Jump to content

Golfuletzu meu Mk. 4


~LauR~

Postare recomandată

Publicat (modificat)

Salut, multumesc frumos.

 

Valva aceea am luat-o cu 150 ron si o fabrica un singur producator si cu toate acestea o gasesti la diferite preturi.

 

Ca sa te asiguri ca valva e buna faci urmatoarele...bagi tija inauntru , tii apasat pe tija dupa care cu un deget astupi gaura unde intra acel furtun si dupa eliberezi DOAR tija...daca e BUNA valva, tija trebuie sa ramana in aceeasi pozitie, daca se duce singura in jos atunci NU e buna ( nu mai tine vacuum, e sparta )

 

Numai bine.

 

 

 

 

Noua "jucarie" audio JVC kd-r441 post-69411-0-04451000-1369763440_thumb.jpost-69411-0-46775700-1369763446_thumb.j dupa 2 ore de butonat si ascultat muzica ma declar multumit de el, se aude f bine. 

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Din asta am vrut sa iau si eu inainte, doar ca era cu vario-color. E un raport calitate pret. ok si imi place cum da in bord!  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Da pai musai trebuia sa fie rosu cu alb si JVC sau Pioneer, am colindat azi prin oras o gramada pana sa gasesc ce vreau.

Link către comentariu

Sincer m-am dus cu poza asta post-69411-0-22601100-1369817259_thumb.j pe telefon :)) si i-am aratat-o celui de la magazin iar el a stiut cum ii zice :D

Link către comentariu

am salvat poza...asa am sa fac si eu :)).ms frumos

Link către comentariu

Si au sosit, Koni STR.T post-69411-0-31387000-1370418606_thumb.j in cursu zilei de azi sper sa le pun    :icon_bounce:  dupa care urmeaza geometria. Abea astept sa vad cum se comporta.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Mai dura putin la inceput, cativa km. In rest, e best buy pt MK4!

Link către comentariu

Circoloco sper sa fie alegerea buna pentru drumurile noastre.

 

1250 ron au costat toate 4.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Sigur sunt mai dure ca cele OEM, dar nu cu mult.

 

O sa revin cu o parere dupa ce le montez.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

:D bv laur , sa o stapanesti sanatos si sa te plimbi cu cat mai putini "greierasi"

Link către comentariu

Ms. Greierasi poate ii pacalesc sa ma lase in pace :))

Link către comentariu

protectia la amortizoarele spate,cauciucul ala din capul amortizorului pui unul mai scurt sau ala normal vechi?ma gandesc ca o sa se lase suspensia cativa cm si o sa trebuiasca unu mai mic?

Link către comentariu

Raman aceleasi, sunt in stare buna...nu sunt crapate, rupte sau ceva de genu ca sa intre prafu.

Eu am avut de inainte arcuri Eibach ( deci a mai coborat masina putin ) si nu au patit nimic.

Link către comentariu

Sa inteleg ca ai luat doar amortizoarele?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Doar telescoapele...amortizoarele sunt ansamblul telescop+arc :P

Sa le stapanesti sanatos...cred ca acum sta super bine masinuta pe sosea...

Link către comentariu

Asa ... si cu ce arcuri faci combinatia?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pai nu a zis mai sus ca raman vechile arcuri Eibach?eu asa am inteles...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Am luat doar telescoapele, arcuri aveam Eibach si au ramas tot astea.
 

Gata le-am montat de ieri seara post-69411-0-86802000-1370524104_thumb.jpost-69411-0-94088600-1370524111_thumb.j


Impresii, ce sa zic...cand am scos-o din service si am facut 3-4 km am zis "ai de capu meu, ce ma fac eu cu ele acum" era ff rigida...dupa care m-am plimbat prin oras, ieri si azi si s-a mai "inmuiat" fata de cand esisem din service, oricum o sa ma acomodez cu "noua" masina ( cred ca m-am obisnuit cu vechile telescoape )

 

Putin mai moale daca era, ar fi fost numai bine...dar poate se mai lasa...in rest se aseaza foarte bine, scutura putin pe piatra cubica, linii de tramvai si unele denivelari iar pe drum bun numai de drag sa mergi cu ea, iar ca inaltime cred ca s-a mai lasat putin.

 

Am sa revin cu poze dupa ce o spal :)

 

Link către comentariu

Sigur se lasa! Mai fa 2-300km si o sa vezi

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!