Jump to content

Instalare ESP aftermarket


dolphspeed99
 Share

Postare recomandată

Inca nu am primit conductele de frana, cum le primesc ma duc in service si sper sa definitivez operatiunea. Oricum ar fi, dupa ce revin din service postez aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dolphspeed99

    23

  • F l o r i n

    11

  • Al Bundy

    8

  • florin TGV

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Am si eu o problema la Modulul ABS/ESP la Octavia 2 din 2008. MA intereseaza sa stiu daca cumpar o pompa + modul ABS ESP de la dezmembrari cat ar fi manopera in medie de montat si eventual recodat modulu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De schimbat pompa cu alta la fel nu este o operatie complexa si nu cred sa depaseasca manopera 150 lei pt inlocuire pompa, aerisire pompa, aerisire instalatie franare si recodare pompa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce zici tu pare ieftin. Dar paci prin bucuresti cred ca e cam greu sa gasesti pe cineva sa faca treaba asta numa cu 150 RON :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Trebuie sa fac o rectificare care insa nu schimba necesarul de piese pt upgrade ESP. Cele 2 conducte de frana care am zis ca sunt mai groase de fapt au acelasi diametru. Doar acele suruburi de fixare in pompa ABS sunt mai groase. Insa ele nu se pot scoate de pe conducta, asa ca ramane necesitatea de a schimba conductele de frana care duc la rotile de pe stanga. Saptamana ce vine ma ocup si de asta, momentan am primit cele 2 conducte si par ok, se potrivesc in pompa ABS si, deoarece au acelasi diametru, nu vad de ce nu s-ar potrivi pe masina mea. Dar revin cu postare dupa ce fac schimbarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut la toata lumea!Vreau si eu sa imi spuneti cum pot sa imi dau seama daca pe masina mea exista precablare pt ESP,si ce senzori sunt deja existenti pe masina si ce ar trebui sa mai completez.Intreb pt ca si pe mine ma cam bate gandul sa imi pun esp pe masina.In continuare am sa dau cateva informatii despre masina poate ajuta:Golf 4 16 16v cod motor AZD, WWW ZZZ 1J z2b 096 442,serie pompa ABS 1Jo614117F. fab.02/2002 model Highline.Mentionez ca nu am buton in bord de ASR/ESP.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este nimic precablat.... trebuie sa faci totul, cap - coada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 years later...

Salutare! Ma poate ajuta cineva cu scheme pentru inlocuirea mufei? Doresc sa instalez esp pe un passat 1.9tdi 2001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!