Jump to content

Filtru diesel de particule - DPF


Paul_L
 Share

Postare recomandată

intra doar sa verifici

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asa degeaba, daca nu am nimic infundat? Nu am sanse sa fortez ceva fara rost? Oricum o sa incerc daca acel cod imi apare acolo ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta ti-am recomandat sa faci.... doar sa verifici cu interfata ta, daca iti furnizeaza codul, dupa ce ai intrat in Security acces.... nu sa ii fortezi regenerarea, ca nu ai nevoie si nu ai de ce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VCDS stiu ca avertizeaza despre un pericol de incendiu datorita temp foarte mari dezvoltate.

Din ce spuneti voi rezulta ca acela este un simplu avertisment, in realitate nu este cazul sa ne facem probleme.

Este adevarat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Temperatura pe evacuare ajunge la 700 grade, vara , la un a6 am gasit bitumul din asfalt putin topit dupa ce a plecat dar doar atat.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine a spus asa ceva ?

E adevarat, exista si astfel de riscuri. De regenerat, am regenerat si filtre cu grad mare de umplere, in campurile de masura aparand valori care faceau sa te treaca fiorii.... dar asta nu inseamna ca e pistol cu apa, avertizarea de care vorbesti tu.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare ,am si eu o mare problema cu passatul meu ,3c 2007 dpf 170 cp,mai precis cu dpf'ul.se regenereaza la maxim 100 km dar fara sa se aprinda becul in bord ,o simt .nu stiu ce sa mai fac ,am schimbat tot ce s-a putut(injectoare,bujii,senzor presiune dif.,spalat dpf intensiv). nu stiu ce sa mai fac ce o avea,multumesc! ma gandesc serios sa-l scot ,ce sfaturi imi dati?

Modificat de airbag import
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca azi l-am gaurit si miaine il voi monta pe masina .sa vedem ce iese

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu scuzele de rigoare... poate cineva sa imi spuna cum stiu daca am pe masina DPF ?

Passat Variant 2.0 140 cp, fabricatie 2009 germania.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai motor CR, cum presupun ca ai, sigur este cu DPF

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu o Jetta 06.2006, 2.0 TDI, 16v, 140cp.,cod motor BKD. Vă rog spuneți-mi și mie dacă acest tip de motor are DPF. Vă mulțumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

AVETI O MARE PROBLEMA -DE FIECARE DATA SE GASESTE CATE UNUL "DU-TE LA SERVICE !" NU A-TI INTELES pana acum ca te poti duce degeaba la service .mai faceti-va si voi prieteni mecanici mai stati de vorba ca nu pt orice trebuie sa mergi la service !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off topic si poate si rautacios:

@Al Bundy - mai face si el cate un post. Are doar 6 posturi de cand este membru.

@tinerama - scuze pentru ce am scris, dar eu asa o vad...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Tipol Adrian Alexandru

La mine nu stiu ce sa mai fac cu ea k nu mi s-a aprins niciodata martorul dar am tavile negre,vreo parere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ai si fum la toba negru? ai in bord semnul de la filtru particule ala ca un patratel cu puncte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate clusterele au pictograma.... indiferent daca masina are sau nu, filtrul de particule.

Acum, posteaza cod motor sa iti zicem daca e cu DPF sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Toate clusterele au pictograma.... indiferent daca masina are sau nu, filtrul de particule."

uite ca al meu cluster nu are pictograma si nici nu are dpf.

este doar un exemplu.

Modificat de DonzDonz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tipol Adrian Alexandru

cod de motor BMR daca poate sa ma ajute cineva.Multumesc

si eu am acel martor in bord de filtru de particule,nush ce sa mai faq,ast sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Deocamdată, singurul stat pe care pot să ti-l dau este să fii mai clar în exprimare, că eu habar n-am ce dorești. Vrei să știi dacă motorul tău are DPF? Da, are. Altceva nu știu ce să spun...

Daca Îți apare martorul, scanează neapărat mașina.

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Toate clusterele au pictograma.... indiferent daca masina are sau nu, filtrul de particule."

uite ca al meu cluster nu are pictograma si nici nu are dpf.

este doar un exemplu.

Un exemplu ca nu stii.....ai dat jos folia clusterului si ai vazut ca nu o ai ?

cod de motor BMR daca poate sa ma ajute cineva.Multumesc

si eu am acel martor in bord de filtru de particule,nush ce sa mai faq,ast sfaturi

... stins... e ok. Aprins - atunci fa exact cum ti-a zis Valentin.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, nu, nu am dat jos dar cu ajutorul vag-com-ului mi s-au aprins toti martorii si ala lipseste. Acum inteleg ce vrei sa zici ca el exista in tipar doar ca nu e conectat nici un bec sa ilumineze.

My bad!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!