Jump to content

Accesorii originale Skoda Fabia


horgarban
 Share

Postare recomandată

Am cautat pe tot internetul pana mi-au iesit ochii, un cap schimbator din piele/carbon/crom pentru Fabia , dar care sa aiba inscriptionat pe el schema cu vitezele.Totusi ceva nu foarte scump , adica pana in 30 eur.Rog ajutor !!! :blink:

Daca renunti la schema vitezelor, se poate imbraca in piele schimbatorul original. De exemplu:

mai20060276kx.th.jpgmai20060350bt.th.jpg

La 30eur nu vei gasi schimbator de piele. Pe ebay, la licitatie se dau la peste 60 cele OEM. La dealer te poti astepta la 80-90.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    18

  • horgarban

    7

  • DRAPAR

    4

  • Gip

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Akebono ..unde ai facut operatiunea cu schimbatorul ?..am vazut ca ai si volanul in piele.sunt interesat :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi cam scump , pentru noi, un cap de schimbator !!!! Incerc sa mai caut :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu intrebi la dealer cat costa? Nu poti stii niciodata.

Eu mi-am luat in 2003 unul de elegance cu 30eur, dar nu era din piele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi le-a facut un o cunostiinta, mester croitor, pretul este total irelevant in cazul de fatza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa nu ma mai asaltati pe PM cu intrebari legate de operatiunea facuta. Cred ca am fost destul de clar in a spune ca pretul a fost total irelevant, avand in vedere ca nu m-am dus ca un client la o firma care face asa ceva.

Daca aveti intrebari tehnice, facem un topic nou si va pot raspunde. Despre realizare si partea financiara a fost o operatie privata.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stie cineva noile preturi pentru accesoriile originale Skoda ? Asta pentru ca imi e lene sa ma mai duc pe la ei si prin e-mail am tot incercat dar nu am primit nici un raspuns . :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Cotiera Fabia (piele neagra parca), Avia Motors Pantelimon: 285 RON fara TVA.

Foarte asemanatoare cu cea originala.

Cred ca ii fac un cadou ... da dupa srbatori, ca acum i-am facut un set de roti cu jante Alu si anvelope vara, antifurturi roti si huse scaune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva daca se pot comanda capacelele care acopera locul de pe plafon in care se prinde suportul de pe plafon? Ma refer la cele 8 capacele de plastic care sunt prinse in sinele de pe plafon. Acum cu venirea iernii mi-am cumparat suport de schiuri. Insa odata cu motarea suportului, am descoperit si un mare neajuns la sistemul de prindere. Capacelele de plastic se pot pierde foarte usor, si se pot rupe foarte usor. Ele au niste urechi foarte fragile, iar unele din ele s-au rupt chiar la demontare. Ma bate gandul sa cumpar 3-4 capacele de schimb doar in caz ca pierd sau rup vreunul original. Nu de alta, dar nu cred ca e tocmai placut sa pierzi un capac dinasta iarna, sa iti intre acolo apa si sa inghete :)

In plus cred ca e mult mai ingenios proiectat un sistem de genul celui de la Opel (si Cielo) in care nu ai nici un capac de pierdut, si care rezista la multe asamblari/dezasamblari.

Modificat de mihai_sarb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Cotiera Fabia (piele neagra parca), Avia Motors Pantelimon: 285 RON fara TVA.

Foarte asemanatoare cu cea originala.

Cred ca ii fac un cadou ... da dupa srbatori, ca acum i-am facut un set de roti cu jante Alu si anvelope vara, antifurturi roti si huse scaune.

Stii ceva de modul de prindere, este la fel ca la Dragos (drapar)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Stie cineva codul de la acel sertar de sub CD-player la Fabia? Sau cum il pot afla?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutie sub radio: 6Y0 862 639, ca.50 Euro

Sertar consola Elegance: 6Y0 858 332 ca.: 53,48€

Modificat de rvacaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine codul pentru schimbator viteze elegance. Cel care are partea de sus cromata. Si daca aveti idee si de pret...

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am cumparat mai in toamna acel cap de schimbator , varianta elegance. Este cu crom si vine in cutie impreuna cu mansonul care imita pielea. E usor de montat. Atunci era in jur de 120 ron. Cod gasesti pe site-ul indicat de rvacaru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru instinkt , cam asa arata schimbatorul cromat ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult de tot. Ma voi interesa sa il comand si eu. Sper sa vina si al meu cu tot cu acel manson.

Ai cumva idee daca si cel de RS este la acelasi pret ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de RS este de piele , deci implicit este mai scump - in jur de 250 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca iei de RS (piele cu gaurele), ia si frana de mana, e tot piele cu gaurele. La Fabiile dinainte de 2002 nu se potriveste frana de mana, insa am inteles ca dupa 2002-2003 se potriveste la fix. Eu am reusit sa montez doar schimbatorul pe masina mea, frana de mana sta in dulap :)

Schimbator RS

post-74-1174140336_thumb.jpg

Modificat de rvacaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de informatie, dar pana la urma il voi lua pe cel de elegance, pentru ca Fabia mea nu este RS si nici nu are 6 viteze :) Asa ca il voi lua pe cel de elegance, pentru ca merge perfect cu echiparea Ambiente a Fabiei mele (manere usi cromate, etc).

Modificat de instinkt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai poti adauga si pinii cromati de la usa si inele cromate la ceasurile de bord - eu am si arata bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru instinkt , asa arata schibatorul de viteza cromat de la varianta elegance

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi! M-ai convins sa mi-l iau :)

Modificat de instinkt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bebeko ala nu e cumva varianta elegance 1.0, cum am si eu? se cojeshte a dracu lacul ala de pe crom si cromul dupa el, poate sa confirme si rvacaru problema. Eu ma gandesc sa-l schimb cu varianta 2.0 care are schema de viteze imprimata in metal in relief (parca asha am vazut). Stie cineva cum e cu varianta 2.0? (nu RS)

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!