Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Dragi colegi, vazut , placut , verificat , cumparat :) .... masina este chiar dotata , pe langa ce era in anunt mai are Keyless , webasto , Park assist parcheaza singura , incalzire scaune fata - spate , etc   sunt incantat de ea , urmeaza schimb ulei motor si cutie pt linistea mea.  va multumesc pt ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, sunt nou pe acesta forum si voiam sa intreb posesorii acesta

model ce parere au despre model din 2013 incoace 2.0tdi Cr 177cp cel cu cutie automata Dsg?

 Intreb fiindca as dorii sa achizitionez un astfel de model.

Problemele acestui model, costuri de intretinere, fiabilitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 23 ore, JustinTm a scris:

Dragi colegi, vazut , placut , verificat , cumparat :) .... masina este chiar dotata , pe langa ce era in anunt mai are Keyless , webasto , Park assist parcheaza singura , incalzire scaune fata - spate , etc   sunt incantat de ea , urmeaza schimb ulei motor si cutie pt linistea mea.  va multumesc pt ajutor

Ai negociat?care a fost ultimul pret? ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ adibenny :  cele de 177 cp sunt ok , cutia dsg la fel dar sa fie cea in 6 trepte cu ulei, nu cea in 7 cu ambreiaje uscate caci acelea au probleme. 

@ Crawest , aam negociat dar nu a vrut sa lase prea mult , constient si el fiind ca la dotarile alea isi lua si banii aia pe masina. * cand eram cu el ii suna telefonul la greu pt ea .  dar din intamplare il cunosteam pe vanzator si mi-a spus ca daca era marsavita sau vreo problema ascunsa imi spune ca el oricum o vinde. pana acum e totul ok am facut vreo 700 km cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ! Sunt posesor de golf 6(2010) ,de 4 ani,si tot visez la un passat cc automat,momentan am doar 2000 de eur sa pun peste ,daca as vinde golful. Cu diferenta asta as luat un cc din 2009-2010, ce ma sfatuti sa fac , sa mai astept sa  strang bani sa iau un model 2013-2014, sau sa fac pasul acum.

Multumesc

Modificat de floryn_80
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Salutare!Am inteles,cred ca este cea mai buna varianta sa mai astept si sa intineresc masina cu 4ani.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut colegi

Am rasfoit topicul dar nimic concret,din ce an sunt euro 5?diesel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil sunt listate 2009 de vanzatori deoarece sunt fabricate in a doua jumatate a anului 2008, sau in ultimele 3-4 luni ale anului respectiv. 

Modificat de 99bmr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 18.09.2016 at 11:08 AM, Ionut_CC said:

2014 clar. E mai frumos.

Modelul fara facelift mi se pare mult mai agresiv si mult mai frumos. Nu va lasati pacaliti de niste leduri. Leduri are si noul logan. :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca este vorba doar de ,,niste leduri"...zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarul e ca asta e singura diferenta: doar led-urile din far *

*sarcasm :mellow:

Modificat de alin12
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...acum realizez ce prostie am facut, am platit cam scump (si nu numai eu) ledurile alea :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 03.10.2016 at 10:36 AM, alin12 said:

Adevarul e ca asta e singura diferenta: doar led-urile din far *

*sarcasm :mellow:

Poate enumeri si ce diferente sunt in plus fata de modelul vechi ? In afara de motorizarile disponibile si leduri. :)

Mie imi place mai mult modelul vechi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca dupa leduri, ti-ai amintit si de motorizari. Mai incearca putin (noxe, consum, aspect, in cazul meu Rline). Nu are sens sa incepem o discutie in contradictoriu aici, e chestiune de gust si de posibilitati pana la urma. Ti-am raspuns pe PM. O zi faina !:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca aici nu e topic de versus vechi-nou. Limitati discuția la subiectul topicului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

La Mulți Ani!

Vreau sa-mi cumpar o masina pe benzina si am dat de acest anunt: 

https://www.olx.ro/i2/oferta/ocazie-vw-passat-cc-2-0-tsi-ID7wChU.html#:f8fc0660f7

am schimbat cateva mesaje cu detinatorul anuntului si pare de incredere, mi-a trimis o poza cu o factura in care se vede seria masinii si vama cred, a fost adusa din Libia, a platit vama in Italia. 

Intrebare e, mai sunt de platit ceva taxe?

Ca pret si km e best buy zic eu cu toate ca nu stiu nimic de 2.0tsi (foarte putine pe CC)

Astept pareri si sfaturi, va mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau mai bine lasa, masinile pt tarile calde vin cu alte lichide, ca sa nu intram in mai multe detalii (ulei cutie viteze cu punct de inghet mic)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai din ...Libia cu taxa platita in Italia, ce sa zic, cred ca esti pasionat de sporturi extreme ;). Pai ce garantii iti poate oferi cineva cand masina vine dintr-o tara ravasita, de ani de zile, de un razboi civil, cufundata in haos si vid legislativ etc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

59 minutes ago, kata CTA said:

La Mulți Ani!

Vreau sa-mi cumpar o masina pe benzina si am dat de acest anunt: 

https://www.olx.ro/i2/oferta/ocazie-vw-passat-cc-2-0-tsi-ID7wChU.html#:f8fc0660f7

am schimbat cateva mesaje cu detinatorul anuntului si pare de incredere, mi-a trimis o poza cu o factura in care se vede seria masinii si vama cred, a fost adusa din Libia, a platit vama in Italia. 

Intrebare e, mai sunt de platit ceva taxe?

Ca pret si km e best buy zic eu cu toate ca nu stiu nimic de 2.0tsi (foarte putine pe CC)

Astept pareri si sfaturi, va mulțumesc. 

Renunta. Eu nici nu as fi dat mesaj, daca vedeam nr.de inmatriculare. E mai sanatos asa. Sunt alte masini prin europa si sigur vei gasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e factura, aici zice ce e fabricata in Germania. Nu merita nici sa o vad, sa merg cu ea..?? Am 2 prieteni(unul cu laptop cu licenta si celalalt pe mecanica)

image_0-2.jpg

Modificat de kata CTA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!