Jump to content

Golf 6 - Becuri


GabiB77
 Share

Postare recomandată

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TDR

    24

  • GabiB77

    23

  • Al Bundy

    18

  • F l o r i n

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

are un bec mic care si eu il aveam ars. urmeaza indicatiile postate mai sus si o sa ajungi la respectivul bec. Eu l-am luat de la reprezentanta, prin alte parti nu am gasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare ! Ce becuri trebuie sa pun la proiectoare sa aiba lumina alba . Intentioneza sa pun xenon pe masina si trebuie sa dea bine si proiectoarele.Am cumparat fafrurile cu lupa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune si pe proiectoare xenon ca sa fii boss de boss .

Soclul becului este HB4 iar cu cat va fi mai alb becul cu atat va lumina mai prost pe ceata.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o problema cu  becurile de ceata de pe stopuri ( spate ) stie cineva daca exista siguranta separata pt ele ( spate ) , pe fata totul e in regula . are cineva o schita la sigurante ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este doar 1 stop de ceata iar siguranta nu este doar pentru un bec ci pt tot blocul optic.

Daca nu se mai aprinde doar becul pt ceata este becul ars sau contact imperfect/oxidat.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine e oxidata mufa si imi apare eroare de bec ars la ceata in fiecare luna, curat mufa si dau cu spray de contacte si e rezolvata. Chederul nu e pus corect si face condens cel putin asta e la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In manualul masinii gasesti schita tablou sigurante

Daca nu il ai intra aici:

http://vwforum.promotor.ro/uploads/Golf6-1.pdf

parola: vwforum

la paginile 216 -217 gesesti ce ai nevoie.

 

Se oxida si la mine becul de ceata, am bagat ceva mai multa vaselina si nu mai am probleme de 2 ani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o problema cu tot ansamblul becului de ceata. La stopurile vechi(originale) mi se rupsese de tot o lamela si nu mai imi mergea deloc. Demonteaza modulul si vezi de la ce vine problema.

Vad ca la stopurile OEM de highline pe care le am acum nu sunt probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

da, este o problema cu multe becuri la golf vi, am citit mai sus ca se pot anula luminile de zi ,daca da ,cum ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai simplu ar fi cu VCDS-ul. Era o metoda si din maneta de semnalizare parca, scrie prin manualul tde utilizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit mai sus ca se pot anula luminile de zi ,daca da ,cum ?

 

așa:

post-62316-0-94116400-1427135433_thumb.j

 

Și dacă nu mă înșel, dezactivarea trebuie făcută pentru fiecare cheie în parte.

Modificat de Bismark
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Am o problema cu o eroare in CB in care imi apare mesajul din imaginea atasata.

Din cate vad eu toate becurile din far functioneaza dar de fiecare data cand aprind farurile imi apare acest mesaj si ramane luminita cu becul aprins in bord.

Ma poate ajuta cineva si pe mine sa imi spuna cam ce inseamna si cum pot rezolva?

 

Va multumesc

post-139793-0-51365100-1428401238_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo scrie ca nu iti functioneaza becurile care lumineaza numarul de inmatriculare de pe spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca ai leduri la numar, asa ca vinovatul este rezistenta (sau anulatorul) de la unul din ele. Si mie imi mai facea asa cand era frig.

Sau poate ai leduri si nu ai anulatoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca ai leduri si nu ai anulatoare se poate anula din soft interogarea de bec ars pentru acele becuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce soft poti face asta? Banuiesc ca nu din vcds?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Am un golf 6 cu faruri cu halogen/oglinda si vreau sa va intreb daca pot schimba becurile pentru drl cu unele pe led, sau ceva mai alb decat cele stock.

Stiu ca aceste becuri sunt integrate in cele de faza lunga, am tot cautat si nu am gasit nimic relevant pe net.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea ai ce face la g6 in acest sens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea sunt un fel de bluevison, adica halogen cu sticla albastra, ca nuanta sunt la jumatatea distantei intre halogen simplu si led.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

 

Detin un golf 6. De cateva zile mi-a aparut eroarea de bec ars in bord pentru becurile de la numarul de inmatriculare. Initial nu a mers un bec, dar dupa ce le-am schimbat intre ele s-au aprins ambele. Eroarea inca rezista. Am cumparat leduri din supermarket cu rezistente pentru a pacali calculatorul, dar acel martor din bord nu vrea sa se stinga. ar trebui sters DTC-ul cu vag-com? Mentionez ca ambele becuri/leduri functioneaza.

 

Este posibil sa fie si o problema la cablaj, conectori si totusi sa functioneze becurile? Daca da, cum se pot verifica becurile fara a demonta bara?

 

Multumesc anticipat!

Modificat de rmz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!