Jump to content

Conector OBD la skoda


voinea
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

intreb pentru ca avem cativa posesori de SKODA aici.

unde este localizata mufa OBD la octavia ? Dar la fabia ? - poate cand a-ti fost la service ? Unde s-au mufat oamenii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Fabia conectorul este in sertarul din stanga sub volan. La service, baietzii nu au vrut sa se conecteze pt a citi eventualele fault codes, mi-au spus ca stiu ei mai bine. Presupun ca de fapt nu prea aveau ei habar..., dar asata e.

Chiar o sa incep un thread cu parerea voastra despre calitatea service-urilor la noi. Pareri, sfaturi recomandari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am fost si eu azi la service cu masinuta si am vazut unde este mufa. Se afla tot sub volan, e tot ceva gen sertat si inauntru in dreapta e mufa acoperita cu un plastic negru.

BogMW Depinde la ce service ai fost. La mine s-au conectat cu ala portabil si au verificat diverse chestii pe acolo. Mai aveau tester mare gen banc dar la ala cred ca e contra cost, dar are si mai multe functii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deh, la mine au uitat sa-mi puna inapoi la service capacelul de plastic pe conectorul OBD aflat in sertarul sub volan. Abia astept ziua in care o sa ma conectez si eu cu laptopul acolo. Mai lipseste o mufa si un mic montaj electric... intr-o luna sper sa le am.

hyper

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai drum prin Bucuresti poti sa te conectezi chiar mai repede. Noi avem deja interfata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianciocalau

Si care e faza ? Ce informatii obtii cand te conectezi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate informatia de pe pagina nu este completa, cand voi avea ceva mai mult timp , impreuna cu Bogdan, sper sa condensam totul intr-un format usor de utilizat.

Pana atunci foloseste informatia de acolo si suplimentar informeaza-te de pe pagina Ross Tech

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Conectorul este in sertarul din stanga de tot? La mine sertarul e cu capac, dar nu am vazut sa aiba nici un conector inauntru...

Trebuie desfacut complet sertarul(ca e mobil) ?

Sau conectorul e in sertarul fara capac de sub volan?

Skoda Fabia 1.4 16V 100CP, varianta Comfort

Multumesc

Radu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut si bine ai venit pe forum.

Conectorul este in sertarul cu capac - trebuie sa tragi un pic mai tare de el si se va bascula complet - in spate gasesti conectorul.

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:-))))) Ma gandeam eu..... Dar stii, am masina doar de 1 saptamana si inca nu imi e la indemana sa "trag mai tare" :-))

MERSI MULT DE TOT!!!!

Radu

PS: Super ideea cu forumul. BRAVO!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

cine ma poate ajuta si pe mine cu o citire d-asta pe calculator sa vad si eu daca e totul in regula? ca abia am luat masina si m-ar interesa sa stiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 years later...

Unde este situata mufa OBD la Octavia 3? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sub compartimentul de depozitare din stanga volanului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Are cineva idee unde pot gasi de cumparat un cablu OBD , si o schema pentru interfata?

Multumesc anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
DanNiculescu

Mă bate gândul să iau un gps tracking de genul celui de pe sevendrive.ro care se conectează la OBD2. Aveți idee dacă există vreun risc legat de pierderea garanției dacă se atașează un astfel de dispozitiv care, în mod normal, doar citește informații?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, nu ai ce garantie sa pierzi,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Nu merita sa achizitionezi ce ai prezentat.

 

 

 

Modificat de Carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Carmen are dreptate, am eu o jucarie din asta, cind ne mai intilnim o sa-ti fac o demonstratie...e o jucarie cu ajutorul careia vezi pe ecranul telefonului ce ai si in bord, dar mai frumos desenate...i-am spus si nepotului care mi-a facut-o cadou, o jucarie inutila

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!