Jump to content

Scirocco mk3 Candy-white

Radhoozzz

Recommended Posts

Salutari !

Acum o saptamana am achizitionat masina pe care mi-o doream de mult timp: Scirocco 1.4 TSI 160cp.

Masina a fost fabricata la sfarsitul anului 2009 si momentan are 28000 km.

Dotari din fabrica:

- Faruri xenon, lumini de drum permanente si functia Coming Home

- Senzori de ploaie si de lumini

- Climatronic

- Oglinda cu sistem antiorbire

- Pachet sport: pedale aluminiu, tapiterie stofa + alcantara, geamuri fumurii 65% si jante dunington 17" (le pastrez pt iarna)

- Sistem Dynaudio, intrare aux, RCD 510

- Volan multifunctional piele

- Lumini la picioare

- Oglinzi rabatabile electric

- Alarma antifurt "Plus"

Modificari:

Jante Borbet Design XL White 18"

Urmeaza filtru de aer K&N si poate colantarea plafonului cu negru lucios (sunt inca in dubii)

post-51507-0-55804600-1351003720_thumb.j

post-51507-0-37167200-1351003730_thumb.j

post-51507-0-75463500-1351003739_thumb.j

post-51507-0-46186700-1351003749_thumb.j

post-51507-0-74686900-1351003795_thumb.j

Edited by Radhoozzz
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Radhoozzz

38

• robi_zet

6

• guesswh0

3

• Circoloco

3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa o stapanesti sanatos si multi km cu ea. Stiu masina e a unui prieten, era mai mult masina de seara din cate am inteles.

Sa o stapanesti sanatos! Am plimbat acelasi model de jante - doar ca sunt "Black" - cu Dunlop-uri cu talon de 45 pe fosta mea masina. Mergi cu grija mai ales prin gropile cu margini drepte (guri de canal, drum decopertat, santuri sapate de minerii de la gaze, apa etc.); se indoaie si se ovalizeaza destul de usor, chiar si la 60 - 70 km/h. Consolarea ar fi ca nu crapa atat de usor (ca cele din aliaj pe baza de magneziu) la indreptare. Urmeaza sa le repar in curand si sa le utilizez sezonier cu anvelope de iarna.

@robi_zet: Asa este. Pentru mine este un daily drive. Multumesc.

@BubuBeshi: Eu am vredestein cu talon de 40. Sper sa nu iau vreun crater...desi in bucuresti e foarte posibil. Mersi.

Edited by Radhoozzz

Foarte frumoasa :icon_thumleft:, sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara incidente!

Dobre Catalin

Salut,

Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme!

Spor la modificari!

Superba! Felicitari!

Dupa parerea mea arata MULT prea bine asa decat cu plafonul negru. Dar, e doar parerea mea.

Sa te bucuri de ea cat mai mult!

Felicitari pentru achizitie, superba masina! Posibil sa arate bine doar cu plafonul negru, din fata, dar la spate... nu stiu ce sa zic, avand in vedere ca te vei opri cu autocolantul la marginea eleronului. Eu as lua in considerare si colantarea eleronului, mai ales ca daca nu iti place, procedeul este reversibil. :icon_thumleft:

post-111406-0-72593800-1351070176_thumb.

post-111406-0-01956400-1351070177_thumb.

@ffocus: mersi de poze. Cred ca are dreptate vasi. Probabil o las cu plafonul alb. Ori trapa ori nimic.

@muale: Cred ca sunt destul de fumoase si jantele albe. Mie imi plac mult.

costyserbanescu

salut arata foarte bine masina , mai ales ca are si jante albe . sa o conduci sanatos cati mai multi km fara evenimente neplacute :D

Pot sa raspund eu la intrebare. Sincer de cand am masina (3 ani) am ajuns la concluza ca nu merita sa dai 800 sau 900 de euro pe sistemul ala. Cu banii aia iti faci un sistem aftermarket foarte bun.

credeam ca se aude foarte bine acest sistem . nu pot sa te contrazic, fiind posesor de 3 ani tu stii cel mai bine acest lucru :icon_cheesygrin:

Mersi de urari. :icon_cheesygrin:

Eu sunt multumit de sistemul audio dar comparativ cu alte sisteme gen Boston Acoustics sau Bose, Dynaudio este mai slab. Poate Fender va avea mai mult succes.

Felicitari pentru achizitie si bine ai venit in clubul restrans de posesori de Scirocco de pe forum! :icon_thumleft:

Totusi, tin sa te corectez cu un mic amanunt, masina nu are cum sa fie fabricata la sfarsitul lui 2009, din simplul motiv ca ar fi avut Volan, CB si Climatronic noi. De exemplu, a mea este fabricatie Iunie 2009, si este ceva intermediar, adica doar Volan si BC noi, cu climatronic totusi vechi. Se poate sa fi fost achizitionata la sfarsitul lui 2009, dar ea sa fi stat in stoc mai mult timp. Oricum, e ceva cu totul lipsit de importanta, am zis ca poate esti curios :icon_confused:

Asa e. M-am uitat pe facturi si e platita in iunie 2009. Nu ma uitasem la data exacta pana acum. Mersi :beerchug:

Sa o stapanesti sanatos si sa faci kilometrii nelimitati cu ea!:P

Am o intrebare legata de partea audio: bassul de pe Dynaudio se simte cat de cat?

nicusor_pintilie

Salut , foarte frumoasa masina iar jantele cred ca ii bine asa albe nu cred ca merita sa le schimbi culoarea doar un colant pe plafon si e perfecta asa.Spor la modificari si sa o stapanesti sanatos.

@floryn2.0: Dynaudio se aude bine si pe inalte si pe joase dar nu te gandi ca e o diferenta uriasa fata de un sistem stock. Eu sunt multumit de ce poate.

Mersi :D

Edited by Radhoozzz

Sa o stapanesti sanatos, e foarte frumoasa. Eu as lasa masina stock, as vopsi si shark fin-ul alb si as pune incalzire in scaune, eventual cu climatronic de generatie noua.

In rest, drumuri lungi si dese pentru un zambet cat mai larg.

Mersi frumos. Si eu ma gandeam sa vopsesc antena. In timp poate sa mai schimb climatronicul si volanul.

• loghy locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Andrei Tanase
      By Andrei Tanase
      Salut,
      Sper sa ma poata ajuta cineva cu urmatoarea problema:
      Am facut (aproape) retrofit la "high beam assist" insa nu pot sa il activez din CECM.
      Am avut pe masina " 3C8 937 049 E", si apoi am cumparat  "3C8 937 049 AC" pentru ca am vazut un scan de passat CC, care avea modulul cu AC si "20: High Beam Assist".
      Cand ma duc in CECM pe Adaptation -- Channel 007: Highbeam with Assistance Driving Light. imi spune ca "not available" pe ambele module de CECM.
      Presupun ca imi trebuie vreun Security code obscur sau ceva...
      Ma poate ajuta cineva?

Multumesc Mult!
    • tetea
      By tetea
      Salutare dragi colegi forumisti,

Dupa 10 ani de condus diesel (focus 1.8tdci si toledo 5p 1.9 tdi) a sosit momentul sa trec la benzina 1.4 TSI @ 150cp, Skoda Octavia 3, comanda data pe 31.07.2017, fabricata pe 19.09.2017, asteptat Rabla si ridicat pe 24.10.2017.
      Dupa o plimbare pe la toti dealeri Skoda din Bucuresti, unde am ajuns la concluzia ca majoritatea nu vor sa vanda... Imi spun ca ma suna sau altii ca imi trimit pe mail nu stiu ce oferta si...nimic, ii sun eu sau trimit email si imi raspund dupa 2, 3 zile...
      De exemplu o tanti de la un dealer, nu vreau sa-i dau numele, cand am intrebat-o ce discount imi ofera, a inceput sa repete ca un robot, eu primesc doar 70 de lei din vanzarea unei masini si imi tot repeta asta, parca eu venisem sa o intreb cat are salariul. 
      La alt dealer tot o tanti draguta care mi-a oferit masina pentru test drive, dupa cateva zile de schimb de telefoane si email-uri, am sunat-o sa ii spun ca azi vreau sa dau avansul si de alt dealer am o oferta la fel ca a ei. A spus ca nu poate mai mult si sa mai ma gandesc. M-am dus la Brady unde a mai pulsat ceva si am semnat acolo.
      A doua zi ma suna tanti din nou si cand a auzit ca am dat avansul la alt dealer,  m-a certat rau de tot, parca era mama, cum mi-am permis eu sa fac asa ceva, ea mi-a oferit masina pentru test drive...
      Dupa cum am spus, intr-un final am semnat cu Brady, mai exact cu Laurentiu pe care il recomand cu incredere.

Masina este varianta de echipare Style, culoare Argintiu Briliant, cu urmatoarele dotari:

Blocuri optice spate TOP LED Faruri cu tehnologie LED cu functie AFS si instalatie de spalare a farurilor Kessy Radio MP3 Bolero MIB2 Senzori parcare fata/spate Smartlink Maxi DOT color Airbag-uri spate Incalzire scaune spate + conexiune USB Oglinzi pliabile electric cu iluminarea spatiului de intrare in masina si efect antiorbire Parbriz incalzit Comanda vocala Duze stropitoare incalzite Elemente protectie sasiu Front Assistant Spatare scaune fata Stergator luneta Volan sport Jante Velorum 16"

Prima impresie, dupa aproape 200 km de mers prin Bucuresti, este foarte buna, silentioasa, incapatoare, multe dotari/setari care trebuie sa ma obisnuiesc cu ele
      Foarte incantat si de motor, imi pare suficient de puternic pentru ce vreau eu, abia astept sa termin rodajul sa vad ce poate. Raspunde prompt la comenzi si se simte puterea chiar de la turatii mici de 1500rpm. Foarte rapid ajung la 50-60 km/h, asta fara sa o fortez sau fara sa trec de 3000rpm.
      In urmatoarele zile sper sa fac un drum mai lung si sa revin cu mai multe detalii despre cum se comporta la drum lung si mai multe poze.
      Am montat folie pe Bolero si as dori o recomandare unde pot monta folie pentru faruri si proiectoare? Locatie, pret si daca sunteti multumiti, in mesaj privat.
      Multumesc.

• sabinneacsa
      By sabinneacsa
      Salut!
      Ma numesc Sabin, de curand posesorul unui Passat CC 170 CP an 2011 cu DSG6 si o tractiune 4Motion, ca optiuni masina a venit echipata cu urmatoarele :
      - Pachet R-line interior/exterior
      - DSG6 model facelift
      - 4Motion
      - Jante 18 R-line
      - Scaune partial electrice/ incalzite/ventilate
      - Parbriz incalzit
      - High Beam ( faza lunga automat, sper ca asa se numeste optiunea)
      - Faruri Bi-Xenon Adaptive
      - Navigatie RNS 310
      - Camera marsarier
      - Sistem Front Assist + ACC
      - Tapiterie Neagra Piele
      - Geamuri spate + luneta fumurii din fabrica
      - Suspensie Adaptiva DCC

Sper ca am scris tot, daca cumva am uitat ceva o sa vedem pe parcurs.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri

Ne cerem scuze că intervenim dar credem că folosiți un plugin de ad-block. 

Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere ce sunt afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult sustinerea acestei comunitati. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante. Multumim! :)

PS: daca aveti probleme cu situl chiar si dupa ce a fost dezactivat adblocker incercati sa intrati din alt browser si discutati cu noi pe topicul Updete forum din aria acesta https://vwforum.ro/forum/20-anunturi-administrative-observatii-si-sugestii/
Exista si alte extensii (gen VPN) sau antivirus ce filtreaza traficul si pot bloca cookies. Verificati si pe acestea daca le aveti setate corect pentru vwforum.ro . Multumim

Accept