Jump to content

Scirocco mk3 Candy-white


Radhoozzz

Postare recomandată

Salutari !

Acum o saptamana am achizitionat masina pe care mi-o doream de mult timp: Scirocco 1.4 TSI 160cp.

Masina a fost fabricata la sfarsitul anului 2009 si momentan are 28000 km.

Dotari din fabrica:

- Faruri xenon, lumini de drum permanente si functia Coming Home

- Senzori de ploaie si de lumini

- Climatronic

- Oglinda cu sistem antiorbire

- Pachet sport: pedale aluminiu, tapiterie stofa + alcantara, geamuri fumurii 65% si jante dunington 17" (le pastrez pt iarna)

- Sistem Dynaudio, intrare aux, RCD 510

- Volan multifunctional piele

- Lumini la picioare

- Oglinzi rabatabile electric

- Alarma antifurt "Plus"

Modificari:

Jante Borbet Design XL White 18"

Urmeaza filtru de aer K&N si poate colantarea plafonului cu negru lucios (sunt inca in dubii)

post-51507-0-55804600-1351003720_thumb.j

post-51507-0-37167200-1351003730_thumb.j

post-51507-0-75463500-1351003739_thumb.j

post-51507-0-46186700-1351003749_thumb.j

post-51507-0-74686900-1351003795_thumb.j

Modificat de Radhoozzz
Link către comentariu
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Radhoozzz

    38

  • robi_zet

    6

  • Circoloco

    3

  • guesswh0

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa o stapanesti sanatos si multi km cu ea. Stiu masina e a unui prieten, era mai mult masina de seara din cate am inteles.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! Am plimbat acelasi model de jante - doar ca sunt "Black" - cu Dunlop-uri cu talon de 45 pe fosta mea masina. Mergi cu grija mai ales prin gropile cu margini drepte (guri de canal, drum decopertat, santuri sapate de minerii de la gaze, apa etc.); se indoaie si se ovalizeaza destul de usor, chiar si la 60 - 70 km/h. Consolarea ar fi ca nu crapa atat de usor (ca cele din aliaj pe baza de magneziu) la indreptare. Urmeaza sa le repar in curand si sa le utilizez sezonier cu anvelope de iarna.

Link către comentariu

@robi_zet: Asa este. Pentru mine este un daily drive. Multumesc.

@BubuBeshi: Eu am vredestein cu talon de 40. Sper sa nu iau vreun crater...desi in bucuresti e foarte posibil. Mersi.

Modificat de Radhoozzz
Link către comentariu

Foarte frumoasa :icon_thumleft:, sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara incidente!

Link către comentariu

Superba! Felicitari!

Dupa parerea mea arata MULT prea bine asa decat cu plafonul negru. Dar, e doar parerea mea.

Sa te bucuri de ea cat mai mult!

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie, superba masina! Posibil sa arate bine doar cu plafonul negru, din fata, dar la spate... nu stiu ce sa zic, avand in vedere ca te vei opri cu autocolantul la marginea eleronului. Eu as lua in considerare si colantarea eleronului, mai ales ca daca nu iti place, procedeul este reversibil. :icon_thumleft:

post-111406-0-72593800-1351070176_thumb.

post-111406-0-01956400-1351070177_thumb.

Link către comentariu

@ffocus: mersi de poze. Cred ca are dreptate vasi. Probabil o las cu plafonul alb. Ori trapa ori nimic.

@muale: Cred ca sunt destul de fumoase si jantele albe. Mie imi plac mult.

Link către comentariu
costyserbanescu

salut arata foarte bine masina , mai ales ca are si jante albe . sa o conduci sanatos cati mai multi km fara evenimente neplacute :D

Link către comentariu

Pot sa raspund eu la intrebare. Sincer de cand am masina (3 ani) am ajuns la concluza ca nu merita sa dai 800 sau 900 de euro pe sistemul ala. Cu banii aia iti faci un sistem aftermarket foarte bun.

Link către comentariu

credeam ca se aude foarte bine acest sistem . nu pot sa te contrazic, fiind posesor de 3 ani tu stii cel mai bine acest lucru :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Mersi de urari. :icon_cheesygrin:

Eu sunt multumit de sistemul audio dar comparativ cu alte sisteme gen Boston Acoustics sau Bose, Dynaudio este mai slab. Poate Fender va avea mai mult succes.

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie si bine ai venit in clubul restrans de posesori de Scirocco de pe forum! :icon_thumleft:

Totusi, tin sa te corectez cu un mic amanunt, masina nu are cum sa fie fabricata la sfarsitul lui 2009, din simplul motiv ca ar fi avut Volan, CB si Climatronic noi. De exemplu, a mea este fabricatie Iunie 2009, si este ceva intermediar, adica doar Volan si BC noi, cu climatronic totusi vechi. Se poate sa fi fost achizitionata la sfarsitul lui 2009, dar ea sa fi stat in stoc mai mult timp. Oricum, e ceva cu totul lipsit de importanta, am zis ca poate esti curios :icon_confused:

Link către comentariu

Asa e. M-am uitat pe facturi si e platita in iunie 2009. Nu ma uitasem la data exacta pana acum. Mersi :beerchug:

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa faci kilometrii nelimitati cu ea!:P

Am o intrebare legata de partea audio: bassul de pe Dynaudio se simte cat de cat?

Link către comentariu
nicusor_pintilie

Salut , foarte frumoasa masina iar jantele cred ca ii bine asa albe nu cred ca merita sa le schimbi culoarea doar un colant pe plafon si e perfecta asa.Spor la modificari si sa o stapanesti sanatos.

Link către comentariu

@floryn2.0: Dynaudio se aude bine si pe inalte si pe joase dar nu te gandi ca e o diferenta uriasa fata de un sistem stock. Eu sunt multumit de ce poate.

Mersi :D

Modificat de Radhoozzz
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos, e foarte frumoasa. Eu as lasa masina stock, as vopsi si shark fin-ul alb si as pune incalzire in scaune, eventual cu climatronic de generatie noua.

In rest, drumuri lungi si dese pentru un zambet cat mai larg.

Link către comentariu

Mersi frumos. Si eu ma gandeam sa vopsesc antena. In timp poate sa mai schimb climatronicul si volanul.

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!