Jump to content

Cum se pot monta dotari noi?


sorintulcea
 Share

Postare recomandată

pai nu am niciun fel de xenon acum pe masina, sunt farurile stock, de asta sunt suparat !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Circoloco

    14

  • polotsi

    8

  • qwk

    8

  • Rave

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Atunci e nasol..poti sa le sari in cap. Din poze parea ca lumina de xenon :) Oricum, mi se pare aiurea ca si fara xenon, plasticul sa ti se crape. La mine am inteles, e temperatura mai mare de la xenon si din cauza asta se matuieste, dar pe bec normal nu ar avea dreptul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e pe GT manual. Bwwlan exact ce spui tu se aplica la manuala. ar fi pacat si pe DSG sa ne puna sa facem asa. La un TD cu noul civic automat, se oprea singura dupa o stationare de cateva secunde 3-4. Cand ciupeai acceleratia plecai. Totusi este posibil sa fie mai complexa decat o codare. Poate inca o pompa de benzina spre exemplu, ceva in genul...

Edit: butonul il gasim la aprox 25€

post-16307-0-10426800-1350550266_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scz ca postez aici, sunt de pe telefon, as vrea sa montez lupe si xenon pe masina , insa am aceasta problema cu crapaturile pe interiorul geamului din cauza fasciculului. As vrea sa cer inlocuirea farurilor pe garantie din cauza acestui defect deranjant

Initial am crezul ca sunt murdare. E clar defect major de fabricatie, iar daca sunt pe interior fara sa fie urme de interventie la far au obligatia sa le inlocuiasca fara sa comenteze.

temperatura mai mare de la xenon si din cauza asta se matuieste, dar pe bec normal nu ar avea dreptul !

Halogenul incalzeste mai rau plasticul farurilor decat xenon-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu si daca xenonul chinezesc este de 55w :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am PhilipsHID si intr-un an nu s-a intamplat nimic,adica sunt ca noi.Subscriu ce a scris mai sus Ego,xenonul nu se incalzeste ca si halogenul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) Al Bundy e funny :icon_thumleft:

Probabil sunt cele pe care vanzatorii le descriu "fabricate sub licenta Philips".

Cristi, nu ai ceva informatii despre start&stop? Indiferent de model din gama VAG. Principiul de functionare ma gandesc ca este aceleasi.

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred, ca nu le-am vazut, ca e la fel de Philips ca Powasonic-ul...

20093161448754046.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea era ca nu ar trebui sa se strice farurile de la becurile xenon....Cat despre brand,mai toate after market sunt asa cum stim cu totii, nu poti cere mai mult decat platesti,acum sa fim constienti ca au pretul unui plin de benzina,pe care il arzi in maxim 2 saptamani daca mergi zi de zi , deci ce pretentii sa avem ?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-a refuzat la garantie, a spus ca nu le sta in putinta sa le inlocuiasca , deoarece se crapa asa doar daca am pus alt bec sau a mers acoperit farul. Niciuna din situatii nu e valabila in cazul meu evident.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) Doamne ce e cu astia? Sa scoata becul sa vada ca e cel cu care vine masina. Osram parca puneau pe VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul asta nu au decat sa incerce sa demonstreze ca tu ai pus alt bec in timp ce tu nu trebuie sa demonstrezi nimic... ANPC-ul tinde sa favorizeze clientii cand e vorba de "cuvantul meu impotriva cuvantului tau".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sfatul meu e sa insisti ! Nu merita sa-i lasi asa..totusi nu e normal sa se crape asa farurile !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca ti se ardea becul nu aveai voie sa pui altul?

Ma minunez zi de zi de ceea ce aud...

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e raspunsul serpico...voi merge la Pbn cand ajung in bucuresti cu polo, in urmatoarea faza trec la amenintari de genu. raspunsu e in genul ca ei nu sunt luati in seama de producator, ca vw germania e de vina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la alta reprezentanta nu la PBN. Acolo mi s-a refuzat inlocuirea pe garantie a unui far care facea condens pe motiv ca e ceva minor. Defectiune recunoscuta, dar "las ca merge si asa". Incearca PBV1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stii ca si PBA mi s-au parut ok. Eu i-am batut la cap cu ceva si nu au strambat din nas.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am intrat in legatura cu cineva de la pbn si au parut amabili, ramane de vazut raspunsul porsche romania, sunt dezamagit de calitatea farurilor, si de un raspuns de genul `daca se merge mult in oras se intampla asa, fiindca nu au flux de aer sa le raceasca` . Masina de autostrada

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai fiind masina de oras, trebuiau sa se astepte la asta si sa le monteze niste coolere :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

voi face tot posibilu sa le rezolv, dar nu am mai avut ocazia sa ajung cu `asta micu` in Buc, sa le racesc pe drum , la fluxu de la 190, poate isi si revin..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!