Jump to content

Tips and tricks


MishuL
 Share

Postare recomandată

o intrebare referitoare le acte:

sunt nevoit sa-mi schimb buletinul pentru ca-mi schimb resedintza. Aceasta implica automat schimbarea permisului si a reinmatricularii masinii?

Daca da: nu e valabila fisa medicala de anul trecut ca sa nu o mai fac inca odata? Mai trebuie fisa de identificare de la RAR?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic da, practic nu. Eo merg asha de 4 ani. In principiu un politist poa' sa-ti ia carnetul/talonul ca nu corespund cu noua adresa, de aceea eu aplic urmatorul trick: nu-i dau buletinul, ii zic din start ca mi l-a furat in urma cu 2 zile. :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o intrebare referitoare le acte:

sunt nevoit sa-mi schimb buletinul pentru ca-mi schimb resedintza. Aceasta implica automat schimbarea permisului si a reinmatricularii masinii?

Daca da: nu e valabila fisa medicala de anul trecut ca sa nu o mai fac inca odata? Mai trebuie fisa de identificare de la RAR?

schimbi adresa din buletin, schimbi si talon si permis - eu mi-am luat-o anul trecut pentru asta - nu toti sunt ca mishu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am buletinul pe bucuresti si permisul pe slobozia

am fost la udriste sa fac cerere de transfer de dosar , mi-au lipit aia un stick pe permis si asa circul de 3 ani :)

trickul meu e ca le zic : " s-a pierdut dosarul pe drum " :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbi adresa din buletin, schimbi si talon si permis - eu mi-am luat-o anul trecut pentru asta - nu toti sunt ca mishu...

Pai da... altzi nervi, altzi bani, alta distractzie.... si e ushor de zis, schimbi talonul- dar eu am 7!!!!!!!!!!! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu stiu daca sunt off topic dar vreau sa pun o intrebare:cum pot ajunge pana acasa cu o broscutza care are numere vechi si CIV si in rest nimic altceva..............pardon benzina in rezervor si chef de drum,distantza nu ar fi prea mare fro sutica de kilometre :lol:

Modificat de proiectX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde pot sa inchei RCA la Asitrans ? Am fost in Carefour - Orhideea si n-am reperat nimic de jenul Asitrans ...

Pot sa inchei o polita doar pe o luna ? (cineva mi-a spus ca doar pt numere rosii).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P :P :P

Deci e pe culoarul din fatza caselor, la C-four-uri, si chiar la intrari la Cora Pantelimon...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!