Jump to content

inlocuire ceasuri bord cu mfa premium de CC + volan CC pe B6 2006


minishavo
 Share

Postare recomandată

cred ca e o problema de comunicatie - incearca cu alta interfata, nu inteleg prea bine ce zice interfata ta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

ma ajuta vreun coleg  cu codul pt trim ul de la ceasuri(3C0920872G)

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de culoare...

Poate 3C8 858 366 F

Modificat de KISSSKY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut,am trecut de la ceasurile cu afisaj rosu la alea albe(3C0920872G), totul merge perfect insa am 2 nelamuriri

-rcd 310 nu mai afiseaza posturile radio pe cluster,pe ala rosu afisa

-imi afiseaza meniu MFA ,vanzatorului ii afisa MFD atasez o poza cu clusterul,km sunt la fel deci e exclus sa fie fotografiat alt cluster

 

multumesc

$_57.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut,am incercat ceasuri de cc 3c8920880J si nu imi vede telefonul,decat cand sunt apelat se vede pe cluster,in rest din butoane nu pot apela...inainte am avut ceasuri de b7 tot 2d...can E...vreo idee? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 10/31/2012 at 11:17 AM, F l o r i n said:

Vitalie are ceva probleme, cu volanul in 3 spite de 3c si clusterul de CC - si can 3C0 907 530 C

-clusterul nou, foloseste protocol de comunicare USD/ODX., iar calculatorul de coloana - LIN

acum, pana nu-l montezi pe masina, greu de spus.....

posteaza codul calculatorului de coloana

Salut,poate ma poti ajuta.Am schimbat ceasurile la passat b6 cbab dsg( rosu cu albastru) cu unele de pe passat cc(alb cu rosu).Am pus mufa adaptoare( am modificat-o putin sa intre in locasul ala metalic) ,functioneaza ,dar pe afisajul din mijloc imi apare doar distanta ramasa de parcurs cu combustibilulu din rezervor( asta fiindca nu am control pe ceasuri .Din butoane pot sa reglez doar ora,maneta mea de stergator neavand functia bc).Intrebarea este daca pot schimba doar maneta sa aiba bc sau trebuie intreg ansamblu de manete inclusiv cea cu functie bc?sau trebuie volan cu comenzi?( nu prea vreau varianta asta fiindca este cam scump).Si alta problema care apare este un mesaj pe afisajul din mijloc al ceasurilor in care sunt anuntat ca : BUtton for driever assistence defective.....mesajul apara doar cand actionez maneta de stergatoare si o aduc pe revenire ,la fel face si cand semnalizez ( pe avarie nu face) si cand apas butonul de pe maneta schimbatorului( dsg).Ce ar trebui sa fac?Multumesc.

On 4/22/2020 at 7:25 PM, ionut10a said:

salut,am incercat ceasuri de cc 3c8920880J si nu imi vede telefonul,decat cand sunt apelat se vede pe cluster,in rest din butoane nu pot apela...inainte am avut ceasuri de b7 tot 2d...can E...vreo idee? multumesc

Salut,poate ma poti ajuta.Am schimbat ceasurile la passat b6 cbab dsg( rosu cu albastru) cu unele de pe passat cc(alb cu rosu).Am pus mufa adaptoare( am modificat-o putin sa intre in locasul ala metalic) ,functioneaza ,dar pe afisajul din mijloc imi apare doar distanta ramasa de parcurs cu combustibilulu din rezervor( asta fiindca nu am control pe ceasuri .Din butoane pot sa reglez doar ora,maneta mea de stergator neavand functia bc).Intrebarea este daca pot schimba doar maneta sa aiba bc sau trebuie intreg ansamblu de manete inclusiv cea cu functie bc?sau trebuie volan cu comenzi?( nu prea vreau varianta asta fiindca este cam scump).Si alta problema care apare este un mesaj pe afisajul din mijloc al ceasurilor in care sunt anuntat ca : BUtton for driever assistence defective.....mesajul apara doar cand actionez maneta de stergatoare si o aduc pe revenire ,la fel face si cand semnalizez ( pe avarie nu face) si cand apas butonul de pe maneta schimbatorului( dsg).Ce ar trebui sa fac?Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Da, se pot pune. Se pierde numai meniul convenienta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 3 ore, F l o r i n a scris:

Da, se pot pune. Se pierde numai meniul convenienta 

Și care ar fi mai convenabile, cele de b7 sau cele de cc? As vrea sa pun și trimurile și clima de b7, s-ar potrivi cu ceasurile de cc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se potrivesc. Cc te avantajeaza doar daca gasesti 2008, 2009....care sa suporte si meniul convenienta. Daca nu...sunt similare cu cele de B7, diferența fiind la scala vitezometrului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am rezolvat până la urmă și totul funcționează cu o singura problema: nu mai pot întra în setări din comenzile de pe volan, merge doar din cele de pe maneta de la stergatoare.  Ma puteți ajuta?

Screenshot_20221021-105300_Gallery.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, codeaza modulul 16 steering w, fara BC instalat, pe maneta. Dupa care o sa mearga de pe volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut, mașina în cauza Passat cc 09.2011,am ceasuri normale, daca ii pun 2d sau 3d mai trebuie codat ceva, e plug&play, pot sa ii modific kilometri cu vag17? 

IMG_20230115_113619_edit_1218912768177544.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Km cu vag, doar daca ceasurile au pana in 100km. Dupa aceasta valoare, nu mai merg modificate decat cu interfete dedicate, citit eeprom, etc

Codarea cf masinii tale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut , a mai patit cineva ca limbile de la ceasul de viteza si turometru sa nu mai fie luminate ?  ele functioneaza normal doar ca nu mai sunt luminate , pana acum cateva zile au mers normal, am facut retrofit de la cele albastre la cele albe acum 6-8 luni si au mers pana acum fara probleme . multumesc

WhatsApp Image 2023-02-03 at 20.21.49.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lipitura proasta pe placa, la leduri...sau led ars...si nu mai merge circuitul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca nu merg toate 4 leduri, adica la ambele limbi...si dupa raspunsul meu de mai sus...asa sunt legate. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles , o sa incerc sa le repar , daca nu reusesc o sa cumpar altele .  multumesc F l o r i n

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin , am gasit sa cumpar ceasuri de CC din 2009 -2010 , se pierde  meniul convenienta daca le pun pe b6 meu? pe mine ma intereseaza mult sa arate viteza de deplasare digital in mijloc.   ms.  pt. raspuns

Modificat de ran20
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt 2009, se păstrează meniul. Daca sunt dupa 06.2010, se pierde. Viteza digitala o arata

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare!

Un an nou fericit la toata lumea!

Am cumparat ceasuri de Passat B6 CC (3C8920870C) pentru un Passat B6 din 2006 1.9 tdi.

Am cumparat si mufa adaptatoare cand am cumparat ceasurile dar mufa nu a venit inca, ca vine din China sicine stie cand o veni.

Vreau sa fac un test cu ceasurile jos. Am o mufa cu 32 pini si stiu ca putem obtine un minus si un plus pentru un test scurt,

sa vad daca este totul ok, sunt cumparate de pe ebay

Stie cineva care sunt pinii respectivi?

Am cautat dar nu am gasit nimic, doar asta pe YouTube (pin 16 la masa si pinii31 si 32 la plus) dar asta este de Passat B7

Va multumesc

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B7 sau cc, sunt aceeasi pini de alimentare, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut! Am un Passat b6 2006 1.9 tdi și ceasurile bord originale albastru/rosu. Aș vrea să trec la unele cu lumina alba ca cele de pe b7 sau CC, dar să nu pierd nicio opțiune din meniu. Am tot citit topic-uri si am vizionat multe schimbări de genul, nu par greu de înlocuit dacă încerc singur, dar nu știu ce model se potrivește. Totodată după înlocuire mai trebuie codat ceva la ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!