Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

R-Line este un pachet exterior de fabrica.  Multi ar vrea R-Line... tu fugi de el?

 

What is the Volkswagen R-line?

For those who have been browsing through the available trim options for Volkswagen vehicles may have heard of the R-line, prompting many to ask what is the Volkswagen R-Line. The R-Line is a special trim level designed to give drivers a car that looks and feels like a racing inspired, but still provides a great value to VW drivers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suhanel06021981@gmail.com

pai nu fug. dar in afara de inscriptia de Rline masina nu are nimic din pachetul asta. gresec?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat si samsarul o cocalareasca. Aia nu e R-line. A pus si el niste embleme pe aripi si gata, a facut-o R-line :))

Ca sa fie R-Line: Bara fata R-Line, praguri R-Line, volan R-Line, stopuri spate fumurii, inscriptionare praguri cu R-Line.

L.E. Uitasem de jantele Mallory :)

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suhanel06021981@gmail.com

sunati samsarul si intrebati-l de Rline...........cat mai multi. poate nu o sa ne mai creada prosti

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai ieftin retrofit, arunci 3 embleme pe ici pe colo si...bam, scoti ochii viitorului client mai putin informat. Ieri vazusem pe autovit un GTD 6, cu motor biturbo!!! din fabrica. Am ramas masca.

Ca sa revin la subiect, nu are aia 198mii nici in cele mai ude vise, lucru care se observa la scaunul soferului...sau probabil are...dar sigur a fost dauna pe undeva. Pur si simplu, nu se justifica pretul tinand cont ca un CC in toate mintile ei prin Germania sub 12000 cu km putini, nu exista. Cand ma uitam pe mobile si autoscout, sub 12k cu dotari cat de cat highline, nu existau, iar privatii oricat de disperati ar fi, nu isi vand masinile bune pe bani putini. Trapa panoramica era destul de rara ca dotare si facea diferenta semnificativ la pret, iar interiorul Nappa este mai rar, predominant fiind alcantara si textil.

 

 

 

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suhanel06021981@gmail.com

buna dimineata!!!!

va ma deranjez cu problemele mele pana fac achizitia. dupa aia trecem la alte topic-uri.

inca o data va mai intreb. 2.0 TDI sau 1.8TSI? DSG sau manuala? sau ce combinatie intre cele doua. mentionez ca cel mai mult am de mers in oras.

Multumiri eterne!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 2.0 TDI daca o sa mergi f mult in oras (subturat, opriri multe.. etc)  diesel-ul va avea de suferit, o sa ai probleme cu EGR-ul, incarcarea rapida a DPF-ului, regenerari dese (care duc la o degradare mai rapida a anumitor piese).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suhanel06021981@gmail.com

Grila frontala pare inlocuita?! lipseste emblema R-Line, iar masina nu este "full" cum spune el acolo, lipsesc mai multe...panoramic, camera R, lane assist, ACC, DCC.

Suspensia aia nu stiu cat de sportline este, in pozele facute din profil personal mi se pare ff inalta. Cere seria VIN si decodeaza. vezi exact dotarile/echiparea cu care a iesit din fabrica.

Per total masina arata ingrijita dar trebuie vazuta in detaliu. In unul din review-uri un client spune ca masina vizionata de el nu arata precum in poze si era import Danemarca.

Succes!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este de mult timp la vanzare, cel putin 3 luni. Am trimis eu pe cineva din Germania sa o verifice pt ca si eu am fost interesat de masina si nu este ok, are un zgomot la motor si cutia nu schimba ok, smuceste cand schimba treptele, plus zgarieturi multe si nu am mai insistat sa o duc in service.Persoana care a fost sa o verifice este mecanic acolo.Ultimul pret cand m.am uitat eu a fost 11500e si primul pret a fost de 11900e. Poate intre timp a rezolvat problemele, pana nu vorbesti sau te duci sa o vezi nu ai de unde sa stii. Persoana din Germania a fost sa o verifice la inceputul lunii August. 

In anuntul de acum scrie ca volant trebuie inlocuita, deci de acolo este problema cutiei ca nu schimba cum trebuie. Asta nu scria cand am fost eu interesat.

Modificat de alin alinush
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Stefan.DFS Grila frontala NU trebuie sa aiba emblema R-Line ;)

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E scumpa pt o masina din 09/2009, 2 proprietari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suhanel06021981@gmail.com

o lasa la 11400 euro. cam care ar fi pretul corect pentru 09/2009 2 proprietari si dotarile mentionate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cateva cc-uri de vanzare si pe forum si sunt foarte ok. Arunca o privire si in topicul de vanzari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suhanel06021981@gmail.com

Salut. Am observat ca iti caut un CC de ceva timp si doresc sa fac o mica observatie.

 

In urma cu putin timp (anul acesta) un coleg de aici de pe forum foarte cunoscut, mecanic de altfel, a mers si si-a luat un passat CC de afara (Franta) 2009 spre final, 170 CP 2.0 TDI euro 5. Masina a luat-o cu 10500E si avea pe bord 270.000km. 

 

Daca tu ai impresia ca gasesti R-line cu 11.000euro si cu 130-140.000km cred ca nu stii in ce te bagi, sau urmaresti o teapa mai exact.

Cu 11.000 euro de abia iei passat variant 2011-2012 cu 150.000km, d'apoi passat CC care are pretul de lista mult mai mare.

Este decizia fiecaruia ce face cu banii lui, insa intr-un asa buget, eu nu m-as uita la passat CC, este prea mic bugetul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta neagra e ca a mea, doar ca are in plus panoramic, webasto si parbriz incalzit.  La 12 mii e un pret ok, adusa in tara ajungi pe 12500E (zoll+drum+samd)

Curios totusi ca lasa la ea 900E.  probabil o are de mai mult timp si nu vrea sa mai tina banii blocati. Eu nu m-am lovit de asa amabilitate cand am negociat cu diferiti dealeri din DE.

La 167mii KM (daca sunt reali) sigur nu are distributie facuta. Pompa apa de obicei mai pica pe la 160mii iar distributia, la carte zice 210mii sau 5 ani...asta se apropie de 8 ani, deci ar fi de schimbat. Probabil ceva bucse bascula, placute, suporti motor si dsg.

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am postat si eu cateva pagini in urma un cc r line alb si ieftin pt dotarile pe care le avea dar masina in 2015 avea 300000km. Cred ca el nu prea este hotarat 100% cum vrea sa fie masina lui. In urma cu o luna am cumparat un cc din Germania cu 145000km reali cu 12000e si neamtul nu a vrut sa imi lase un euro din pret, deci cel care iti lasa o suma mai mare din pret poate sa te  puna pe ganduri. Nu cumpara masina fara sa ii faci un test cum trebuie.Bafta multa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ii ceri seria VIN si verifici in reprezentanta KM rulati (daca ai pe cineva) Verifici toate intrarile, in special perioada de schimb ulei la DSG. 

destul de multe dotari, pacat ca lipseste Xenon si piele. cu astea sigur sarea de 13mii pretul, desi oricum imi pare destul de ieftina in cazul in care este o masina "pe bune"

Bafta

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suhanel06021981@gmail.com
12 minute în urmă, Stefan.DFS a scris:

ii ceri seria VIN si verifici in reprezentanta KM rulati (daca ai pe cineva) Verifici toate intrarile, in special perioada de schimb ulei la DSG. 

destul de multe dotari, pacat ca lipseste Xenon si piele. cu astea sigur sarea de 13mii pretul, desi oricum imi pare destul de ieftina in cazul in care este o masina "pe bune"

Bafta

multumesc. cum se verifica km dupa DSG. este vreo posibilitate electronica de verificare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!