Jump to content

Postare recomandată

Salut, tocmai mi-am rupt scaunul de la sofer, golf 3 cu 4 usi.

Intrebare/intrebari:

1) Merge inlocuit cu un scaun de golf in 2 usi, cel cu maneta de rabatare?

2) Pot schimba tapiteria rupta de pe un scaun normal (fara rabatare) cu tapiteria mea (acelasi model de scaun), este dificila operatiunea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge si cel de doua usi,au aceeasi prindere.Fii foarte atent daca gasesti alt scaun ,sa fie acelasi model-eu am schimbat cand aveam G3 buretele spatarului de la sofer,scaunele pareau identice dar totusi nu erau....pune o poza cu tapiteria,eu inca mai am scaunul,poate iti e buna tapiteria-la al meu e foarte buna.

Modificat de vali zak
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm, se potriveste scaunul de la 2 usi. Inca nu imi dau seama... daca culiseaza la fel de mult pe sine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Pieseautogolf3

si totusi , cum se scoate scaunul de pe masina ? M-am tot chinuit cu un scaun ,i-am scos sigurantele de plastic de la bratele culisante si tot nu merge. Am vazut odata la dezmembrari ca l-a dat maxim in fata sau in spate, s-a impins in el si a iesit, am incercat si eu dar nici un rezultat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pieseautogolf3

Inlocuire Scaun VW GOLF 3 , model 2 usi


Cum dau jos scaunele fata de pe golf 3 , model 2 usi ? 

 

Am vazut odata la dezmembrari cum il impingea in fata sau spate , se lasa pe el si iesea scaunul. 


Am incercat si asa dar nici un rezultate.


Va rog daca cineva stie cum se face sa lase mesaj aici .

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il dai maxim in spate. Te uiti la partea din fata si in mijloc gasesti un surub (cu cap inbus). Scoti surubul si dai scaunul mai in spate. Vezi si manualul la pagina 213.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunele au o siguranta de metal care intra intr-un locas, in fata sub ele. Dai scaunul la maxim in spate ca sa o vezi. Apoi trebuie sa scoti acea siguranta afara (o bati cu un ciocanel). Dupa care impingi scaunul in fata si o sa iasa afara. Nu uita inainte sa impingi scaunul in fata sa iasa de pe sina, sa scoti ornamentele de plastic ce acopera sinele (sa nu le indoi/rupi).

 

Spor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il impingi in spate dupa ce scoti siguranta, daca il impingi in fata il bagi la loc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal, o intrebare  daca se poate , scaun de golf 4 , merge schimbat pe golf 3 , freau sa le schimb , mia sarit airbegu , si nu gasesc , scaun recaro , dreapta fata , multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!