Jump to content

Accesorii Golf5


toni
 Share

Postare recomandată

Salutare! Stateam asa intr-o zi si ma gandeam si ma gandeam si-mi venira o idee. Poate reusiti sa ma ajutati cu informatii. Ma gandeam, daca se poate ori exista asa ceva, sa schimb acea zona dintre usi (la stalpul din jumate, exterior) sa fie negru lucios. La Golf 6 si la noul Polo vad ca asa e.Pana si la Octavia 2.E adevarat ca se si zgarie foarte usor dar arata bine. La 5 este lipit un fel de stiker negru mat ca la Logan. Ma gandeam daca exista sa cumpar acel plexic banuiesc ca e, ori daca nu sa iau de Golf 6 si sa le pun la 5. Se potrivesc oare? Am atasat o poza sa vedeti exact despre ce zona vorbesc. Astept sugestii!

post-29604-1279173334_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 732
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dudu

    37

  • homeboy

    29

  • 4abc

    25

  • lucianwwl

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cel mai usor il foliezi negru lucios si gata treaba. Ieftin si efectul e acelasi

LE: La Octavia 2 stalpii sunt in culoarea caroseriei, nu sunt negru lucios!

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am O2 si crede-ma ca e negru lucios :D ... si nu e colantat. Ma gandeam ca poate stiti de unde as putea sa gasesc ceva original ca asa cu autocolant arata a improvizatie, lucru' chinezesc.

Modificat de WVWZZZ
Nu mai da Quote la postul anterior. Foloseste Add Reply sau Fast Reply. Citeste Regulamentul. Multumesc.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ dodogolf: incearca sa intrebi la Piese sau si mai sigur incearca sa cauti tu piesa in ETKA :icon_thumright:

Din moment ce exista pe masina (si la GTI este tot lucios cum iti doresti tu) trebuie sa se regaseasca si in catalogul de piese.

Succesuri! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off-topic: Te rog sa imi arati si mie cum arata Octavia 2 cu stalpi vopsiti din fabrica, ca eu inca nu am vazut. Astept un PM. Multumesc

Vezi ca Golf 5 GTI si GTI ed.30 au stalpii negru lucios, depinde acum si pretul. Ca daca nu merita, mai bine ii foliezi sau ii vopsesti si nu o sa arate lucru chinezesc cum zici tu daca treaba e facuta cum trebuie ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sper ca am postat bine. Daca nu rog un moderator sa-l mute unde crede de cuviinta.

Am vazut ca la Golf VI au aparut jaluzele pentru geamurile din spate si luneta ( Poza atasata)

Ca accesorii erau numai la Golf V variant.

Intrebarea mea este daca aceste jaluzele se potrivesc si la Golf V normal.

Multumesc

post-12526-1284408630_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

imi zice si mie codul de origial de la claxonul masinii, amnevoie de ambele , si de cel gros si de cel subtire.

Modificat de kanyewest
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, ma ajuta si pe mine cu ceva?:) stiti ca la unele golfuri scrie in spate TDI, sau 1.9 TDI , la al meu scrie doar TDI ! difera ceva de cel care scrie 1.9 TDI :-s? sau nu? am tot cautat pe net sa imi cumpar si eu "1.9" dar nu am gasit ma puteti ajuta? arata mai "sexy" 1.9 TDI, decat TDI !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e nicio diferenta. Din cate stiu eu(jucandu-ma pe configuratorul de pe site-ul vw), cand iti cumperi masina noua ai posibilitatea sa alegi ce embleme sa apara pe hayon (gen "Golf" "TDI" "1.9TDI") e doar o chestie de preferinta a celui care a cumparat masina (banuiesc ca ai luat-o la mana a doua).

La orice reprezentanta VW ar trebui sa poti sa cumperi(asta e o parere personala nu o certitudine).

Daca mai astepti pana sa face putin frumos afara pot sa iti dau eu cifrele "1.9" care sunt acum pe masina mea pt ca eu vreau sa le scot ("TDI" -ul imi trebuie sa-l pun pe masina tatalui meu.)

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oke tur, multumesc ca ai raspuns acum sunt lamurit cu chestia asta, o sa te tin la curent si mai vorbim o sa mai postez aici cand e mai frumos afara:D

:))

Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la multi ani tuturor!

ce trebuie sa aiba inscriptionat o janta din aliaj ca sa mearga la un golf 5? un cod, ceva? o serie? ziceti-mi si mie va rog, pentru ca un amic din austria s-a oferit sa-mi ia un set, iar eu nu stiu ce sa-i zic sa-mi ia si nu vreau sa imi ia ceva gresit. multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In prinul rand trebuie sa aiba distanta intre prezoane 112 (PCD:112 scrie de obicei pe janta) si ET45 sau mai mare, iar ceilalti parametrii ai jantei...depinde de preferintele tale :

-diametrul 15", 16", 17" etc

-latime: 6.5, 7, 7.5, 8 etc

Coduri sau serii poti sa ii dai daca vrei un anumit model de janta.

Sper ca ti-am fost de folos.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Am sters posturile complet pe langa subiect

Rog respectati tematica topicului, cu mentiunea ca urmatoarele abateri vor fi sanctionate

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa imi dea cineva o informatie privind montarea unui sistem electric de control al geamurilor spate pentru Golf 5? In prezent am doar geamuri electrice fata.

Am inteles ca ar fi niste sisteme universale care se potrivesc pe mai multe masini. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Harap09 nu te complica....cauta la dezmebrari motorul electric,geamu,instalatia si fata de usa cu tot cu maner de geam electric......:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa imi dea cineva o informatie privind montarea unui sistem electric de control al geamurilor spate pentru Golf 5? In prezent am doar geamuri electrice fata.

Am inteles ca ar fi niste sisteme universale care se potrivesc pe mai multe masini. Multumesc!

daca faci asta sa zici cat te a costat distractia si ce presupune pas cu pas..

sincer nu cred ca merita.. cat de des deschidem geamurile din spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti idee unde pot gasi huse pt. scaune (model trendline)?

Ceva misto binenteles.

Daca esti de prin zona poti incerca la Intrare in Comarnic pe stanga!

Eu mi-am luat cu 250 lei cu loc pentru airbag pe scaun si sunt foarte misto!

O sa le fac si o poza sa le vezi!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandesc, ca si-a gasit huse din 2006 pana in 2011 :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Ma poate ajuta si pe mine cineva?

Ma intereseaza un set de aparatori noroi spate. Cumva codul pentru el este 1K0075101?

Si daca le are cineva, si la ce pret.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

A cumparat cineva pana acum ''aparatori de noroi'' pentru Golf?...aveti idee unde as putea gasi pretul lor? ;)

Ma bate gandul sa imi iau odata cu venirea iernii.. :D

LE:Am gasit in lista de accesorii:

Apărători noroi

- fată, pentru auto fără ornamente 1K0075111 -----133,79 ron

- fată, pentru auto cu ornamente 5M0075112------- 134,95 ron

- spate 1K0075101 -------------------------------------133,79 ron

A montat cineva?Cred ca o sa imi iau chiar daca nu va arata bine....nu mai uit la ea 3 luni dar macar stiu ca nu sablez pragurile.. :P

Ce parere aveti?

Te ajuta search-ul pe topic din dreapta sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am si eu o intrebare am un jetta 2005 si are din fabrica radiocd modelu simplu fara mp3 as dori sa-mi pun aux in stie careva de care ? am inteles ca se poate ( mentionez ca nu are mufa nici in cotiera nici in torpedo si nici cd changer multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut -

Daca nu postez bine imi cer scuze si rog un moderator sa mute postul.

In noaptea de duminica spre luni, un ins, mi-a furat toate capace de la masina - originale toate. Au dainuit 4 ani pe masina asa ca urez celui care le-a "luat" sa "aiba parte de ele".

In alta ordine de idei unde as putea gasi unele care sa nu fie originale dar sa aiba emblema pe ele - imi trebuie pentru roti de 15'.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!