Jump to content

Cum se pot monta dotari noi?


sorintulcea
 Share

Postare recomandată

Ca tot vorbim de butoane, nu imi place ca butoanele care regleaza debitul aerului prin fantele de ventilatie nu se vad noaptea, si trebuie sa orbecai sau sa aprinzi lumina, nu exista vreo solutie sa le facem luminoase sau sa vopsim dungulita aceea cu ceva fosforescent?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Circoloco

    14

  • polotsi

    8

  • qwk

    8

  • Rave

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Le lăsăm deschise mereu și reglăm debitul din direcționarea zonală

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu le-as lasa deschise, dar ma supara la ochi curentul de aer, mai ales la drumuri mai lungi. Intre timp am gasit pe internet vopsea fosforescenta. mai caut, poate gasesc si markere cu vopsea fosforescenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am si eu un polo 6r din 2011 in 3 usi si vreau sa i pun un amplificator si un subwoofer da vreau sa le pun eu(sunt in germania si am fost la un atelier specializat aici si a zis ca ma costa 100 de euro)..a mai montat cineva? daca da sa imi zica si mie cum:D cd playerul e ca cel din poza atasata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de pret..100 euro doar manopera, nu ? Altfel nu cred ca gasesti ceva decent la suma aia.

Modificat de qwk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
savugheorghe1938

Scuze ca scriu aici..ma intereseaza manualul de utilizare de la polo 6R 1.2 tdi in format electronic..are cineva?...multumesc

As vrea sa schimb volanul..cu unu cu comenzi...si un RNS/RCD 510...face cineva pe aici..asa ceva?..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Stie cine pot monta alte ceasuri de bord la polo 6r ? Ma intereseaza ceasuri de bord care indica temperatura apei si nivelul de combustibil -cele analogice tip ceas si de la ce masina sunt compatibile?multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

La un Polo din 2014 care are inchidere centralizata dar fara telecomanda, cum se poate face sa aiba? Ce modificari sunt necesare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
christistanciu

Salut,

am înlocuit RCM 310 cu jucăria chinezeasca din imagine. 

Eu am senzori de parcare doar pe spate. Se pare ca jucăria chinezeasca poate sa primească semnal și de la senzori de parcare față. 

Cum se procedează la implementarea senzorilor pe față? De unde iau +? 

Cum funcționează senzorii pe față? Sunt activi tot timpul? Primesc un semnal de la cutie treapta 1? 

DFF91104-1C34-46FF-9A8C-0D908BBC1213.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti trebuie kit = senzorii fata, suportii, cablajul pana in modul, alt modul parktronic si butonul. Plus cablat masina, codat noul modul, etc.

Senzorii se vor activa ca si pana acum, la R... sau la buton, cand vrei tu, daca parchezi cu fata, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

salutare,

 

m-ar interesa daca a reusit cineva sa monteze modul de inchidere? este vorba despre un polo 2017 - sau daca avem colegi care monteaza astfel de sisteme.

eu nu ii dau de cap. plus ca as vrea sa leg si firele pentru geamuri/semnal 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi masina nu are modul de inchidere sau ce vrei sa montezi ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, m_catalin said:

salutare,

 

m-ar interesa daca a reusit cineva sa monteze modul de inchidere? este vorba despre un polo 2017 - sau daca avem colegi care monteaza astfel de sisteme.

eu nu ii dau de cap. plus ca as vrea sa leg si firele pentru geamuri/semnal 

Alarma vrei sa montezi, pt închidere din telecomanda? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu doresc alarma. vreau sa montez doar modulul cu telecomanda. masina se deschide doar cu cheie - toate usile deblocanduse de la usa soferului. am modulul cu 2 telecomenzi (cheie tip briceag) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta ceea ce vrei tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 1 oră, Al Bundy a scris:

Se poate monta ceea ce vrei tu.

da, sigur. nu contest acest lucru. doar ca eu nu reusesc - si intrebam daca avem colegi care monteaza - contracost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare domnilor,

Am un prieten cu un Polo 6R cred(2015) care ar vrea si el camera pe marsharier...

Mi-a dat link cu camera aceasta si intrebarea era ce variante are sa o faca sa mearga...

Nu ma pricep la astea noi dar tind sa cred ca nu suporta unitatea actuala sau o subestimez eu ? :))

67ae6147-dbe9-4486-98b3-614b120d9bf9.thumb.jpg.dc268ce751325d8cb93f0d2363fee391.jpg

1615e101-8959-454d-8313-2797a3eb7fdf.thumb.jpg.7109407d2b6ac0131c82547782fe7e3f.jpg

 

Exista oare  dotarea de fabrica?Adica sa facem un retrofit OEM ca la carte?Sau se potrivesc piesele de la alt model?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Dar daca vrei ca la carte, alegi un kit de camera oem...nu chinezaria de pe emag....

Mai jos vezi ca la carte, kituri oem, pe care le instalam pe masini ultima generatie ..Touaregi 2020, Tiguan 2019, Audi A6 C7 2017, etc..

20211109_202331.jpg

20211109_202223.jpg

20211109_201812.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!