Jump to content

Passat Highline 1.8T 20v 2002


mike40964

Postare recomandată

Salutare. Sunt nou pe aici. :D

Va prezint jucarica mea: Passat 3BG 1.8T 150 CP Man 5+1

- albastru metalizat (cu nuante de mov cand bate soarele in ea; o nebunie :X)

- xenon fabrica 4300k

- tempomat

- piele

- lemn

- scaune incalzite fata

- senzor ploaie + oglinda heliomata

- climatronic

- jante Road America 205 55 16

- luata la 96.000 km in 2009, acum are 107.000 km

- mici probleme de ordin estetic (julituri din parcarile bucurestene... deh)

Si niste poze :D :D

post-40382-0-36972800-1353325532_thumb.j

post-40382-0-29392100-1353325570_thumb.j

post-40382-0-71370200-1353325612_thumb.j

post-40382-0-42061900-1353325636_thumb.j

post-40382-0-60164500-1353325661_thumb.j

post-40382-0-35882500-1353325693_thumb.j

post-40382-0-77372800-1353325800_thumb.j

Link către comentariu

Un b5.5 bine dotat si cu km putini. Sa o stapanesti sanatos si sa nu ai probleme cu ea! Arata bine rau, sa vedem si poze de interior.

Apropo, nu e xenon de fabrica ce ai tu acolo.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Da, dotata... asteptam poze si cu interiorul.

P.S. - farurile nu sunt cu xenon de fabrica.... alea OEM sunt bixenon, cu semnalizarea pe mijloc.

L.E. = acum am vazut ca a raspuns si Ego..... sorry.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Arata foarte bine masina! Pune si ceva poze cu interiorul. Din curiozitate, cat iti consuma in Bucuresti?

Link către comentariu

Salut...Imi consuma in jur de 10...akum depinde si de trafic..mi-a ajuns maxim la 12

azi de exemplu am mers cu 8,4 si am stat in trafic 40 min aproape...Romana-National Arena

Link către comentariu

Arata foarte bine masina! Pune si ceva poze cu interiorul. Din curiozitate, cat iti consuma in Bucuresti?

Salut...Imi consuma in jur de 10...akum depinde si de trafic..mi-a ajuns maxim la 12

azi de exemplu am mers cu 8,4 si am stat in trafic 40 min aproape...Romana-National Arena

Eu cred ca s-au incurcat topicurile..... :lol:

Johny, intrebarea cred ca era pt Mike... nu pentru noi, cei cu dizeleanuri....

Link către comentariu

frumoasa masina mike ! sa o stapanesti sanatos cu miile chiar sutele de mii de km !! fara incidente ! foarte frumoasa culoarea ! si interioru ala arata interesant de afara, poze ? :D

Link către comentariu

Salutare.Frumoasa ,,cocosata'' imi place motorul si culoarea in interior.sa o stapanesti sanatos.Ai accidentat-o in fata sau mi se pare mie,nu e aliniata bine aripa,capota in partea stanga.Poate din cauza pozelor.Bafta cu ea si ulei bun sa nu uiti!!!.

Link către comentariu

Salutare,

Frumos B5.5 ai achizitionat, Sa il stapanesti sanatos.

Interesanta culoare, cred ca in soare arata superb.

Optiuni ok, in legatura cu farurile, cum ziceau si colegii veterani mai in sus, nu cred ca sunt cu xenon OEM. Adica eu mai de graba zic ca farurile nu sunt OEM. Si eu am tot HL dar eu am semnalizarea pe mijloc si autoleveling (+spalatori faruri), dar nu am bi xenon, numai xenon pe faza scurta si sigur ii OEM tot pe a mea. Infine astea sunt detali, oricum ai spalator faruri.

Jantele arata foarte bine nu sunt zghariate,daca vrei sa facem schimb sa ma anunti...glumeam.

Asteptam poze cu interiorul, oglinda interioara face toti bani, habarn nu aveam ce mult inseamna pana ce nu am dat de ea...ii heliomata automatic?a mea da si as vrea sa vad care ar fi diferenta intre una "manuala".

Deici asta ii "AWX" HL pe benzina :D este" AVF " (6vit) benzinar? Serios sunt curios ce tip/cod motor are.

Have a good time

Modificat de ninu
Link către comentariu

ninu... la B5,5, nu exista faruri OEM simple, cu xenon. Doar B5-ul are faruri simple cu xenon.

Tu ai bi-xenon - din faza scurta, cand dai lunga, ridica obturatorul la lupa de la becul xenon, plus aprinde faza lunga - asta inseamna bixenon... nu doua becuri cu xenon, pe fiecare far.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

salutare. scuze de absenta prelungita. intr-adevar pe masina in momentul de fata sunt farurile halogen normale. nu cele xenon oem. e o masura temporara pana la achizitionarea unora noi. cele vechi erau duse.

apropo de asta astept sfaturi despre unde si la ce pret se pot gasi faruri xenon oem. ma intereseaza in special partea de bixenon. la cele vechi la faza lunga nu intra decat halogenul. din cate am inteles farul a fost in gandit la modul xenon faza scurta xenon faza lunga pe acelasi bec + faza ajutatoare pe halogen. :D

consum. hmm 11 - 14 in oras. ma dau la ea. nu pot sa nu o fac. afara 6.8 - 7.5 cam asa

mersi de urari si km multi si fara probleme tuturor :D :D

p.s. uitasem de interior. imediat ce va primi un detailing care sa ma unga la suflet pun si poze cu interiorul

Modificat de mike40964
Link către comentariu
  • 2 months later...

Codul motor este AWT. Oglinda din interior e heliomata (auto) si are si senzor de ploaie. Scuze de intarziere. :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!