Jump to content

Carlig de remorcare - probleme instalatie electrica


atty_l
 Share

Postare recomandată

@mariusbaiatbun

Nu mai da quote/nu mai cita postarea anterioară. Este inutil și neregulamentar. Răspunde direct.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abia azi am dat de un atelier cu un electrician auto care m-a programat pe data de 5 decembrie...astept sa vedem daca abereaza sau e ce trebuie.

Scuze pt quote. Din repezeala...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, mariusbaiatbun said:

Iti multumesc ! ... Mi-ar fi de ajutor diagrama ca se le pot arata "mesterilor" ...

Poftim diagramele.  Nu este deloc complicat. E de munca, consuma timp si materiale... dupa cablare,  sa codeze si in modul 19 can gateway,  carligul.

Screenshot_20221126_062352.jpg

Screenshot_20221126_062338.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc ft frumos! Esti un domn ! Stima si sanatate !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna seara! Am montat un carlig remorcareScreenshot_20230117_215919_Gallery.thumb.jpg.06afbf5f30f8a3a6419a71976a60b761.jpg westfalia pe masina  passat b6 din 2008, mentrionez ca masina a avut carlig dar fostul proprietar a scos carligul si a taiat firele exact la intrarea in caroserie. Priza noua are 13 fire iar masina are 10 fire ma puteti ajuta sa fac legaturile? Poate stie cineva functiile firelor pe culori de pe masina. Pe masina am gasit modulul de la Hella . Am gasit semnal  doar la semnalizarea si pozitie. Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut!

Am montat acuma vreo 5 ani un carlig si cand am vrut sa il folosesc saptamana trecuta surpriza  - Nu merge. Nu iasa 12 la priza, iasa undeva 3 - 5. Eroare nu imi da pe VCDS si este bifat si la can.

Oare ce sa aiba? Tin sa precizez ca modulul este 1K0907383 simplu fara vreo litera la sfarsit(deci model vechi ) eu avand Passatul din 2010 luna 6 si am vazut ca eu ar trebui sa am cu terminatia F. Sa fie vreo incompatibilitate intre modul si canul meu? Atasat si un scan

Multumesc!

Scan-WVWZZZ3CZAE180464-20230813-2041-303510km-188592mi.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum ai vrut sa-l folosesti? Cum ai constatat ca nu da 12V ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am pus la o remorca si nu mergea nimic si apoi am verificat voltajul la priza. Ar trebui sa imi dea o eroare in bord ceva sau pe VCDS. Ar trebui sa aiba cred eu 12 V pentru rulota. Nu stiu exact. Ideea este ca am probat pe 2 remorci noi una cu adaptor si una direct

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai conecteaza remorca si vezi pe modulul 69, in valori masurate, ce anume vede si nu vede referitor la remorca

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!