Jump to content

Sfat achizitie masina.


CT91MOC
 Share

Postare recomandată

Pentru colegu si "consateanul" :D CT91MOC , pana la urma ai reusit sa gasesti masina? Pentru ca in aceeasi situatie sunt si eu caut cam de prin vara ceva ok si pana in 4000. Ieri o vazusem pe asta http://www.autovit.ro/volkswagen-golf-C28046827.html dar ceva la ea parca nu-mi inspira incredere..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CT91MOC

    25

  • alexanderdj

    7

  • Silviu_yo1

    4

  • 7Andrei7

    3

Multumesc! Am vorbit cu proprietarul si am oferit 7000, mai mult nu pot pentru ca ar mai costa si altele - taxe, cauciucuri, revizie, vopsire; dar nou nu cred ca voi avea posibilitatea sa cumpar vreodata. As fi bucuros sa schimb matizul cu un Golf, dar ramane de vazut daca voi avea noroc sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aurelian.paratu

din punctul meu de vedere la km respectivi dc sunt originali ,masina merita banii,dar ca si performante motorul este destul de micut,dar daca poti si ai si resursele financiare eu zic sa te indrepti spre un motor mai mare gen tdi sau tsi.......

ps era o masina in aria " Masina mea" gen "masina mea cu aere de vedeta......" un golf v 1.9 diesel pe care (din cate stiu) doreste sa l vanda, si are 75.000 km .......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca-si merita banii, eventual incearca sa mai scoti vreo 300-400 de euro pt elementele ce trebuie vopsite. Pasul de la matiz la Golf este imens, daca iti permiti, ia-o.

Golf-uri 5 cu 6500 sunt din alta clasa (km mult peste 100.000, aduse de afara de oameni care lucreaza la case de binefacere, zisi si samsari).

 

PS : Daca masina e in stare foarte ok din punct de vedere tehnic, vopsirea mai poate astepta cateva luni, faci un compromis pentru o masina buna.

Modificat de tobo`
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru colegu si "consateanul" :D CT91MOC , pana la urma ai reusit sa gasesti masina? Pentru ca in aceeasi situatie sunt si eu caut cam de prin vara ceva ok si pana in 4000. Ieri o vazusem pe asta http://www.autovit.ro/volkswagen-golf-C28046827.html dar ceva la ea parca nu-mi inspira incredere..

salut..am vazut-o prin oras..si pe la aqua..de cateva ori..:)) stau cu banuieli..dar oricum nu ma atrage prea mult..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
mariantimisoara

AM SI EU O INTREBARE AM ACHIZITIONAT UN VW JETTA 1,6 BENZINA SI NU STIU CE TIP DE MOTOR ARE SAU UNDE SA GASESC SCRIS PE CAROSERIE SAU IN ALTA PARTE DE CATEVA ZILE E ADUSA DIN GERMANIA    VA MULTUMESC,,,,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe capul de la distributie...sau in acte:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!