Jump to content

Golf 7 - Pareri, impresii


nsm
 Share

Postare recomandată

Cine nu are copii nu stie ca pana in 7 ani trebuie sa bagi copilul in masina cu "scoica" si pe urma in scaunul de copil (imposibil de pus/scos copilul, mai ales dupa ce adoarme, fara usi in spate), pe urma cu inaltator, deci tocmai pana in 7 ani e nevoie de usi spate, in fine .. Oricum daca ai copii nu iei in 2 usi:)

Plus ca este jenant de cate ori mergi cu cineva sa te dai jos ca sa iasa cel din spate la fiecare pauza de phiphi :lol: , la fiecare tigara, la fiecare.....miscare pe care o faci.

Cine alege 3 usi ii si recunosc profilul: pushtan pana in 27-28 ani (100%)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pfai, iara incepeti cu prejudecatile. Trebuie sa fii fraieri sa-ti iei 2 usi, trebuie sa nu te duca capu sa nu-ti iei HL (ca practic Golfu7 de acolo incepe, pana acolo sunt Dacii). Nu, trebuie doar sa nu ai nevoie de 4 usi. Esti sigur sau doar cu prietena, nu obisnuiesti sa faci pe taxi-ul, ai considerat ca banii aia sunt mai utili in alte locuri and so on...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect si asta, deathwish, dar fara sa reiau discutia: eu nu am zis ca 7-ele incepe de la HL, ci doar ca pentru 800 euro mai degraba as lua HL, decat sa dau 1.200 euro pe niste becuri (frumoase si utile de altfel) montate pe un CL.

Atata tot :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dpmdv e OK sa existe o cat mai mare variatie a configurarilor. Si asa Golful este o masina comuna, nu stiu cui i-ar conveni sa se intalneasca zilnic cu 20 de Golf-uri configurate FIX la fel. My 2 cents...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dpmdv e OK sa existe o cat mai mare variatie a configurarilor. Si asa Golful este o masina comuna, nu stiu cui i-ar conveni sa se intalneasca zilnic cu 20 de Golf-uri configurate FIX la fel. My 2 cents...

Totusi e o masina la care daca te scapi in tot felul de optiuni sari lejer de 25 k si deja treci de categoria de masina, utila, buna la toate (din care face de fapt parte). La banii astia deja treci la alta clasa (Seria 3, Opel Insignia, C-Klasse, A4) net superioara si nu se mai merita. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma jur ca nu stiu ca Seria 3, C-Klasse, A4 va cumparati voi la 25.000 de euro...

De-abia iti iei un Passat decent la banii aia si nici p-ala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba pardon,important este sa luam ce ne place si ne permitem la mod personal.

Poti sa iti iei un hatch si la 40 k euro,ce inseamna,ca unii or sa se uite chioras si or sa zica fraiere puteai sa iti iei x limuzina,ca eu asa as fi facut?

Luam ce ne place,important e sa se poata.

Terminati cu stereotipiile si judecatile gen eu cred ca x masina nu merita y suma.

De aia suntem atat de diferiti...

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca rave a scris inaintea mea...+1!

Brgds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma jur ca nu stiu ca Seria 3, C-Klasse, A4 va cumparati voi la 25.000 de euro...

De-abia iti iei un Passat decent la banii aia si nici p-ala...

La 10-20 k km (adica aproape noi) iti iei masini, de maxim 1 an, super dotate (si optiuni, si motorizare)

Modificat de ritter1976
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comparatia era intre masini noi, nu intre noi vs sh, cum s-a mai intamplat si pe threadul asta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ritter1976, arata-mi si mie masinile alea(pe PM) si pe cuvant ca imi cumpar si maine una.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa-i intreb pe cei care au plasat deja comanda si eventual au si primit masinile: dupa semnarea contractului, cum decurge sirul evenimentelor? Primiti de la dealer o data estimativa de livrare? Sau un tracking number? Multumesc!

 

Ma ajuta cineva cu un raspuns va rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@JUG: Intra pe autovit, cauta clasa c si o sa gasesti la 21000 + tva masina noua de la dealer, nu prostii! Sunt chiar mai multe, nu doar una. Dar fara sa vreau sa starnesc un flame, se pare ca unii vad doar vw si atat. Acum o sa incepi sa-mi spui ca acea clasa C de 26000 n-are optiunile unui golf de 26000, de parca s-ar putea compara :))

Modificat de Bizaaa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca e sa nu ne uitam la masini la fel de dotate poti sa iei un Passat nou la banii aia.

Ca nici asta nu s-ar prea putea compara, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da bineinteles ca poti sa iei si un Passat nou de banii aia. Fiecare ia ce-i place dar eu doar raspundeam la intrebarea de mai sus in care Jug cerea sa-i fie aratata acea masina c class, audi sau bmw cu pretul asta. Eu l-am indrumat spre locul unde o gaseste, acesta fiind la un dealer mercedes, deci nu am batut campii cu preturi de la samsari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Optiuni de a alege alte masini noi la acelasi pret sunt relativ putine si cu conditia renuntarii la o serie de optiuni INSA ce trebuie spus ar fi ca VW la banii pe care inca ii cere ofera nepermis de multe compromisuri sub forma taierilor de costuri.

Nu mi se pare deloc normal sa primesti fete usi plastic si capote nevopsite si punte independenta doar de la 122 CP in sus cand de fapt VW ne-a obisnuit cu calitatea asta in clasa compacta. Daca nu ar fi oferit niciodata calitate as fi zis ca e normal dar asa... Uitati-va la G VI si comparati cu G VII lasand deoparte plusurile tehnologice. Vi se pare ok?

Mie nu!

Modificat de cat_ioan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce semnezi contractul, primesti doar o data estimativa de livrare cu plus sau minus o saptamana. Cand ia fabrica comanda dealerul te anunta cand sa vii dupa ea. Eu inca mai astept data de la dealer. Ar mai fi doar 3 saptamani pana ce am masina si de la dealer nimic. Poate asa trebuie sa fie. Pt Deathwish! Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grea asteptarea, huh ?! :tuktuk:

Stie baiatu' cum e.... :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Rog nu faceti un talmes balmes din topicul asta

Discutiile visavis de asigurari se gasesc in topicul indicat de colegul TDR mai sus

Mersi!

LE: scopul acestui topic a fost depasit
Parerile si impresiile, subiective in marea lor majoritate s-au spus. Acum revenim la telul primordial a acestui forum, anume suport tehnic

Se inchide si se face Sticky

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!