Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

Eu ca masina de munca am o octavie tour cu axr-ul stock bineinteles.

Pacat ca esti departe - as fi fost tare curios cum se simte un axr aproape dublu ca si putere

Link către comentariu

Te astept la BR cand e sa fie gata sau poate ne vedem prin tara cine stie si sigur te dau o tura.

Link către comentariu

Am montat admisia de aer ARL, a fost nevoie sa repozitionez o prindere a ei, nu stiu de ce dar m-am obisnuit...cam tot ce fac la masina trebuie sa ma chinui putin :(

Daca tot am revopsit jantele am zis sa schimb anvelopele spate cu unele noi Viking ProTech HP 225/45 R17 91Y ( Made Germany ) iar pe fata am ramas la 205/50/17 Michelin Primacy 3 care au 2 ani si sunt in stare foarte buna

Maine am sa montez jantele si revin cu poze, abea astept sa le vad pe masina  :icon_bounce:

 

20170407_110436.thumb.jpg.b4e60ee79415cf14177b95538968a85c.jpg

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Nu aveai cum sa dai gres cu combinatia asta, simplu si de efect. Frumos:x. Sunt pe drum si stopurile mele cu led si urmeaza si folia pe geamuri. Deci sunt si eu pe drumul cel bun. 

Link către comentariu

Va Multumesc pt vorbele frumoase !

@ionutMK4 sa ai spor !

@mad_kat ba mai am, etrieri de revopsit in alta culoare ( ramane sa ma hotarasc care ) si inca ceva la exterior care sper sa iasa cum vreau eu, spun doar atat...COLANT :D

Link către comentariu

folie de 5% ? 

Arata foarte bine! 

poate faci etrierii cu un argintiu (ca emblemele de vw)

Link către comentariu

Iti trebuie neaparat oglinda mare de anglia la pasager. Mi-am pus eu si se vede mult mai bine din fata si din spate. La etrieri e greu cu culoarea, ca dupa ai prea multe culori. Eu zic sa le vopsesti in negru. Eu vreau sa imi pun folia de 25% transparenta. 

Link către comentariu

Eu zic sa pui oglinda, e un retrofit ieftin si de efect. Se vede anemoc tare cu oglinda aia mica. Eu zic ca se vede aiurea rosu cu golden'ul de la jante. Cu negru e exact ce trebuie la culoarea jantelor tale, si nu o sa para deloc mici. Acum tu stii ce e mai ok, si eu as tine-o tot pe a mea, dar cand iti zic 3 oameni ca esti beat, te duci si te culci;))) masina ta e o inspiratie pentru mine, oricum. 

Modificat de ionutMK4
Link către comentariu
On 07/04/2017 at 14:35, ~LauR~ a scris:

Am montat admisia de aer ARL, a fost nevoie sa repozitionez o prindere a ei, nu stiu de ce dar m-am obisnuit...cam tot ce fac la masina trebuie sa ma chinui putin :(

Daca tot am revopsit jantele am zis sa schimb anvelopele spate cu unele noi Viking ProTech HP 225/45 R17 91Y ( Made Germany ) iar pe fata am ramas la 205/50/17 Michelin Primacy 3 care au 2 ani si sunt in stare foarte buna

Maine am sa montez jantele si revin cu poze, abea astept sa le vad pe masina  :icon_bounce:

 

20170407_110436.thumb.jpg.b4e60ee79415cf14177b95538968a85c.jpg

Cum se impaca dimensiunile astea cu RAR-UL nostru? Ca astia sunt capsomani rau si nu stiu de echivalente... adica...dom'le daca nu ai fix  ce scrie in  Civ, dejaba ai ceva echivalent.  bye bye talon... 

Pe de alta parte, arata super cu jantele astea si culoarea aleasa. Nu e una stridenta care sa-ti zgarie retina ci una care da un contrast fain cu masina. Sa le folosesti sanatos! 

Link către comentariu

@ionutMK4 Stiu ce zici ca multa lume mi-a zis de oglinda, dar a ramas asa :))

La etreri chiar nu stiu ce sa aleg...ai si tu dreptate cu rosu ala, ma gandeam si eu la acelasi lucru...ar mai fi un gri, chiar nu stiu cum sa ii fac...

@Emy D sincer nu stiu ce sa zic...in cartea masini sunt trecute doar 225/45/17 dar cum ai zis si tu, sunt echivalente...o fi ceva iti dai seama ca o tin pe a lor...pana acum nu am avut probleme si sper sa nu am :) iar daca o sa faca figuri, merg la RAR si le trec in CIV

Multumesc ! Asta am si vrut sa nu fie o culoare tipatoare.

@nemtzalau mi-ar placea si nu este exclus...singuru lucru ce ma da inapoi sunt alte jante de iarna minim 17"

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Le treci in Civ doar pe alea omologate, 225/45/R17. Alte dimensiuni care nu sunt trecute in documentul de omologare, poti sa le treci doar daca faci omologare individuala, si presupune sa lasi masina la laboratorul de testare (sa vada ei ca nu afecteaza performantele masinii,ca nu indica eronat viteza, etc). Costa vreo 4000 ron si nu stii daca treci testul. 

:-| :banghead:

225/45/R17 fata+spate si gata...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!