Jump to content

Tuning exterior - jante Polo 6R

FRE
 Share

Recommended Posts

225/45r17 sunt mult prea mari fata de 215/40r17

Totodata, este foarte important si J-ul lor. 

• Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Dun

61

• The_Ego

27

• qwk

68

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiu ca sunt mari cauciucurile,insa ma intereseaza jantele. Ce J trebuie sa aiba sa fie ok?

• 1 year later...

JANTA ALIAJ JAPAN RACING JR21 9X17 5X100 ET20 HIPER BLACK sau JANTA ALIAJ JAPAN RACING JR21 7X17 5X100 ET40 RED? ?

janta-aliaj-japan-racing-jr21-95x18-5x112-et40-hiper-black.jpg

janta-aliaj-japan-racing-jr21-7x17-5x100-et40-red.jpg

• 2 years later...

Buna ziua.

Am un vw polo 6R ,1,4 TDI 66kw 90cp fabricat in 2016 iar in cartea de identitate nu este trecuta nici o dimensiune optionala de anvelope in afara celor de pe masina adica 185/60/15.Mentionez ca am intrebat la RAR si mi s a spus ca pentru aceasta varianta ei nu au alte variante de anvelope. Doresc sa mai cumpar un set de jante cu anvelope mai mari decat cele existente adica pe 16" dar nu stiu daca sunt legale. 

Rog un raspuns de la cei care s au mai confruntat cu aceasta problema.

Multumesc anticipat. 

• 1 month later...
Cezar 6r

Ar trebui sa ti scrie in talon, oricum dimensiunile pentru jante pe 16'' sunt 215/45 R16, 90V cred. Iti recomand Falken Ziex 310 Ecorun. Pret bun si se lipesc bine.

• 2 weeks later...
christistanciu

Hamza, eu am rotile ca ale tale, cu cauciucuri de iarna, iar cele de vara sunt pe 17. Ambele dimensiuni sunt trecute in cartea de identitate de catre baietii de la RAR. Desi masina poate fi incalțată cu mai multe variante. Daca te intereseaza iți trimit o poza cu toate variantele.

christistanciu

Initial au vrut sa imi treaca numai dimensiunile astea pe 14, care sunt trecute oficial in cartea de identitate.

CIV.jpg

Apoi le-am aratat cartea de Belgia unde erau o gramada de variante, mai mult decat atat, masina mea venea din Belgia cu roti pe 17.

cauciucuri document.jpg

Asa că, au adăugat, la mențiuni, pe ultima fila din cartea de identitate, mai multe dimensiuni de roti, pe 15, pe 16, respectiv pe 17.CIV1.jpg.5a10242c76fdeda43e4a0223f661ae70.jpg