Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

Am trecut la oglinda retrovizoare neagra si am anulat stergatoru de pe luneta, schimbari mici dar imi plac mult ?

20180914_134408-1862x3830.thumb.jpg.087c7f08e8e309dfcac557672776d5ae.jpg20180920_090742-1862x3830.thumb.jpg.87bd2b0a47eac95c493202c6ee66a563.jpg

Link către comentariu

Ar merge si o oglinda full-size pe dreapta :) nu neaparat pt functionalitate, cat pentru estetica ;)  La cate masini din UK gasesti in dezmembrari, nu cred sa mai fie o problema piesele.

Link către comentariu
  • 4 months later...

Arata foarte bine.

Pune-i si incalzire in scaune ca sa fie plansa de bord completa

Link către comentariu

Si un bax de servetele in bord in spatiu gol :))

Cat a costat volanul+airbag+mufare fire comenzi(pe viitor)+footrest = inca un golf 4 :))

Felicitari,arata bine! ;)

 

Link către comentariu

@taz21 Ms ! Chiar as vrea incalzire in scaune dar nu au, am gresit ca nu am luat cu incalzire cand le-am schimbat, asta e...

@cxr2test Ms ! Baxu sta la loc de cinste intr-o fata de usa :))

@Rave rosii, sincer il recomand, eu cand l-am vazut am zis ca il vreau ? se simte foarte fain in mana si arata prea bine.

Link către comentariu

E frumos volanul, dar dpmdv nu pe masina asta ? Adica mie mi se pare ca intinereste mai mult decat trebuie masina, dar e doar parerea mea. Felicitari oricum pentru achizitie!

Link către comentariu
5 hours ago, ~LauR~ said:

@taz21 Ms ! Chiar as vrea incalzire in scaune dar nu au, am gresit ca nu am luat cu incalzire cand le-am schimbat, asta e...

 

Butoane originale + incalzire AM, se pot adapta si merg ok doar ca nu o sa mai ai 5-6 trepte ca incalzirea OEM, etc. va fi gen:

1-2=treapta 1

3-4=treapta 2

5-6=treapta 3 

Link către comentariu

@rudiRUD Ms ! Eu l-am luat ca mi-a placut foarte mult si ma asteptam sa mai intinereasca interioru ceea ce nu imi displace ?

@cxr2test ms pt info dar daca e sa fie am sa pun alte scaune + cablaj oem.

Link către comentariu

Tocmai ti-o dat speranta ca o sa pice ceva pe masina :))

 

Modificat de cxr2test
Link către comentariu
4 hours ago, rudiRUD said:

E frumos volanul, dar dpmdv nu pe masina asta ? Adica mie mi se pare ca intinereste mai mult decat trebuie masina, dar e doar parerea mea. Felicitari oricum pentru achizitie!

ziceam ca ajung si eu acasa sa postez decent de pe laptop, dar mi-a luat=o Rudi inainte.

E fain volanul, insa nu se potriveste cu restul masinii. Si nu ca "valoare" ci din punct de vedere design - se vede clar ca e din alta generatie... Maxim volan de Golf 5 cu comenzi ar merge pe 4. Ce e peste e "too much"

(ca si o paranteza - am vazut saptamana trecuta in trafic o octavie 1, tipla, cu volanul original cu comenzi, maxidotul rusesc, si totul arata cum trebuie, ca din aceeasi poveste)

sper sa nu te superi pe noi...

@Laurentiu_LWR am avut si eu ideea asta, sa imi iau niste butoane de incalzire in scaune, sa le leg si iluminarea, numai sa nu arate bordul gol, ca nevoie de incalzire in scaunele de carpa nu am avut

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

@cxr2test :biggrin:

@mad_kat daca avem posibilitatea sa le mai intinerim cu diverse piese, de ce sa nu o facem ? Nu e o masina de colectie sa fie pastrata cat mai originala...

De ce sa ma supar ? Nu sunt genul, fiecare are gusturile si parerile lui, ce s-ar intampla daca am fi toti la fel ? ?

Link către comentariu

@mad_kat tocmai ce a vorbit vulpea din tine...?

Nu ai cum sa spui ca nu ai simtit niciodata lipsa incalzirii...chiar si pe scaunele textile.

La fel si cu calutii....nimeni nu are nevoie de ei...cand nu ii are?

Link către comentariu

La fabia am incalzire in scaune ( sotia e foarte incantata de ele ) iar cele doua ierni care au trecut de cand o avem m-au facut sa vreau si pe golf, daca ma hotarasc sa mai tin golfu mult, sigur fac si pasu asta.

Link către comentariu

Pai,ai facut pasul ala scump care probabil "nu-neparat duceai lipsa" si incalzirea care e mult mai ieftina sa o faci...te mai gandesti...daca mai tii Golfu? :)) cand ai luat volanul te-ai gandit daca il mai tii? :P :))

 

Link către comentariu

Nu am putut sa rezist cu volanu asta... iar daca vand golfu am volan de schimb :))

E mai complicat cu scaunele ca trebuie sa iau altele cu incalzire iar actualele care arata bine ar trebui sa le vand dupa.

Link către comentariu

Cu scaunele da...e complicat...eu am pus instalatia de 1 an pe masina...

Intr-un an nu am gasit ceva sa imi placa...si sa nu coste cat juma de masina bineinteles  :))

Link către comentariu

Da, e foarte complicat! 

Iei mufele de incalzire de la scaune, 4 paduri de calitate AM si le lipesti pe scaunele actuale. Faci legaturile si ai aceleasi scaune dar incalzite. :)

Modificat de Emy D
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!