Jump to content

AUDI A3 1.8 FSI - probleme la plecare.


Alexx_22
 Share

Postare recomandată

Masina are cutie automata iar cand iau piciorul de pe frana , pana accelerez se aude un "huruit" zgomot ciudat ( sper sa ma exprim bine ), iti da si senzatia ca ar murii motorul putin...! Dupa accelerare nu mai sunt probleme.

Am fost cu masina la Midocar insa cei de acolo zic ca nu are nimic, se aude nu stiu ce, la discul de frana cand pui frana, insa le-am si zis, se aude cand iau piciorul de pe frana iar masina incepe sa mearga , fiind cutie automata.

Am luat masina fara sa-mi mai bat capul cu ei prea mult. Au facut probe cu ea langa sosea, acolo din cauza circulatiei nu se aude nimic.

Masina are 53k km si este din 2009.

Ceva idei?

Multumesc.

Modificat de Alexx_22
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Nu cred ca este ceva foarte grav, posibil sa fie vreun tampon mai slab, sau sa huruie toba, alte variante un plastic ceva pe la roti, trebuie facuta o verificare amanuntita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Eu nu am probleme la plecare, ci mai degraba am facut un test cu vag-ul si imi apare Eroarea 01423 - Senzor acceleratie laterala ( G200 ) . Unde este localizat mai exact ?

Logi.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!