Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Urmaresc discutiile de aici de ceva timp pentru ca vreau sa trec inapoi la Passat, dar CC de data asta, doar ca azi am avut o revelatie:

cum se face ca strict la aceeasi bani, poti lua un Phaeton din acelasi an, aceiasi km? Stiu raspunsul, e mai mult o intrebare retorica, dar ma gandesc totusi ca e cu totul alta mancare de peste, oricat de mult as iubi CC-ul.

decisions decisions.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun si Phaeton-ul ,doar ca costurile sunt triple 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa este cum spune EEXCALADE, cat despre acelasi pret la aceiasi kilometri si acelasi an...nu prea cred, daca Phaetonul e pe drepte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbesc de CC-uri mai dotate, km mai putini (<150k), piele, xenon, etc, pret in DE, ca la noi sunt mai ieftine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca iti permiti sa il intretii e best buy... diferenta de la Phaeton la CC e ca de la cer la pamant.

Gandeste-te la ideea ca o buna parte din Phaeton (sistem climatizare, anumite portiuni din suspensie pneumatica, sasiu multe altele etc...) se regasesc pe Bentley .. pana si cheia e identica doar stema difera de pe ea.. asta trebuie sa spuna ceva :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, bubu182 said:

.. asta trebuie sa spuna ceva :)

 

Ca Bentley a copiat de la VW :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor!

Am nevoie de sfaturile voastre:Doresc sa achiziționez un Vw passat CC, motorizare Diesel,si neaparat DSG,masina adusă din străinătate.

Va rog sa-mi spuneti,ce motorizare sa aleg,coduri motor,care au cele mai mici probleme.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 03/01/2017 at 9:12 AM, [cenzurat].wta said:

Salutare tuturor!

Am nevoie de sfaturile voastre:Doresc sa achiziționez un Vw passat CC, motorizare Diesel,si neaparat DSG,masina adusă din străinătate.

Va rog sa-mi spuneti,ce motorizare sa aleg,coduri motor,care au cele mai mici probleme,si intre ce cutie automata:Dsg6 sau Dsg7.Caut ca anul mașinii sa fie intre 2011-2012.Am observat ca CC urile cu DSG7(dsg2),au si ceasul analogic in bord,tot anul 2011.

 

Ai postat din greseala sau inca nu te-ai lamurit ? Ai intrebat acelasi lucru acum o saptamana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mi s-a raspuns la întrebare,referitor la coduri de motoare de care sa ma feresc,poate asta înseamnă ca nu exista probleme la passat cc,gen injectoare..

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste si tu topicele dedicate acestor modele de masini. Sau vrei sa iti gasim si masina? Cauta informatii ca sunt destule pe forum. Daca ar fi cum vrei tu cine ar mai cumpara masini si sa aiba probleme 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,am înțeles aluzia.Scriu pe topic de achiziționare Passat CC,sfaturi si recomandări.Daca nu exista recomandări,pot sa înțeleg ca nu exista probleme cu motorizările de pe passat cc,si ca doar mie mi s-a întâmplat sa nu fiu informat cand am cumpărat un motor 2.o BKD pe Octavia 2.Nu caut cearta sau sa fiu ironic pe acest forum unde sunt oameni pasionați si investesc exact ca mine,doar caut informații pentru a evita posibile probleme.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta intai ceva sa ti placa tie si apoi posteaza un link ceva si precis ti se va oferi ceva pareri. Tu trebuie sa stii ce vrei.

 

Eu de exemplu am 2.0 TDI (CFGB) 170 cp, nu am avut probleme de cand o am (ce i drept o am de doar cateva luni). Venind de pe passat b5.5 cu PTC (aveam caldura iarna imediat), singurul lucru ce ma enerveaza la CCul meu e ca se incalzeste greut iarna. Iarasi cam stresanta problema cu geamurile.. iarna cand ingheata, din cauza ghetii care se face jos la baza geamului, cand o descui nu mai coboara geamul aia 2 cm.. in rest, sunt foarte multumit mai ales de tractiunea 4x4 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca idee, motorizarile Common Rail (CR-urile cu coduri motor 4 litere) nu prea au probleme.. unde apar probleme in timp sunt EGR si DPF-ul, acestea se pot schimba, curata (au aparut si in Romania firme specializate pe curatare DPF 99% ca nou), insa se pot si anula fizic si software si mergi fara probleme... overall, sunt masini ok, depinde si de optiuni si cum o intretii (reviziile facute inainte de termenul nemtesc.. consumabile originale bune etc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, bubu182 said:

....insa se pot si anula fizic si software si mergi fara probleme...

Nerecomandat daca iesi cu masina pe afara.. la nemti am inteles ca sunt probleme mari daca te prind

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Exista o data oficiala despre lansarea noului model cc in romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Quote

În vară, mai exact în luna iunie, va fi disponibil pentru vânzare și noul Volkswagen Arteon. Fiind o expresie concentrată a evoluției Volkswagen, sedanul în patru uși cu un design avangardist promite, pe lângă tehnologie și confort, și multă emoție.

sursa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoate VW un Juke mai urat? :D nu credeam posibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as dori parerea voastra pt aceste 2 masini

 

https://www.olx.ro/oferta/volkswagen-passat-cc-2-0d-ID7GUXS.html#e44bb46808

https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID7GjT6f.html#contact_form#xtor=SEC-81

 

am acum 10000 e dar mai pot plusa 3000.

nu ma pricep deloc dar un cc as vrea modelul asta 2010-2012.

 

merci

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge si arata impecabil:)   poze la interior nu are,navigatia e chinazerie,motorul recent spalat...153.000 de km ,masina fiind din 2009 :))eu zic ca are dublu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butoanele au o alta configuratie, au 2 sloturi de card-uri, unul pentru hartile GPS si unul pt muzica, rezolutie proasta ecran.

Daca ajungi sa o butonezi o sa vezi meniul kitchos, finisaje slabe si receptie radio cu RDS spre 0. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala negru are farurile sablate tare pt."putinii km" prezentati. Cred ca mai are minim 200.000km in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va cumparati masini second din Romania, mai ales cand e vorba de o suma mai mare de bani. Majoritatea sunt smenuite. Parerea mea.

 

La ala gri ai seria de sasiu. Fa i o verificare la istoric si vezi care i treaba cu ea

Modificat de Alungatu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca ati observat la cea neagra si gurile de ventilatie "tunate" si proiectoarele cu DRL aditional + chinezaria deja mentionata. Parerea mea e ca masina a suferit aceste modificari in Romania. Iar daca a stat doar 6 luni aici, timp in care omul a investit in "detaliile" acestea, nu cred ca ar vinde-o decat daca are ceva probleme grave.

In fine, eu nu m-as atinge de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai cautam daca vedeti ceva care merita pm va rog .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!