Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

@Jorjel: masina de showroom e o masina care a fost expusa la dealer in scop de prezentare si pentru testare de catre potentialii clienti. Se vand cam dupa un an si au kilometri putini si inca au garantie de producator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ah ... Nu! A mea a avut un proprietar!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si a mea :) Proprietarul de pe carte a fost un dealer VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi nu mai tineti minte cand VW facea revizii la 7500km?

Fiti siguri ca au interes sa veniti mai des cu masinile in service pentru a incasa mai multi bani. Cum de alte masini in Romania pot veni la 30000km la revizie si VW nu? La utilitare s-a ajuns la 50.000km/2 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara . Tin sa mentionez ca m-am alaturat si eu posesorilor de Passat CC ...  Am ales masina 2010 , manuala , jante pe 17 , 140 cp , albastru .. o sa revin cu poze daca doriti ... insa vreau sa intreb cum procedez si eu cu navigatia . Am rns510 si nu stiu cum sa dau romania .. adica nu am dvd cu romania .. cine ma poate ajuta si cum il pot face si televizor ca sa prind canale tv . Multumesc o seara buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu o intrebare legata de garantie: pentru un CC cumparat din Germania cu garantie de 2 ani (vechime in momentul asta de 1 an), se poate plati la reprezentanta la PBN de ex, extinderea garantiei ramase de la 1 an la 3 ani?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred, dar poti face o intrebare. In cele mai multe cazuri garantia de care vorbesti o da dealer-ul de unde ai luat masina. Am un coleg cu un Audi 8K din 2011 si la noi i s-a spus ca nu, nu se poate. Daca vrea sa beneficieze de garantie trebuie sa se duca la dealer-ul de unde a luat masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Garantia extinsa nu este valabila international! Aceeasi problema am avut-o si eu cand am vrut sa fac extinderea, dar nu au acceptat cei de la PBN. Se poate face doar la dealer-ul de unde a foat luata masina, in Germania, si este valabila doar in Germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C29354835.html
 

Ce ziceti? Cel care o vinde aduce masini din afara, si ultima masina a fost tot un CC din 2012, foarte apropriat (daca nu identic) ca dotari. Cat de mari ar fi riscurile, avand in vedere vechimea de doar 1 an?

 

EDIT: Cand intreb de riscuri - alte riscuri inafara de pompa in inalta presiune :)

Modificat de mihaip86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ce motor recomandati 140 cp sau 170 care are probleme....vreau sa cumpar un cc cu dsg din 2010 sau 2011 si nu stiu care motor sa aleg...ms

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toti,as avea nevoie de parerea voastra.As vrea sa iau un Passat CC 1.8tsi 160CV imi puteti spune cum e si daca e o alegere buna?Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru Dobrescu

Salut la toti,as avea nevoie de parerea voastra.As vrea sa iau un Passat CC 1.8tsi 160CV imi puteti spune cum e si daca e o alegere buna?Multumesc anticipat

 

Eu am 1.8 tsi si face 1 an luna aceasta.In 12500 km nu am avut nici o problema am completat cam 1/2 litri ulei dar cred ca este normal pentru un motor nou.Foarte silentios si usor de condus cu un cuplu bun la turatii de peste 4000rot/min. Daca nu ar fi fost diferenta de bani de aproape 5000 Euro intre 1.8 si 2.0 as fi luat mers pe 2.0 tsi totusi.Consumul nu este relevant in cazul meu,dar se invarte in jurul a 8l/100km iar in oras( buc) dracu stie intre 13 la 19.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut. La sfarsitul lunii as dori sa plec in Germania sa-mi achizitionez un Passat CC. Problema mea este bugetul care nu depaseste 12K. Credeti ca gasesc ceva la banii astia? Sau sa mai strang cativa banisor si sa aman plecarea? Cerintele mele ar fi: 2.0TDI 140/170,navigatie,xenon, km <150k, nu ma intereseaza interior din piele, ma multumesc si cu cel clasic. Totodata, ce parere aveti despre urmatoarele: http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C29766207.html  http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C29368921.html   http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C29690596.html  .

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer, bugetul este mic, raportat la ce vrei tu..... la banii astia, mai mult ca sigur masina are 200.000km sau peste... ... iar la noi, ajunge in jurul la 100.000 km pe bord...  altfel - doar sa aibe alte probleme, lovita, defecte, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica la noi ajunge cu 100 000km?

Modificat de maarian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite asa.... se face tuning la ceasuri... :lol:  da km inapoi......masina de 30.000 euro sau mai mult, dupa 2-3 ani si sub 100.000km... nu-ti vinde neamtul cu 30-35% din pretul ei..... ca nu e prost. Masina cu 200.000-300.000km... da, se da in banii astia.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar nu pot sa ii fac un test cu ceva sa vad daca sunt dati inapoi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La motorizarile noi, nu poti vedea km stocati in ECU.

 

Singura varianta - daca service-ul a fost facut in reprezentante/dealeri - vezi la ultima intrare in service, cati km a avut... si de aici tragi o concluzie. Dar si aici, trebuie sa ai pe cineva sa te ajute, in acest sens.... ca altfel nu-ti zic, decat daca esti proprietarul masinii.

 

Oricum, ce ti-am scris mai sus, ramane valabil.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Tu cam la ce bani ai zice ca imi iau o masina pe cerintele mele?

Modificat de maarian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Km pana in 150k vroiam. Mai scutesc si eu 1000 euro :d. Si multumesc mult pentru raspunsuri.

Modificat de maarian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai... eu am bagat 100.000km... si preturile sunt peste 15000 euro... cu cateva mii. De asta am zis ca tu, pe la 15000 euro, gasesti. Baga pe mobile - atentie ca au si ei masini cu km dati inapoi... dar mai putine - ai sansele astea, pe la parcuri... turcaleti, romanasi... etc.... fac si ei.

 

dar, in linii mari... sunt curate majoritatea.... pe cand la cele aduse la noi, procentajul este invers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit pe net un site numit autohus.de Am vazut un CC la 14k cu toate cerintele mele+ 170cp. Site-ul e al unui parc auto. Sa aibe km dati inapoi? Zice ca are expertiza dekra.

Modificat de maarian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta nu stiu. Oricum, dupa ce o cumperi, poti intra cu ea in orice reprezentanta de acolo.. pt o verificare si sa ceri istoric.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!