Jump to content

Capac rezervor blocat / inghetat [Passat CC]


alexandruu
 Share

Postare recomandată

Ok, iti dau in cateva minute P.M.

Daca mai ai timp, anuleaza comanda, chiar nu merita!

--------

Post Edit:

Ti-am trmis explicatii.

Modificat de Topp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Topp :) chiar m-ai servit cu o info super buna! Tot mai aveam nevoie pt alte masini...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu mare placere.

Tu ceri si vei primi oferte.

Alegi ce vrei, vorbesti cu ofertantii, e foarte simplu si convenabil, nu bantui disperat pe net.

Nu pot posta adresa acelui site aici, nu am legatura cu el, nu fac reclama, doar incerc sa ajut, sunt si eu membru acolo.

Ca sfat suplimentar: faceti cererea dimineata, in zi lucratoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, acum si cu actuatoarele ... aveti grija - in general, mai bine cumperi unul nou - 100 lei... decat unul obosit, cu 40 lei... si care o sa te tina, cat vrea el.

Nu e vb de cel de CC, ci mai ales la masinile mai vechi, unde poti cumpara unul SH de 10 ani....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut baieti, am si eu o problema cu actuatorul, nu mai functioneaza corect in sensul incare nu mai trage tija inapoi la deschiderea masinii. Am demontat motorasul si l-am conectat la o sursa de 11 V si merge ok. Deci problema nu este el. In schimb cand am masurat tensiunea pe firele de intrare in motoras, intr-un sens am 11 V tensiune la inchiderea masinii, dar la deschiderea ei nu primeste nimic. Aveti idee de unde vin firele acelea? exista vreo siguranta speciala pt el? Orice sfat e bine venit. Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

grrr azi am fost sa alimentez... si surpriza.. nu se mai deschidea capacul de la rezervor (la CC) :)

L-am dat cu wd-40 si cu un spray d'ala pentru dezghetat incuietoare dar degeaba.. motorasul se aude cand dau de butonul de pe usa dar capacul nu se deschide. L-am curatat complet de geata.. am si incercat sa il fortez putin dar nici un rezultat. Am incercat si varianta cu o carpa si apa fierbinte.. dar degeaba :( alte idei?!

 

PS: am incercat sa il accesez din portbagaj, ca ma gandeam ca poate mi-a sarit tija din motoras cum am patit la B6-ele care l-am avut inainte dar tot ce am reusit sa fac a fost sa rup o clema d'aia care tine capitonajul din portbagaj (sau cum i-o spune) si apoi m-am lasat pagubas :(

Modificat de sfs86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baga masina la caldura.

 

daca nu se deblocheaza, trebuie sa desfaci capitonajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut,in decembrie anu trecut am spalat masina si mi a inghetat trapa de la rezervor,i am bagat toate produsele anume si nu am mai reusit sa o deblochez...ca sa alimentez am desfacut pompa din rezervor si am bagat pe acolo motorina...

 

astazi am desfacut capitonajul ,am scos motorasul si l am pus pe direct la baterie si functioneaza,dar de la buton nu se aude nici un sunet...inainte se auzea dar l am fortat eu de atatea ori si poate s a stricat butonul...e posibil?

 

acum deschid trapa cu o bucata de cablu legat de tija de la motoras,si am trecut o printr o gaura din capitonaj...,adica din electric am facut o manuala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil buton defect, pune pe direct in mufa butonului si vezi daca functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci,ca sa scot butonul trebuie sa dau fata de portiera jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci,ca sa scot butonul trebuie sa dau fata de portiera jos?

 

daca ai VCDS, verifici functionarea acestuia in blocurile de masura - ca sa nu dai jos fata de usa degeaba.

 

butonul - daca acesta este de vina - il poti desface si curata - in multe cazuri, acesta oxideaza in interior si din aceasta cauza nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
On 1/25/2016 at 8:37 AM, F l o r i n said:

daca ai VCDS, verifici functionarea acestuia in blocurile de masura - ca sa nu dai jos fata de usa degeaba

imi poti spune pe ce modul trebuie sa intru?  multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la test se deschide trapa,am comandat butoane noi sa le schimb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

După multe încercări, am băgat șurubelnița și l-am rupt. Măcar s-a rupt frumos și se închide ermetic și la linie.

70D76460-F495-4E7B-A9E4-DA2FBA09EB9B.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Capac rezervor blocat / inghetat [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!