Jump to content

Proceduri VAG COM la Golf IV si Bora


misulikkk
 Share

Postare recomandată

Am un golf 4 inchis cu alarma, cheia este pierduta. Pot sa intru in masina pe geam. Se poate deconecta alarma sa pot deschide usa? Sau exista vreo alta metoda? Am incercat sa ridic de siguranta dar se trage inapoi si ramane inchisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfa parte electrica contact si Pune contactul si se va deschide.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta daca poate da jos plasticele cu volanul blocat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai usor desface plasticele de sub volan si ajunge la relee si pune contactul acolo...sau la butonul de avarii sau , sau , sau ...exista mai multe metode.

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut, aveti idee daca se poate activa o functie care sa-mi arate in bord cati km mai am de facut cu combustibilul pana in peco cu vcds?, la masina din semnatura. Am ceasuri IMO3 dc conteaza. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde, care? multumesc, deci cu alt soft sa inteleg ca se poate?

Modificat de cyti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

La masina din semnatura,dupa 2 zile de la cumparare ,cb-ul nu imi mai indica nimic.M-am tot uitat pe forum si pare o problema generala VW.Temperatura a mai scazut si a inceput sa imi indice.Problema este urmatoarea:

-La inceput imi indica un consum mediu de 7% ( parea ok-masina functiona bine)

Dupa cateva zile mi-am cumparat un cablu VAGCOM si am efectuat urmatoarele operatiuni:curatare senzor map,clapeta acceleratie,EGR + adaptarea lor.

In prezent imi indica un consum instant de 30% la cea mai mica accelerare,cand e in frana de motor indica aprox. 6-7%-total aiurea.

Ce ii pot face ? Existra procedura de adaptare cu VAGCOM-ul (nu am gasit)?A influentat negativ operatiunile efectuate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are de ce..... scoate borna, lasa asa 10 min.... pune borna - si vezi in timp.

 

eu zic ca iti arata bine.... acum esti pe consumul instant - apasa pe butoanele laterale de pe maneta de stergatoare, si BC-ul va derula informatiile oferite - o sa ajungi si la consumul mediu.... acum tu esti pe instant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar eram pe consum instant,dar totusi...la cea mai mica apasare sarea de 15%.Consumul mediu,dupa aprox 15km era de 26%.Sper sa indice el eronat.

Dar alta procedura nu exista..in afara scoaterii bornei ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.... am banuit eu....

 

tine apasat pe butonul de reset - cel de sub maneta de stergatoare si o sa se reseteze toate informatiile - mergi o saptamana cu ea si vezi ce medie o sa ai, la consum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal. ma poate ajuta cineva cu un cod pentru interfata pentru activare functie inchidere geamuri din cheie la golf 4 din 2003?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica cod de interfata? se face cu motor diag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau cu vds pro , iar acolo se face cu modificare adrese.

Poate de aceea intreaba omul de "coduri" .

Deci :

04361 - scazi 8 din valoarea ce o gasesti

04362 - scazi 8 ...

04363 - scazi 8 ...

Salvezi fiecare adresa modificata si cam atat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal. Ma ajuta va rog cineva sa activez inchiderea geamurilor din briceag cand apas butonul de inchidere?

Am vcds dar nu stiu cum sa fac procedura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dolosit o dar nu gasesc nimic concret

Am folosit search dar nu am gasit nimic concret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macar spune daca pot face procesura cu geamurile cu vcds?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!