Jump to content

Cutie viteze SDI


Mallus
 Share

Postare recomandată

Ai cautat in dezmembrari si nu ai gasit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, Ursucristian36 said:

,iar asta de pe mașină nu trage in4600 de ture abia are120/h

   Nu inteleg. Cutia de viteze are in ea niste roti dintate care matematic la o anumita turatie, merge cu o anumita viteza. Ori ai o cutie care nu este pentru masina ta (de la o masina pe benzina sau prevazuta cu roti mai mari), ori iti patineaza de fapt ambreiajul. Toate cutiile de viteza sunt originale. Nu am auzit de cutii de viteze chinezesti de ex. Sunt originale noi sau originale second hand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ursucristian36
On 21.05.2017 at 13:39, sdR+ a scris:

Ai cautat in dezmembrari si nu ai gasit?

Am luat de la dezmembrări ceea ce am pe mașină,adică asta cu cuplu mai mic și nu mi-am dst seama ca ceva nu este bine decât atunci când a trebuit sa introduc sonda de marșarier și nu  aveam unde!

On 21.05.2017 at 14:07, Ebi a scris:

   Nu inteleg. Cutia de viteze are in ea niste roti dintate care matematic la o anumita turatie, merge cu o anumita viteza. Ori ai o cutie care nu este pentru masina ta (de la o masina pe benzina sau prevazuta cu roti mai mari), ori iti patineaza de fapt ambreiajul. Toate cutiile de viteza sunt originale. Nu am auzit de cutii de viteze chinezesti de ex. Sunt originale noi sau originale second hand.

Da și cutia care este pe mașină ,este calculată pentru un motor cu alte plaje de turații, ptr ca s-a potrivit la tot ce înseamnă șuruburi, găuri ptr auxiliare! Singurul care nu s-a potrivit a fost sonda de marșarier, dar am văzut prea târziu când totul era montat pe mașină și a mai rămas un fir cu o mufa.

Eu întrebam cum să-mi iau una originală sh ,după ce cod și așa mai departe?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru codul tau de motor AQM cutia de viteze potrivita este DUS si ca atare asta este codul cutiei care iti rezolva problemele si care trebuia sa o iei de la bun inceput...are si sonda pe cutie si se gasesc destule pe net daca dai un search pe ''google''.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

 

Vă salut!
Am o cutie de golf 4 cod DUS (cu capac verde).
S-au retezat niturile care țin coroana pe grupul conic și as vrea sa o desfac sa le înlocuiesc cu șuruburi. ..asta dacă nu s-au dus și alte piese din interior.  
Va rog a mă ajutați și sa îmi spuneți  cum o pot desface pentru ca am încercat și nu am reușit.  Cele doua părți ale carcasei s-au deparatat 2-3 mm dar mai mult nu s-a putut.
Va multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!