_221 said:

si echiparea Elegance avea cotiera spate cu suporti de pahare. Eu am luat.o din dezmembrari si s.a potrivit perfect pe Octavia 2. Pana si tapiteria s.a potrivit de la Superb Elegance la Octavia Elegance.

Sunt in continuare interesat de subiect. Poti sa pui o poza cu cotiera? Cat a costat?

Legat de cotiera cu pahare pentru bancheta spate, stie cineva daca este identica pentru sedan si break?

Modificat de Catalin M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 09.06.2016 at 3:34 PM, Catalin M said:

M-ar interesa daca are cineva idee daca se poate gasi separat si la ce pret o cotiera spate cu suport de pahare, varianta cu tapiterie textila. Am cotiera in spate dar nu are suporti.

 

149906.jpg

Am gasit chiar ieri la mine in oras o cotiera cu suport pahare pentru Superb de la una cu piele bej la interior (identica cu cea din poza). Cum la mine interiorul este textil si inchis la culoare o voi duce in zilele urmatoare sa o retapitez.

Modificat de Catalin M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Misto, e cotiera standard de Elegance. Sa pui o poza dupa, sunt curios :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pentru cine nu stie, se potriveste perfect si pe Octavia 2. Tapiteria Elegance textil Octavia 2 este identica cu cea de Elegance textil Superb 2. 

 

WhatsApp Image 2017-04-11 at 14.37.15 (1).jpeg

WhatsApp Image 2017-04-11 at 14.37.15 (2).jpeg

WhatsApp Image 2017-04-11 at 14.37.15.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

@andrei141592 mie mi se par kitch-uri în toată regula. De aici până la neoane sub mașina îi doar un pas! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei141592

Probabil ai dreptate Sebi, insa mie imi place. :D Mai astept putin, poate imi trece :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 @andrei141592 modificarea ii de efect, nu zic ca nu, doar ca dupa mine nu are legatura cu Superb-ul. In final ii Skoda Superb, nu BMW seria 3, ursulet! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu au ce cauta pe o limuzina asemenea lumini cu logo. La masinile inspirate de prea mult NFS poate.

 Indiferent ce marca ar fi, tot e aiurea si parca de show off inutil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei141592

Ok, m-am convins! Multumesc pentru argumente! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai utile ar fi simple lumini, vezi sa nu calci in vreo balta sau vreun rahatel noaptea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cotiera este inca in lucru.

A inlocuit cineva la Superb 2 butoanele de la geamuri/oglinzi cu varianta cromata? Am vazut o discutie la un moment dat despre un astfel de set pentru VW si eram curios daca l-a montat cineva si pe Superb.

A inlocuit cineva becurile din interior (inclusiv cele de la picioare)/portbagaj cu unele cu led-uri cu lumina alba, mai puternica? Sunt probleme? Ce recomandati?

Modificat de Catalin M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Catalin M acuma ma batea gandul sa imi inlocuiesc becurile de la plafoniere cu modelul cu led 5F0 947 109 B Y20

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Catalin M said:

A inlocuit cineva la Superb 2 butoanele de la geamuri/oglinzi cu varianta cromata? Am vazut o discutie la un moment dat despre un astfel de set pentru VW si eram curios daca l-a montat cineva si pe Superb.

Am incercat eu retrofitul asta, dar am renuntat pentru ca la momentul respectiv nu gasisem setul de butoane cu iluminare verde. Pentru Passat l-am gasit foarte usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Stie cineva exact care sunt toate tipurile de becuri de la interior si oglinzi exterioare? As vrea sa caut led-uri si sa stiu dupa ce ma uit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian_ciurariu

Am pus stopurile led de pe varianta facelift si sunt superbe , dar nu reusesc sa scap de eroarea de bec ars. Am incercat cu vcds ul si nu am gasit nimic sa pot modifica niste coduri pt a nu da eroare. Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat?

am incercat cu vag com si nu am reusit sa fac nimik, merg cu eroarea in bord

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!