Jump to content

Tuning (Touareg 7P)


Sandu_A6
 Share

Postare recomandată

Buna. Am si eu un Vw Touareg 2016, nu are incalzire in volan, as vrea sa stiu daca pot sa-i schimb volanul cu unul cu incalzire. Cei de la reprezentanta o dau cotita ca nu stiu daca se poate, ca-i scump volanul, ca-i masina in garantie ...etc. 

As cumpara unul second-hand, daca s-ar putea schimba.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se poate - dar trebuie sa vedem ce mai este de schimbat - o scanare completa a masinii, ai  ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 22 ore, F l o r i n a scris:

da, se poate - dar trebuie sa vedem ce mai este de schimbat - o scanare completa a masinii, ai  ?

Nu am. Masina este aproape noua. Am fost o singura data in service. Ce reprezinta aceasta scanare completa? 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mergi la cineva care are un VCDS, sa iti faca o scanare completa, dupa care o postezi aici, sa ne uitam la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Am un Touareg 7p si ma gandeam sa ii montez un troliu in partea din fata, intr-un mod cat mai discret posibil. Este cineva care a facut asa ceva pe touareg? ce am gasit pe este 500$ doar piesa pe care sta troliul.

De asemenea, vreau sa ii pun volan incalzit si Acc.

CE module si piese am nevoie ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut.  Și-a schimbat careva pana la urma stopurile standard cu cele pe leduri? Ca vreau sa fac și eu upgrade-ul asta și vroiam sa știu exact ce presupune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, merge - am facut eu - dupa montaj trebuie modificate valorile din modulul confort, pentru a lucra lampile pe LED

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare,

sunt noul posesor al unui Touareg 7P din 2014. masina este pe perne de aer si desi am o inaltime de 190 cm urc si cobor  nufoarte usor, problema este cu copilul de 8 ani care efectiv se catara in masina. as vrea sa ii montez un set de praguri laterale. am cautat pe net si am gasit diferite modele. are cineva montate praguri ok si de unde pot achizitiona ?

KBSOL BLAK.jpg

KBSHI.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu te sfatuiesc sa mai astepti o luna

daca dupa o luna se mai urca cineva greu in masina atunci poti sa iti pui

si eu ma urcam greu in primele saptamani cand am trecut de la berlina , desi am 1.90

si eu am vrut sa pun praguri - pana sa le iau insa , nu am mai avut nevoie

acum parca ma pun direct pe scaun , asa de usor imi este , imi e mult mai greu cand ma urc / cobor intr-o berlina

la fel s-au obisnuit toti din familie

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citind topicul vreau sa fac precizarea ca e gresita informatia postata legata de incompatibilitatea parbriz incalzit si lane assist...eu le am ambele pe masina, plus side assist, front assist, ACC (toate functioneaza)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut! Vad ca nu s-a mai discutat demult pe acest topic si il voi actualiza cu o intrebare. Ma tot bate gândul sa montez un bullbar intrucat in ultimii 3-4 ani am revopsit de 2 ori bara fata datorita co-nationalilor bine pregatiti in a face o parcare corecta, posesori de masini Euro ''9'' evaluate la cateva sute de lei si care fug in cea mai mare viteza de la locul faptei, ca nu cumva sa isi foloseasca RCA-ul(daca il au si pe acela). Asa ca prefer un bullbar, care ar sta mai mult de 3-4 socuri pe masina, chiar daca se va zgaria. Oricum pretul unui bullbar e cam acelasi cu pretul vopsirii unei bare. Întrebarea mea, ce s-ar intampla cu omologarea? Este acceptat la RAR? Am tot studiat problema, dar nimic clar si sigur. Am vazut ca ar fi bullbar-uri omologate la unele magazine. Pe de alta parte, montarea unui bullbar, nu ar afecta functionarea senzorilor de parcare fata sau a camerei(in cazul meu exista AreaView)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
On 11/12/2012 at 12:21 AM, Sandu_A6 said:

 

- am montat o camera de termoviziune, care functioneaza destul de bine, dar dupa un an de folosinta va zic ca nu isi merita banii decat daca masina este echipata cu soft de recunoastere si interpretare a imaginii video si poate actiona automat sistemul de franare in cazul unui obstacol, pentru ca este destul de greu sa conduci si sa te uiti in acelasi timp pe ecran.

 

Nu te supara, de unde ai luat camera de termoviziune, cam la ce costuri sa ma astept? Imaginea ai pus-o pe monitorul mic dintre ceasuri sau pe rns?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!