Jump to content

Achizitie Golf V GTI - Need Help !


Untouchable
 Share

Postare recomandată

inseamna ca ai vandut-o ieftin de face si asta profit cu ea.

ascunde ceva probleme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am vandut`o ; asa cum am spus si pe topicul ei, am dat`o la schimb cu un hyundai i40 2013 ; masina are ~ 70-80.000 km in + fata de ce arata bordul, lucru care se deduce si de pe rarom si 3 lovituri in spate ( nimic grav astfel incat sa fi fost afectata structura sau alte chestii de genul ) ; aceste lucruri nu sunt un secret, atat eu cat si baiatul caruia i`am dat`o am stiut de ele pt ca am cumparat raport car vertical ; eu am schimbat destul de multe la ea si era intr`o stare tehnica foarte buna ; incepusera sa scartaie cateodata flansele pe fata, si daca urmau sa fie schimbate, categoric trebuiau inlocuite si amortizoarele fata + spate daca tot se desfacea acolo, pt ca erau cele originale ( desi nu scoteau zgomote si nu prezentau scursuri ) ; galeria de evacuare la turbo era usor fisurata ( e una dintre multele boli ale GTI`urilor ) ; parbrizul l`a schimbat baiatul caruia i`am vandut`o, la fel si jantele au fost reconditionate la top wheels profi si are niste cauciucuri SH Michelin din ce am inteles. Tachetii nu au fost schimbati cum scrie in anunt, ci axul cu came ; a mai scris multe balarii pe acolo ;  ideea este ca baiatul caruia i`am dat gti`ul la schimb acum nici 3 luni, a dat la randul lui GTI`ul la schimb pe un BMW e46 din Bucuresti, si cumva de la baiatul din Bucuresti a ajuns masina la Constanta, unde este la vanzare ; mai mult ca sigur fiecare dintre cei care am detinut GTI`ul si l`am dat la schimb am facut asta pt ca nu reuseam sa obtinem un pret corect pe ea ; cel putin eu, dpmdv am facut o afacere buna ; de restul nu ma pronunt ; nu as fi dat gti la schimb pe schimb cu e46, chiar daca arata bine, este coupe, are airride, jante 19 si motor 3.0 benzina ( in carte e 2.2 ) ; dar asta este doar parerea mea personala ; consumul de ulei la GTI era de ~ 1L la ~ 4000 km, tolerabil. 

Ca sa sintetizez, starea GTI`ului pe care l`am avut eu era una foarte foarte buna in comparatie cu ce ofera piata SH, de aici si pretul de 6000e fix pe care il voiam ; faptul ca a strans multi km se datoreaza faptului ca in 3 ani a facut ~ 100k, preponderenti pe autostrada A1, tipul fiind din Pitesti si facand naveta des la Bucuresti cu diverse treburi.

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

bgd_b92 eu stiind ca a fost masina ta de pe forum si vazand masina pe olx l-am intrebat  de ce o da: raspunsul lui a fost ca s-a plictisit  de ea :))).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daaaaaaaa clar, de un GTI te plictisesti intr`o luna :)))))) nu stiu ce este in mintea fiecaruia, si nici nu ma intereseaza sincer...eu de mult timp imi doresc o limo / cruiser..doar ca atunci m`a prins flama cu GTI`ul dupa ce am mers cu un ed30 si sa zicem ca mi`am facut nebunia :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e cea mai putin releventa intrebare ce o poti pune unui vanzator auto: "De ce o vinzi?" De parca o sa iti spuna: "ca sa fac combinatie de 500 euro la ea, ca e praf, ca a fost dauna totala, ca a murit bunica si nu mai merge la piata cu ea, etc."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!