Jump to content

Golf VII - Informatii utile


Vlad MHL
 Share

Postare recomandată

Acum ecranul mare la radio cu ce ajuta in afara de look, mie mi se pare mare si asta de pe rcd510, ca imaginile din camera se vad ok si pe un ecran mai mic daca are rezolutie. Acranul mare e bun pentru navigatie altfel te deranjeaza noaptea.

Stiti cumva daca ecranul de la Golf 7 se poate stinge cand nu e activ, fara sa opresti muzica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta de pe RCD 510 e mai mare :)

510-le are 6.5" in timp ce ecranul la VII are 5.8", exceptand navigatia de 8" evident... Rezolutia nu stiu daca difera sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am inteles de la dealer are rezolutia mai buna fata de rcd 510 si camera video se vede mai bine .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa fi pastrat fix aceeasi rezolutie ca la RCD510, dar prin micsorarea suprafetei, calitatea imaginii s-a imbunatatit (ppi a crescut).

Ca o paranteza, la skoda, echivalentul RCD510, denumit Bolero e mai odihnitor noaptea deoarece butoanele acelea sunt negre cu contur alb/verde in loc de argintii...

Din pozele de mai sus, se pare ca si la Golf 7 o sa fie negre/inchise la culoare deci mai odihnitoare noaptea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS avea dublu RCD-ului adica 800x480,acum sa vedem astea mai noi de 8" ce pot,macar de ar fi HD.

Cele noi de 5" pastreaza rezolutia RCD-ului adica 400x240.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa vad si eu masina live.

A scazut mult calitativ VW fata de ce a fost. pacat... Probabil vor sa diferentieze mai clar marcile VW si Audi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa vad si eu masina live.

A scazut mult calitativ VW fata de ce a fost.

poti sa detaliezi un pic la ce te referi cand spui asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ornamentele de pe bord dupa parerea mea sunt de o calitate mult inferioare generatiei precedente + designul (aici este parerea mea subiectiva) nu prea inspirat = o masina mai greu de inghitit pt mine.

Panourile usilor din spate sunt dintr-un plastic f dur.

Sistemul media de asemenea consider ca este de o calitate indoielnica (pretul este prea mare spre deosebire de calitatea oferita)

Per total mi se pare o masina slabut calitativ, ramanand doar imaginea supraapreciata a marcii pt ce a fost odata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee cand va fi disponibil pentru comanda noul Golf Variant?

Am vazut ca lansarea oficiala e pe 6 martie, dar sunt curios in cat timp se va misca importatorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cateva poze facute de mine la 1.4 TFSI cu dezactivare a cilindrilor.

Se poate vedea forma axei cu came in dreptul cilindrilor 2 si 3, cei care se dezactiveaza.

post-6569-0-28133200-1359915049_thumb.jp

post-6569-0-19742200-1359915061_thumb.jp

post-6569-0-35920200-1359915072_thumb.jp

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

ma poate lamurii cineva ce se intampla cu presiunea respectiv depresiune din cilindrii intrerupti. benzina nu le vine, scanteie nu le vine, din filmul explicativ observa ca se decupleaza camele, rezulta ca supapele aferete sunt complet inchise. totusi ce se intampla cu presiunea din cilindrii ?.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai presiunea apare la detonatie si daca axa cu came sta, injectie nu se face, nici presiune nu apare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca cilindrii se dezactiveaza dupa ce evacueaza, asa ca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica pistonul nu comprima nimic, dar ce e vid in motor.imaginati-va ca sunt toate supapele inchise si vreti sa invartiti de arbore, aveti idee ce rezistenta va fi cu toate supapele inchise.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

    Daca supapele sunt inchise, cand pistonul urca se face o compresie de 10:1 care se opune miscarii, dar cand pistonului ii vine randul sa coboare, acesta este impins de aceasta compresie, asa ca nu se pierde si nu se castiga nimic in final.

Modificat de Ebi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A aparut in configurator (in Germania). A observat cineva cele 35 de CULORI ? :)) Ca tot va plangeati ca nu sunt multe culori :)

Culorile sunt disponibile pe orice model/motorizare de G7 conform configuratorului

Modificat de C Z R
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate in RO nu vor fi disponibile toate. Cel putin la Golf 6 asa s-a intamplat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In germania este tot paletarul, ca si la g6, dar nu stiu cati ar da 2000 de euro pe vopsea cand cumpara un golf .

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea erau disponibile pentru Golf VI.

 

mk6%20colours.jpg

 

Si se puteau comanda si din Romania, desi nu apareau in configurator, dar trebuia data comanda speciala in fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur?Sau este valabil doar pt gti/r?Eu cand am intrebat/configurat la dealer au zis ca nu se poate  :(

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Golful normal trebuia intrat in Volkswagen Individual, ceea ce costa. Se poate, din cate stiu e disponibil pe toata gama de masini...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca se putea. Eu daca am vazut 5-6 culori din cele 36 de acolo pe strazi.
Poate noi am primit pachetul mai sarac in culori, cum este si cazul americanilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!