Jump to content

Mi se aburesc farurile


gabriel
 Share

Postare recomandată

Pai la tine e simplu, daca deja stii sursa :)

Am venit acasa cu ele cu capacele desfacute si faza scurta aprinsa. In parcare acasa, dupa ce am oprit motorul, am pus capacele la loc, si am incuiat masina. Pana acum, seara, nu s-au mai aburit, desi a scazut temperatura de la vreo 14

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu as da cu silicon....o sa naclaiesti toata circumferinta farului....tie nu iti trebuie lipitura de rezistenta,ci ca sa izolezi bine,iti trebuie ceva subtire,sa patrunda si sa adere bine la suprafata

incearca sprayul de care ziceam mai sus,e lichid,patrunde bine in pori,si se sterge imediat daca vrei sa il cureti

eu am aplicat la furtunul de sus de la portbagaj(ala prin care trec firele si se duc in stopuri)....imi ploua binisor in masina....acum nu mai am nicio pb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

si mie mi se abureausemnalizarile, dar doar dupa ce veneam de la spalatorie si daca afara era o temperatura mica! am fost la Skoda si mi-au zis ca nu e normal, dar nu au ce sa faca, nu stiu vreo varianta.Au verificat ei pe acolo, daca becurile sunt bine prinse etc....si surpriza...nu s-au mai aburit de ceva timp. Sper sa tina si sa nu le mai vad aburite! bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Salut,

Am o Skoda cu leduri și asta e prima ei iarnă. Am observat că farurile fac condens. Știe cineva daca e defecțiune? Că mă gândesc să mă duc la service sa le cer sa schimbe farurile pe garanție. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta cu atentie informatia si vei gasi. Incepe cu materialul proprietarului si continua cu cautarea in aria dedicata masinii tale. Spor la citit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am aceeasi problema si nu gasesc nicio indicatie... ne poate ajuta careva? Scuze de deranj...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit peste tot in carte si nu am gasit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca citim manuale diferite... pag 44 contine altceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma dau batut. Nu gasesc nicaieri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

■ Farurile se pot aburi pasager pe interior. Atunci când lumina de întâlnire este aprinsă, geamul farului se dezabureşte după scurt timp, după caz geamul farului poate rămâne aburit în zonele de margine. Această aburire se reflectă negativ asupra duratei de viaţă a dispozitivelor de iluminat

 

Este normal sa se abureasca, nu esti singurul care se confrunta cu asa ceva. Nu exista rezolvare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am spalat masina si s-au aburit farurile in dreptul benzilor led... masina are abia 100 km...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!