Jump to content

Golf IV - Detalii schimbare casetofon


cristip
 Share

Postare recomandată

  • Administrator
Publicat (modificat)
imi trebuie schema casetofonului Blaupunkt Beta T4 instalat pe un Golf din 2003.

N-am inteles ce cauti tu ...

Schema electronica a Beta T4 ?

Am eu un pdf cu datele ( inclusiv schema electronica ) pentru Beta T4 ( Blaupunkt ) .

Aici nu-l pot posta pentru ca are 4 mb , asa ca daca il vrei da-mi un PM cu adresa de mail si ti-l trimit . :)

Aveti idee cum se numeste cd -playerul original vw ...cel cu un cd care merge pus la cass gamma si cam cat costa

Adica asta : post-7729-1180269989_thumb.jpg

Uite si pe unde il poti gasi - pe ebay.de - : aici , sau aici .

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 493
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    44

  • Al Bundy

    24

  • cristip

    20

  • Inginerul

    19

Ms de raspuns..dar nu cred k am fost foarte explicit..ma referea daca are nume gen " blaupunkt MP35" eventual este bun si codul produsului..sau daca stiti vreun magazin online din romania. eu am caut dar nu am gasit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel original se cheama volkswagen CD sau simplu VW CD si e facut de panasonic parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

b_logix

1. incearca sa scrii fara prescurtari gen Irc daca nu vrei sa ai probleme cu moderatorii . :)

2. CD playerul Single Din de pe Vw este fabricat de Panasonic si are codul 1J0 035 119 BX dar nu cred ca o sa il gasesti in niciun magazin fie el real sau virtual din rromanica .

Cel mai sigur o sa il gasesti pe ebay.de , asa cum ti-am spus si mai devreme .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce iesiri are un Gamma 5. Vreau sa stiu daca merge sa-l cuplez cu un CD Sony, acesta avand intrare axiliara. Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Publicat (modificat)

:icon_cool: Gamma V e de doua feluri :

- produs de Blaupunkt in Portugalia :

post-7729-1180288068_thumb.jpg post-7729-1180288086_thumb.jpg

- produs de Technisat ( Philips , Sony , Grundig ) in Franta :

post-7729-1180288105_thumb.jpg post-7729-1180288118_thumb.jpg

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din nou multumesc pentru raspunsuri, si imi cer scuze pentru cele 3 prescurtari care le folosesc de obicei, iar daca stiti cumva, este vreo diferente dpdv al calitatii sunetului intre cele 2 gamma

Modificat de b_logix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Ati uitat de RCD200? Vreau si eu unul cu MP3 si nu stiu de unde sa-l iau. Cine ma ajuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potriveste. Chiar s-a si montat pe modelele 2004-2006. Problema ar fi nu stiu ce interfata. Am uitat :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

dati-mi si mie un link unde descrie ( daca se poate si cu poze) cum se scoate cass-ul la GIV va rog. tot dau serch si degeaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o bora din 2000 si are un cd player audio blaupunct. nu cred ca e original, ca e argintiu, prea colorat, si e cu card, deci nu i se poate lua fata jos de tot. as vrea sa pun altceva cu fata detasabila ca ma tem ca mi-l fura careva. problema e ca nu pot sa il scot. mi-a spus cineva ca sunt niste cleme cu care se poate extrage. la asta gaurile nu sunt dreptunghiulare, sunt rotunde ca de diametru 2 mm. de unde pot sa fac rost de asa ceva? as vrea sa-l scot cat mai repede

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru Golf 4 mi se pare potrivit Sony BT2500. Are un pret acceptabil este negru si lumina este albastra in ton cu bordul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog sa imi dati si mie un sfat

am reusit sa dau jos cass-ul ALPHA si vreau sa pun pe masina un mp3 player SONY model CDX R3350 dar am observat ca sony are doar o mufa pentru Euro, format din doua randuri de pini, 8 sus si 8 jos

casetofonul alpha are 3 mufe, una in pinii de jos cu vreo 8 fire, alea cred ca duc la boxe, deasupra imediat lipit de aia de jos o alta mufa cu vreo 4 fire ( sa fie alimentarea?)

si imediat deasupra o alta mufa cu doua fire ( eu am si car kit nokia, astea sa fie firele de la telefon?)

de ce are cassul de pe masina doua mufe in loc de una EURO care sa contina si alimentarea si boxele

spuneti-mi si mie va rog cum pot sa adaptez mp3-ul meu in asa fel incat sa am si car kit pe el? trebuie o mufa speciala, ca sony nu are unde sa mai bag si mufele de la telefon!!, va rog sa imi da-ti un sfat.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal Sony-ul trebuie sa aiba o foaie mare in care iti arata ce face fiecare fir din mufa ISO. Cel putin Pioneer-ul meu, asa are. Si acolo iti arata unde trebuie sa legi si car kit-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vrei sa spui ca se poate lega tot pe mufa euro carkit-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baietii!care este diferenta dintre gamma si gamma V?care este mai bun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.am un casetofon gamma pe g4 si vreau sa-mi pun un mp3.Intrebarea este daca imi pun mp3 imi pierd comenzile de pe volan?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva in Timisoara firme care poate sa imi schimbe casetofonul si sa imi puna mp3? va rog un PM daca stiti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.am un casetofon gamma pe g4 si vreau sa-mi pun un mp3.Intrebarea este daca imi pun mp3 imi pierd comenzile de pe volan?ms

Comenzile de pe volan raman functionale in cazul in care si noul casetofon are aceasta optiune. Majoritatea mp3-urilor noi au aceasta functiune, doar tre sa fii atent cand il legi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva in Timisoara firme care poate sa imi schimbe casetofonul si sa imi puna mp3? va rog un PM daca stiti

poti incerca pe miresei, langa firma care schimba parbrize and stuff (nu mai stiu exact cum ii spune)

acolo am montat si eu mp3 playerul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, imi permit sa te deranjez cu o intrebare, pentru ca am vazut ca vorbeai de ceva ce ma intereseaza pe mine. Am un Golf IV cu Radio Navigation System MCD care nu citeste decat CD-uri normale, drept pentru care mi-am cumparat un modulator FM care sa-mi citeasca si MP3-uri. Problema este ca nu stiu, cred, sa-l setez pentru asa ceva, pentru ca il instalez, gasesc o frecventa libera, il setez pe ea, dar dupa cateva secunde de redat muzica, se aude un piuit si imi scrie pe ecranul computerului de bord "No TP" si se opreste. Ce sa fac ? Aveti cumva idee cum se poate instala un modulator FM ? Trebuie cumva facuta vreo setare computerului de bord ? Si daca da, care este aceea ? Modulatorul este bun, l-a verificat un nepot cu un telefon smecher de-al lui (ehehe, generatia tanara ne depaseste...) si la el se aude bine si nu se opreste ... HELP !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa dezactivezi TP. Tii apasat mai mult de 2 secunde pe buton si o sa auzi un piuit si gata :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!