Jump to content

Norma poluare Audi A3


DB86CLP
 Share

Postare recomandată

salut! tocmai am achizitionat in audi a3 din germania motor 1.8 t 180 cp cod motor AUQ....pe brif scrie euro 4.are cineva idee daca este sau nu euro 4????trebuie sa ii fac RAR.si inca o chestie...masina este remapata si are undeva la 200 de cp,dar numai are catalizatorul....poate sa cauzeze la RAR??(la norma de poluare)...catalizatorul il am...il pot monta.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da auq este euro 4! fara catalizator nu o sa iti iasa gazele! ar trebui sa il montezi pana cand faci rar-ul si apoi il scoti iar!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...dar problema e ca este anulata si sonda lambda pe catalizator....sau trebuie doar catalizatorul simplu sa il montez?

Modificat de DB86CLP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa iti trebuiasca si sonda lambda montata,cu siguranta.

sau....mai bine te duci cu cineva cu relatii la RAR si nu iti mai faci griji.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa nu ai probleme trebuie sa montezi catalizatorul la loc la fel si sonda iar mai apoi sa mergi la cineva sa iti modifice softul in asa fel incat sa nu mai fie anulata sonda sau cel mai bine sa revii la softul original al masinii.

Problema e ca motorul fiind euro 4 are 2 sonde lambda. Verific daca sunt anulate amandoua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha....pai nu stiu cine ar putea sa imi faca treaba asta..pe la targoviste:(....mai bine gasesc pe cineva la RAR.nu e mai bine asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faci cum crezi .... Daca doamne fereste te intalnesti cu ARR-ul sau RAR pe drum ?

Sincer nu cred ca merita softul acela pentru 20 cai in plus cum zici tu ca are. O sa pice si altele....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare.am facut ieri RAR masina a iesit Euro 4, emisie 218 g....taxa calculata la finante-2350 lei! multumesc pt sfaturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bafta cu inmatriculatul,sa o faci cat mai repede.

dupa 15 oct. o sa ajung si eu pe la Targoviste,de fapt,pe langa Targoviste,poate ne vedem in trafic. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • cogdao changed the title to Norma poluare Audi A3

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!