Jump to content

Accesorii originale Skoda Fabia


horgarban
 Share

Postare recomandată

Sincer nu stiu ce varianta este , dar am vazut si eu acel schimbator cromat cu schema vitezelor in relief. Dar am vazut si un schimbator cu acea placuta neagra si nu cromata ( ca si pe O1 Tour Sport parca )

Saboteur cam asa ceva zici tu ? Se poate schimba si doar placuta cromata ... http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavody/...kaRSpremena.htm

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    18

  • horgarban

    7

  • rvacaru

    4

  • instinkt

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, si eu stiu ca primul tip la Elegance se cojea rapid... parca tipul 2 tine mai bine. Al meu (cel de RS) se tine suprinzator, si eu le cam mestec in benzina date fiind caracteristicile polizorului de sub capota :P

Cred ca Elegance 2.0 e cel mai indicat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ieri mi-a venit capacul cu schema vitezelor si astazi il montez,sunt nerabdator sa vad cum se potriveste si cum va arata,va tin la curent :frigbaitata:

post-2036-1178946868_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Ati montat singuri bandouri laterale de protectie (aftermarket) pentru usi ? La mine nu au venit pe standard (am uitat sa cer). Am luat un kit OEM Skoda impreuna cu aparatorile de noroi. Aparatorile se monteaza usor, la fel se pare si bandourile autoadezive. Daca le-ati montat singuri ati avut probleme cu ele ?, sa cada iarna sau sa apara rugina sub ele ?

Modificat de Drarkelf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut usa stanga spate vopsita, in urma unor zgarieturi, si cei de la service au uitat sa imi puna si bandoul. Asa ca am cumparat banda dublu adeziva, am curatat foarte bine usa, si l-am lipit. Sa tot aiba 2 luni de cand l-am pus, si masina a suferit cateva spalaturi zdravene de atunci, si deocamdata nici o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am si eu o problema cu spoilerul spate la sedan, mi s-a rupt sistemul de prindere pe caroserie(are niste casete de plastic in care se fixeaza suruburile) se pot gasi undeva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, domnule se gasesc la dealer si nu cred ca sunt o avere. Cred ca prea ne speriem si de plasticaraie si alte nimicuri de la dealer crezand ca sunt scumpe rau. Eu am constatat ca mai scumpe sunt aceste nimicuri la firmele de piese auto care uneori nici nu le au si te tin cu saptamanile pana le aduc. Am luat de la Procar Timisoara mai multe plasticuri si chiar senzori clima care in alta parte nu mi le aduceau. Acum ocolim noi dealerii ...dar chiar de tot nu cred ca vom reusi, altfel ne invartim in jurul cozii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti dreptate dar la reprezentanta au niste preturi astronomice, si asta nu o spun doar eu. Plasticaraie se face deja peste tot, nu e nevoie sa fie "de fabrica".Si nu as dori sa le fac eu salariul mai mare la cei de la reprezentata skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar din pacate micile accesorii de plastic nu se fac decat "pe original" cum se zice. Dar astea nu costa o avere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Proiector ceata model facelift ( rotund ) - 235 RON - Uniservice Graitaru, Piatra Neamt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Proiector ceata model facelift ( rotund ) - 235 RON - Uniservice Graitaru, Piatra Neamt

Bucata?

Dau un sfat celor care locuiesc prin sudul tarii: mergeti in Bulgaria si cumparati-va UN SET de proiectoare de ceata "facelift". Eu de acolo mi-am luat anul trecut, prin vara. Si manerul din piele de la schimbator tot de acolo. In total: 120 Euro (maner + 2 proiectoare).

Stima!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

buna.

Aveti idee cum se numeste acea piesa sau capact, aparatoare de plastic, din bara fata dintre ornamentul central si proiectorul de ceata adica undeva in partea de jos in dreptul farului?

Am avut si din pacate cred ca a cazut sau a completat cineva o lipsa :rolleyes:.

E prima Fabie si nu prea am informatii despre piese accesorii etc.

Si un pret estimativ ar fi de un real folos.

Nu prea as vrea sa ramana cu gaura in bara ca e urata.

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am cumparat de la reprezentanta in cluj plasticul respectiv. Ornament bara fata de langa proiector - asa am cerut si am spus si pe ce parte imi trebuia. 18 RON a fost pretul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.

Pe timpul asta de iarna cred ca ar trebui sa se dea gratis de catre ceei de la drumuri. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Stie careva de unde pot să fac rost de un buşon de ulei, eventual şi un prex aproximativ. Parcă n-aş aplea la fomiştii de la Delcar.

Mi-a sărit şi am rămas cu o gaură mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Stie careva de unde pot să fac rost de un buşon de ulei, eventual şi un prex aproximativ. Parcă n-aş aplea la fomiştii de la Delcar.

Mi-a sărit şi am rămas cu o gaură mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va rog, dati-mi un cod si eventual un pret pentru piesa "9" din imagine.

Multumesc.

PS: valabil si pentru piesa incercuita

Mersi

post-3243-1264284171_thumb.jpg

Modificat de MarlboroMan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta apare a fi codul piesei: 6Y0 863 739 A. Pretul nu il stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce cod are plasticul ala de pe "oala" amortizorului (la mine e portocaliu) in care se infige tija de sustinere a capotei cand o ridici? Am umblat la motor azi dimineata si s-a faramat sub greutatea capotei, probabil de la ger a devenit casant plasticul. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1U0-823-570-a pt suportul ala de brat capota..sau cum il cheama, si e cam 4.5Euroi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1U0-823-570-a pt suportul ala de brat capota..sau cum il cheama, si e cam 4.5Euroi

Multumesc mult pentru informatii. Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog, dati-mi un cod si eventual un pret pentru piesa "9" din imagine.

Multumesc.

In cazul in care mai are cineva nevoie de piesa asta, ea costa ~35 de lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Stie cineva ce cod are suportul de plastic al computerului de bord si eventual de unde pot sa il achizitionez.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
In cazul in care mai are cineva nevoie de piesa asta, ea costa ~35 de lei

Eu am nevoie, 35 lei e pret de dealer?

Si in caz ca are cineva nevoie de butonul care actioneaza geamurile (dreapta sau spate), pretul lui este 76RON la dealer.

Modificat de exxelar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!