Jump to content

Golf 6/Jetta - Bluetooth


ferro
 Share

Postare recomandată

în urmă cu 21 ore, spido a scris:

@Valentin-Vezi ca sunt 4 serii de 4 cifre la codul pin. Toate trebuie introduse in telefon.

Păi așa si fac, apare pe bord : 1111222233334444 le introduc, apoi imi apare sa dau permisiune la agendă, dau ok. Și scrie pe bord connection not possible 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Xiaomi mi a2 in Republica Moldova. Am încercat si alt telefon, la fel 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca telefonul nu suporta Rsap.Incearca cu unul compatibil Rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,va rog sa ma ajutati cu niste informatii si pe mine,detin in familie un Golf 6 Plus 2010,cu RNS 510,dar nu are bluetooth. ( din ce am inteles ar trebui sa fie sub scaunul pasagerului,dar nu este )

imi puteti spune ce model de bluetooth am nevoie ca sa am toate facilitatile pe el,cand conectez telefonul. (detin comenzi pe volan,sa pot apela din RNS,agenda din RNS etc )

Am gasit un modul cu codul : 7P6035730E dar nu stiu daca este bun,as dori un modul premium. Sau ce terminatie ar trebui sa aiba ca sa fie totul ok ??

(cablajul este deja facut,este trans din RNS pana sub scaun)

imi cer scuze daca cumva nu m-am exprimat corect,dar nu sunt in tema cu toata techlogia asta.

Multumesc !

Modificat de 92nbk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ai gasit tu este in modul premium.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa inteleg ca va functiona comenzile atat din RNS cat si de la butoanele de pe volan ??

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,vor functiona toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Când vorbesc la telefon, mi se aude in toate 4 boxele, când bag muzica pe bluetooth se aude doar in cele din dreapta. 

05F466A0-9452-4DAF-BFBC-C830DEC65335.jpeg

D6F3A2EE-7E14-4E06-B84A-DFA302656D7A.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lipseste cablajul ptr un canal.Se trage cablaj si va merge.Gasesti informatiile in topic...au fost postate de N ori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
4 hours ago, Stanigut said:

Când vorbesc la telefon, mi se aude in toate 4 boxele, când bag muzica pe bluetooth se aude doar in cele din dreapta. 

05F466A0-9452-4DAF-BFBC-C830DEC65335.jpeg

D6F3A2EE-7E14-4E06-B84A-DFA302656D7A.jpeg

E normal, asa e la generatia aceasta. Dar, ai citit ce s-a scris în urma? Ca găsești toată informația de care ai nevoie, trebuie doar căutată. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Pentru cei cu Iphone, ce cod are modulul vostru bluetooth? Eu am 3C8035730, dar nu ma pot conecta decat cu android. Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E modul Rsap.Nu merge cu Iphone.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Schimba cu altul cu litera în coada, tot 3c8....daca vrei premium - afișare telefon, mesaje, etc pe BC și unitatea radio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
SergiuCrisan26

Buna ziua

Va rog sa ma sprijiniti si pe mine intr-o problema

Am un Golf 6 din 2009 (cel din semnatura) care are o unitate BT 5NO 035 730 B

Masina este dotata cu comenzio pe volan, meniu BT in bord si unitate audio RCD310 (intentionez sa o schimb cu RCD510)

Problema este ca nu se conecteaza Iphone X, 7, 8 (not compatible) iar un Samsung am reusit sa-l conectez insa dupa conectare a pierdut complet semnalul (Orange)

Va rog sa ma sfatuiti ce unitate sa cumpar (dezmembrari) care sa fie compatibila cu masina si cu Iphone ... am vazut ca exista mai multe tipuri: 5N0 035 730 C,  5K0035730D, 1K8035730, sau varianta mai scumpa 7P6 035 730 J.

Multumesc anticipat pt sprijin

Modificat de SergiuCrisan26
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta mai scumpa...din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SergiuCrisan26

Multumesc Spido de raspuns

Am citit o postare ca si modelul 5NO 035 730D ar merge fiind generatie 2010 cu premiza faptului ca nu este compatibil Wifi

Poate confirma cineva ?

Varianta 7P6 035 730 J l-am gasit undeva la 500 RON si este din 2012 (fabricatie)

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, SergiuCrisan26 said:

5NO 035 730D

merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
SergiuCrisan26

Multumesc de ajutor

Am facut schimbarea modulului de la 5N0 035 730B pe 5N0 035 730D si totul este ok

Se conecteaza si IOS-urile si functioneaza BT-ul

Am schimbat si RCD310 cu RCD510 si functioneaza atat BT-ul cat si comenzi pe volan, senzori parcare, afisaj clima.

Am o singura problema ca nu incarca agenda telefonica in unitatea audio (afisaj), in schimb pe bord o aduce

Si mi se pare ca senzorii de parcare sunt decalibrati (oscileaza cand stau pe loc)

Multumesc de sprijin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista ceva eruari pe modulele in discutie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu...nu e din cauza erorilor. Muta nr de tel in agenda telefonului si vezi dupa aceea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, SergiuCrisan26 said:

Multumesc de ajutor

Am facut schimbarea modulului de la 5N0 035 730B pe 5N0 035 730D si totul este ok

Se conecteaza si IOS-urile si functioneaza BT-ul

Am schimbat si RCD310 cu RCD510 si functioneaza atat BT-ul cat si comenzi pe volan, senzori parcare, afisaj clima.

Am o singura problema ca nu incarca agenda telefonica in unitatea audio (afisaj), in schimb pe bord o aduce

Si mi se pare ca senzorii de parcare sunt decalibrati (oscileaza cand stau pe loc)

Multumesc de sprijin

Activarea senzorilor nu au legătură cu modificările făcute. 

Despre ce mașina e vb, ce an? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut. Am întrat în posesia unui golf 6 care a avut din fabrica rcd 310. I am pus un rns 510 însă nu pot conecta telefonul la el. Modulul Bluetooth este  5k0035730A,sw 1020,hw h09, model UHV, am volan cu comenzi și bc alb. Cineva zicea ca la modelul acesta de modul ar trebui sa se conecteze telefonul. Ce ma sfătuiți sa fac? sa cumpăr alt modul cu alta litera la terminație sau sa merg cu mașina la o diagnoza? Când apăs pe,, Phone,, îmi pune muzica pe,, mute,,. 

IMG_20190717_172555.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa o diagnoza si vezi daca poate fi accesat modulul.

Pe ceasuri apare meniul Phone?

Daca apesi phone pe navi ce apare pe diplay?

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe ceasuri nu apare iar dacă apăs pe,, Phone,, îmi pune muzica pe,, mute,,.Dupa ce am citit în acest thread, ma gândeam sa iau un alt modul Bluetooth cu alta litera în coada dar, parca n as arunca niște bani și sa nu meargă. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!