Jump to content

DIY Lumini avertizare usi spate [Passat CC]


hallucinogen
 Share

Postare recomandată

inchide usa si nu o sa mai ai curent. Ai curent permanent, cu usa deschisa, pt o anumita perioada de timp.

 

nu ai de ce sa te legi in alta parte, fa dupa schema originala.

 

banuiesc ca ai activat deja cu VCDS-ul, din moment ce ai curect pe acei pini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am activat nimic. Am desfacut fata de usa si am cautat pe net cum sa ma leg. Am uitat sa precizez ca pe fata le pun. Si am inchis usa si tot aveam tensiune pe 6+ si 18-.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa o poza la mufa de pe spate si sa punctezi in care pini ai pus. Masina e 2009 sau 2008 ?

 

si pe fata nu ai activat ? nu functioneaza fara activare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, nu am activat. Deci pe fata trebuie sa conectez pin 18+ si 19-. Mai intai vag com :). Priceput !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

SALUT am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva cu niste poze de unde se face legaturile pentru montat lumini pe usi fata stanga dreapta la un cc 2010 ca are mai multe mufe si nu stiu de care sa ma apuc. si mai trebuie activare cu testeru ca sa mearga .multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai citit postul de mai sus ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit dar pe 18 si 19 nu am tensiune la usa stanga fata ma refer la cea din dreapta are mai putini pini si acolo nu stiu la ce pini se conecteaza. si cum le activez unde trebuie sa merg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le activezi cu VCDS. o sa ai tensiune doar dupa ce le activezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pentru usa dreapta ami poti spuine ce pini trebuie sa conectez? multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

buna seara vin si eu cu o intrebare miam pus recent lumini de avertizare usi pe un b6 din 2009 mia facut cineva codarea si de atuncia nu imi mai merge semnalizarea in oglinzi si geamurile automat jos? care ar putea fi cauza am inteles ca nu o facut codarea bine sau ce?

Cum pot proceda acuma? va rog sa ma agutati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca nu e facuta corect. Mergi inapoi sa o faca cum trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

pun o intrebare stupida poate, trebuie activate becurile din usile de jos sau imi sunt arse becurile sau nu se aprind de fel sunt doar de forma ? la mine nu se aprinde nici un bec nici stanga nici dreapta , ma refer la cele de pe fata. multumesc

Modificat de JustinTm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, deoarece tu nu ai lampi cu becuri... ci doar un plastic care acopera acea gaura.

Trebuie sa cumperi kit-ul pt retrofit - lampile si cablajele aferente, se conecteaza in calculatoarele de usi, se codeaza/activeaza... si abia dupa aia, o sa ai si tu asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Am un Passat B6 2009 model CL si vreau sa stiu cum pot afla daca imi pot monta lampi in usi? Am inteles ca masina trebuie sa aiba ceva module un usi pentru a putea instala si activa asa ceva . . .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe fata sigur ai geamuri electrice asa ca e simplu, si pe spate daca nu ai, le tragi din modulul de confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai am modulul de confort?

Daca il am, cablurile se trag doar in interiorul usii sau trebuie sa trag cabluri prin usa sa ajunga in bord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/28/2016 at 8:07 AM, Apashi said:

Pai am modulul de confort?

Daca il am, cablurile se trag doar in interiorul usii sau trebuie sa trag cabluri prin usa sa ajunga in bord?

modulul confort este in spatele torpedoului - pana acolo trebuie sa ajungi cu firele, pentru usile spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut, am si eu o intrebare, sper ca postez unde trebuie.... Am un CC 2013 TDI si becurile de pe usi, de jos (cele rosiI) nu se aprind deloc cand deschid usa (orice usa)...

Trebuie activat ceva de undeva sau este posibil sa fie arse ( toate 4) ? Sau poate nu am becuri ?

Toate cele 4 geamuri sunt electrice....

Mentionez ca atunci cand deschid usa se aprinde un bec sub oglinda care lumineaza in jos.....

Multumesc si astept un raspuns...

Modificat de Cristi Danciu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai becuri, poti sa-ti cumperi unele cu tot cu becuri si le conectezi in calc de usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/6/2017 at 11:17 AM, Cristi Danciu said:

Salut, am si eu o intrebare, sper ca postez unde trebuie.... Am un CC 2013 TDI si becurile de pe usi, de jos (cele rosiI) nu se aprind deloc cand deschid usa (orice usa)...

Trebuie activat ceva de undeva sau este posibil sa fie arse ( toate 4) ? Sau poate nu am becuri ?

Toate cele 4 geamuri sunt electrice....

Mentionez ca atunci cand deschid usa se aprinde un bec sub oglinda care lumineaza in jos.....

Multumesc si astept un raspuns...

Vali, de fapt nu are lampi - nu are cabluri....

Cristi - se cumpara kit-ul de 4 lampi, se dau jos fetele de usi, conectezi in calculatoarele de usi - dupa care se activeaza

Pe spate la CC, trebuie decupat locasul de lampa, deoacere este plin, in spatele plasticului rosu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/10/2017 at 8:22, F l o r i n a scris:

Vali, de fapt nu are lampi - nu are cabluri....

Cristi - se cumpara kit-ul de 4 lampi, se dau jos fetele de usi, conectezi in calculatoarele de usi - dupa care se activeaza

Pe spate la CC, trebuie decupat locasul de lampa, deoacere este plin, in spatele plasticului rosu

Multumesc pentru raspuns....Imi recomanzi de unde as putea sa cumpar acel kit (pret, ceva) si eventual sa il si monteze un electrician auto bun,,,,,,,

O zi buna...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi la cei care vand pe forum, in aria corespunzatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to DIY Lumini avertizare usi spate [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!