Jump to content

Cumparare masina Ungaria


uhu10uhu
 Share

Postare recomandată

As dori pareri din partea colegilor care au cumparat sau cunosc persoane care au masina adusa din Ungaria.

Cum e cu actele? Sunt de incredere vanzatorii unguri ?(in special parcurile auto)

Am gasit o masina la parcul acesta http://home.mobile.de/NEEDCARKFT#ses

Parcul este in Gyor.

In cazul in care ne hotaram sa mergem sa vedem masina, avem colegi vorbitori de Maghiara dispusi sa ne ajute? (contra cost )

Modificat de uhu10uhu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

XC60-ul :), insa nu am specificat de la inceput pentru ca nu pareri pro/contra XC60 ma intereseaza ci pareri pro/contra cumpararii unei masini din Ungaria.

Modificat de uhu10uhu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un prieten care a adus o masina mai ieftina (decat ce vrei tu) din Ungaria dintr-un parc auto, era manarita exact k si in Romania.

Multe masini sunt aduse din Germania pentru revanzare, deci trebuie sa intrebi in primul rand tara de origine. In tara se aduceau multe Skoda Fabia si Suzuki, este plina Ungaria de ele.. Avantaje pot fi; distanta mai mica (decat Germania) si drumuri mai bune (decat in Romania), cu actele nu stiu fa fie greu (cum este in Italia), din auzite se obtin usor numere provizorii.

Eu personal as cumpara masina din Germania si acolo de la dealer.

Sper ca nu te-am zapacit cu postul incurcat.

Daca masina este ok ca si pret trebuie sa o verifici la un service de incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In caz ca te hotarasti sa mergi si nu ai cu cine, anunta'ma, rezolvam si de vorbitor de limba maghiara si de tot :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat 2 masini din Ungaria, Golf 5 75 CP.

Foarte multumit, oamenii au fost de incredere si s-au miscat foarte rapid (asigurarea pt 30 zile, numere provizorii pt a putea veni cu masina in Ro). Practic mergi dimineata la ei si dupa ora 14-15 pleci acasa cu masina.

Prima masina cumparata de la o reprezentanta (in 2009,chiar cand aparusera Golf 6, a fost un buy back) iar a doua de la unde parc auto.

Parerea personala este ca masinile (mare parte dintre ele) sunt mult mai ingrijite si mai curate decat in Ro.

Ambele masini au avut serviceurile facute la timp si la reprezentante, ambele cu primul proprietar maghiar.

Verificat km cu cartea service si inregistrarile din reprezentanta, par ok.

Preturile sunt comparabile cu cele din Ro, unele chiar foarte putin sub ce e la noi, dar mai ingrijite, cu carte service si revizii facute doar la reprezentante.

Modificat de Nutu2009
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!