Jump to content

Ulei cutie viteze manuala


DUBB4LIFE
 Share

Postare recomandată

G052512A2 am pus. Doar ca a intrat prea putin...sub 1 litru...5-6 sute grame. Asta e problema care ma framanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult. Azi am procedat cum scrie in doc atasat. Dar chiar si asa nu intra mai mult de 1 litru aprox. Si mi se pare diferenta destul de mare fata de 1.9 l. cat e recomandat pt cutia mea. In schimb am gasit la partea de sus a cutiei o supapa de aerisire care se poate desuruba si as pune pe acolo pana ajung la cat e recomandat. Dar in conditiile astea, ce rol mai are acel buson din lateral, ca e clar ca depasesc nivelul lui...

Modificat de Georgel84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand s-a golit cutia s-a lasat sa se scurga bine?

Poate nu intra exact 1,9L, dar 1,7L tot ar trebui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am urmarit cand s-a scurs uleiul. Si eu cred ca ar trebui mai mult. O sa-l scot pe tot iar, masor si pun 1.9 l pe sus pe la supapa de aerisire. Acum nu sunt multumit, mi se pare ca la rece intra mai greu in viteza fata de inainte. Craciun fericit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai schimbat uleiul tre saintre mai usor in viteza,verifica si timoneria cutiei sau vezi in ce stare sunt prinderile cutiei de sasiu.Craciun fericit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua !!!  Am si eu o problema  la skoda superb 2006  2.0  103 kw..... cand este rece motorul    (afara 2 grade )  intra ff greu in viteza  a 2 a   pana se incalzeste .... nu cred ca are ulei original  OE    ca am gasit un bidon  prin masina de transmisie .....  se poate sa mi  spuneti ce ulei trebuie  pt cutia mea  codul este HPE   am atasat o poza ...un an  nou fericit !!! 

20200101_083517.jpg

Modificat de Gabyyyyy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutie HPE:

- G052911A2 - ulei transmisie 1L

Capacitate cutie 2,4L

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2,4 L?     Intr un pdf scria   capacitatea   cutiei HPE este de 3,2 L..... sau  se refera cand este cutia curata  fara nici un pic de ulei ??..si ce vascozitate? 75w? ..75w90?

20200101_162618.jpg

Modificat de lupo_bv
QUOTE POSTARE ANTERIOARA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valoarea este din ETKA, este precizat acolo, eu zic s-o iei pe asta in considerare, 2,4L, cel mai probabil aceasta este cantitatea cu care se face reumplerea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru un Audi A3 2.0 tdi, an 2010, cod motor CFFB, cod cutie LNZ, ce ulei si ce cantitate trebuie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutie LNZ:

- G052171A2 - ulei transmisie 1L

Capacitate 2,3L.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este valabil si pentru 2.0 TDI CBAB 4motion 2010, cutie LNM?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru un Golf VI 2011 1.6 TDI 4Motion, cutie LNN ce ulei trebuie?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutie LNM:

- G052171A2 - ulei transmisie 1L, capacitate 2,3L.

 

 

Cutie LNN:

- G052171A2 - ulei transmisie 1L, capacitate 2,3L - pentru masini produse pana in 29.05.2011

 

- G052512A2 - ulei transmisie 1L, capacitate 2,3L, cod eliminat la 01.02.2019 si inlocuit cu

- G055512A2 - ulei transmisie 1L, capacitate 2,3L - pentru masini produse dupa 30.05.2011

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua. Pentru un vw cc care are cutia cu codul MHA ce ulei trebuie sa pun și ce cantitate?

Multumesc. 

Modificat de alin alinush
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutie MHA:

- G052171A2 - ulei transmisie 1L, capacitate 2,3L

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru răspuns. Am căutat uleiul cu acel cod și imi apar 2 cu același preț. Sunt la fel sau este diferența între ele? Multumesc. 

5A7DA6B4-DEC8-4D75-B4B8-BA72403529A7.jpeg

8F30C88F-C95C-4917-81F9-62C262D221D3.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autokarma este o interfata de vanzare a unor dealeri, sunt preturi diferite pentru ca sunt 2 dealeri care il vand si fiecare si-a stabilit pretul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma interesează pe care trebuie sa îl cumpăr, nu contează prețul lor. Să înțeleg ca amândouă sunt bune, sunt identice dar sunt vândute de diferiți dealeri? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ambele sunt exact acelasi cod, sunt acelasi produs, vandut de dealeri diferiti prin intermediul Autokarma.

Il cumperi pe care doresti tu, de ex. exista si-un al treilea dealer, https://www.autokarma.ro/piese-auto-originale?cod_original=G052171A2

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa schimb uleiul la cutie.

wvwzzz1kzcp101978

Cutie manuala 6 trepte

Motor 1.4 tsi CAXA

Ce ulei (cod) sa cumpar si ce cantitate? 

La un magazin mi-a spus ca intra 1.7 litri, la alt magazin ca intra 2.3.

Cum pot afla ce cutie am pe masina? 

Multumesc

Modificat de al3xisos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Ce vascozitate la G052911A2 75w90sau 75w80? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cutia asta este ok 75w80 gl4+ ?
O să intre max 1.7-1.9 litri. Îl schimb azi.

 

Mulțumesc .

 

IMG_20200121_085858-1200x1600.jpg

Modificat de deenman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!