Jump to content

Diametru coloana volan T4 ,compatibilitate grupul VW


13 Todesengel
 Share

Postare recomandată

salut all...masina mea este  autoutilitara cu geamuri stie cineva ce acte imi trebuie ca sa o transform in 9 locuri?am auzit tot felul de  variante ,dar nimik concret. poate e cineva pe aici care  a facut cu adevarat aceasta transformare, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mary.bia66

    12

  • 13 Todesengel

    10

  • GeaX

    9

  • cabina

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iti trebuie montate banchetele, centuri de siguranta, (probabil o hartie de la reprezentanta VW cum ca in acelasi an cand a fost fabricata masina ta exista si model de persoane) si o fuga la RAR sa iti faca o constatare.

PS - nu e rubrica in care trebuie discutata asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Mary.bia66, poate reusesti sa faci niste poze la adaptarile respective, si eu urmeaza sa pun bordul si volanul de golf 4 in 3 spite pe coloana de t4 an 96, facelift

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Administrator

Uite ca am facut-o.

 

 

Regulament:

 

 

11.[...]

Este strict interzisa deschiderea unui topic nou in care sunt tratate doua sau mai multe probleme. Fiecare problema va fi tratata separat intr-un topic nou sau daca s-a mai discutat deja, in topicul dedicat respectivei probleme. Nerespectarea acestui paragraf duce automat la sanctionarea cu warning.

 

 

Sa stapanesti sanatos masina! :)

 

1. si 2. Topic despre probleme electrice la T4

3. Topic despre distributie T4

4. Lista topicuri legat de motor T4.

 

 

Data viitoare fii mai atent si foloseste functia Search inainte de a posta aiurea.

Multumesc pentru intelegere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Sorry, dar se pare ca ori nu stii sa citesti, ori nu intelegi ceea ce citesti...

1. Ce legatura au problemele expuse de tine cu acest topic? Ai vazut ce problema se trateaza in acest topic?

2. Topicurile indicate de mine NU era pentru a-ti oferi solutiile la problemele tale ci locurile unde trebuia sa postezi fiecare problema in parte.

3. Despre care warning vorbim? Eu din dorinta de a nu-ti acorda vreunul, ti-am indicat topicurile si te-am avertizat sa nu mai faci acelasi lucru pe viitor. Deci... care warning?

4. Daca ti se pare retrograd si depasit, de ce mai utilizezi acest forum?

 

In ceea ce priveste betia puterii... esti liber sa o administrezi in continuare. :)

Si da, pentru asta primesti un warning.

Poate data viitoare citesti cu mai mare atentie ceea ce se posteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna seara, intentionez sa imi schimb volanul la t4 meu din 95` pentru ca este foarte uzat si pe langa asta nu imi place, intrebarea ar fi urmatoarea se potriveste fara vreo modificare unul din volanele de mai jos?mentionez ca voi lua tot de t4 doar ca model mai nou, nu de pe golf sau passat. Multumesc!

post-143619-0-46638100-1452703795_thumb.

post-143619-0-57298800-1452703805_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Buna seara ! Eu tocmai am incercat azi sa imi pun un volan de bora 2002 in 3 spite la caravellul meu din 2001 am luat si bucsa adaptoare dar ramane o distanta parerea mea cam mare si nu se mai citeste spirala ..

Daca puteti sa lasati aici un nr de telefon cei care au facut aceasta modificare sa discutam exact pasii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sunt si eu in aceasta situatie dar distanta am reusito am taiat bucsa donator de seat ibiza 1999 sau seat inca ca si volan se nimereste cel de seat ibitza 1999- 2002 in trei spite si piele plus aiberg activ ,acum studiez toata coloana de vw golf 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare!

Stie cineva daca se poate monta volan de golf 6 pe t4 din 94?

S-ar potrivi adaptorul 191 419 514 si la asta sau trebuie facuta vreo inventie?

Nu am airbag si nici nu ma intereseaza. Important este sa intre volanul de golf 6 si sa functioneze claxonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna seara,

Stie cineva daca se poate sau de ce ce piese am nevoie pentru a monta un volan de golf 4 in 3 spite pe un T5 din 2007

 Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge volan de Golf 4 pe T5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti pune de FL. De Golf 5 nu stiu daca se potriveste mufa la Airbag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut. Daca am spira de la volan cu codul 7 d 959 654, care este ruptă si nu găsesc deloc același cod, există vreo soluție sa o schimb cu alta spira, alt cod? 

Screenshot_20200103_180815_com.whatsapp.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!