Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

Daca nu ii de bemwee nu pun :)) hai ca fac mijto,am urmarit topicul da nu am mai postat de mult si cautam motiv :D

Link către comentariu

Revizie ulei Liqui Moly Diesel High Tech 5W-40 iar toate filtrele Mann post-69411-0-31750000-1418905409_thumb.j si normal urmatoru lucru o baita :) post-69411-0-59814800-1418905409_thumb.jpost-69411-0-98601400-1418905409_thumb.j

Link către comentariu

:)) le tin sa imi mai protejeze butuci de pe fata :d

 

Ps: se vad urat cand sta pe loc...in mers nu ai treaba :))

Link către comentariu

Felicitari pentru cum intretii masina!

Observ tot mai multi care folosesc Liqui Moly, insa altii afirma ca  este mai gros, altii ca motorul este mai zgomotos, nici nu stiu ce sa mai cred. Am vazut ca si anul trecut ai folosit Liqui Moly, deci cateva  impresii ? Ma gandeam sa trec pe Ravenol VPD 5W-40 (desi motorul meu ALH nu e PD), pana acum am folosit Castrol 5w-40 dar schimbat maxim la 10.000 km si nu trebuia sa completez.

Link către comentariu

Multumesc.

Eu fac schimbu de ulei si filtre numai la 10.000 si de cand am masina am folosit urmatoarele tipuri de ulei:

Castrol Edge Turbo Diesel 5w40 consuma mai mult de 1l la 10.000 si era destul de zgomotos motoru si plus ce am mai auzit ca nu ar mai fi ce era o data...

Motul 5w40 la fel era zgomotos motoru si imi manca pana 1l la 10.000

Liqui Moly Diesel High Tech 5W-40 cu asta sunt la al 2 lea schimb si nu mi se pare deloc ca motoru ar fi mai zgomotos, ba din contra este mai silentios si completez cam cu 700 ml la 10.000 si am sa merg in continuare tot cu el.

Ravanol am auzit ca e bun dar nu am folosit asa ca nu stiu ce sa zic...

Daca vrei sa schimbi uleiu pune ceva pt motoru tau.

Law mi-am dat seama :D

Da Muale "tin ( setul )" ca sa protejez pe fata butuci ( din cate stii nu sunt acoperiti ca pe spate ) ai vrea sa tin capace doar pe fata ?

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Multumesc pentru raspuns!

Ravenol VPD 5w-40 indeplineste si norma motorului meu   VW 505.00,  precum si norma pt PD  VW 505.01. Ramane sa mai studiez problema ....

Link către comentariu

Cu placere.

 

Sa stii ca si Liqui Moly Diesel High Tech 5W-40 are norma VW 505.00 si VW 505.01 asa ca merge si la tine, acum ramane sa te decizi.

Daca ai sa schimbi tipu de ulei, baga inainte sa il schimbi peste cel vechi un aditiv pt "engine flush" sa se curete bine cel vechi...il lasi sa mearga cam 10 min si dai drumu sa curga.

Link către comentariu

daca ai vopsi jantele de vara gri ca si capacele astea ar fi perfect,ar avea contrast...parerea mea :)

Modificat de bls luci
Link către comentariu

La anu vreau sa le vopsesc dar nu m-am hotarat in ce culoare :D pareri ?

 

1. Gunmetal grey post-69411-0-51335600-1418918864_thumb.jpost-69411-0-73165900-1418918864_thumb.j

2. Negru mat post-69411-0-29533000-1418918864_thumb.j

3. Negru lucios post-69411-0-00333600-1418918865_thumb.j

4. Culoarea masini :))

5. Recomandati alta culoare, care ?

 

Poate ma ajuta cineva cu un photoshop in diferite culori ( care crede el )  :D post-69411-0-60133200-1418920057_thumb.j

 

Multumesc !

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Da, recomand o culoare mai deschisa :)). Stiu ca ai mers pe all black, dar in primul rand jantele negre par mai mici si in al doilea rand nu ai deloc contrast. Practic jantele negre pe masina neagra nici nu se vad. E parerea mea, nu dati cu pietre.

Link către comentariu

Laur,rabdarik,acuma am ajuns si eu de la munci si iti trimit pe pm niste moste cand termin :D

 

Mai,apropo legat de capac....am avut set original de vw si l-au furat.Mi-am luat din dezmembrari originale dar unul spart...nimeni nu se ating de ele,deci sa iti para bine :)

Link către comentariu

Eu as merge pe ceva mai extravagant... un rosu intens sa zicem.

crx baga pozele aici, sa vada si ochiu nostru. Si baga si un rosu, ca sunt curios.

Link către comentariu

Nu merge rosu permanent...dar am vazut vopsea cauciucata gen plastidip la spray...si cand te plictisesti de rosu...o dai jos si incerci un portocaliu...si tot asa:))

Link către comentariu

Ete nah,de ochii lumii am incercat gen subaru impreza

 

venbrd.jpg

 

Eu sunt fan albastru,pe rosu pot incerca dar nu cred ca da bine...

Link către comentariu

  In realitate culorile bat mai bine decat PS,etc.

  Lawrentzyu ce zici tu am vazut si eu si sunt satul,am vazut ceva bmw-uri seria 3, ambele negru mat si oglinzile,manere,jantele rosu si albastru plastidip.

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

Multumesc cxr2 dar nu o mai lasa jos :)) sa imi dau seama mai bine

 

bgd  ale naibi table :))

 

Law am aici in BR pe cineva care vopseste in plastidip dar nu stiu cat ar tine pe jante...cred ca ma duc pana la el intr-o zi sa il iau la intrebari :D

 

Rudi nu vreau rosu :D adica nu vreau culori "tipatoare" ar merge goldu ala dar ceva mai inchis...

 

 

De albastru asta ce ziceti ? post-69411-0-77152600-1418935993_thumb.j

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!